Takla nedir nasi atilir taklaci nasil anlasilir

matrax33

Aktif Üye
eğitime katkı...
şimdi bilemedim hangisinden başlayayım ...?
Adana da iyi kötü birisine malzeme cikartirmistim
Hatta bende çıkan malzemelerden var hatıra olsun diye aldım koleksiyon olarak tutuyorum elimde
9 tane sikke ...
Bunların yani sıra çıkan malzemeleri
Daha önce define sohbetinde görsel adı altında paylaştım ama bu hesabimla deyil ..

Neyse lafı fazla dolandirmadan ..
Bunları osmaniyede birileri iyi kafaya almış
Sonra bana yönlendirdi kendileri bitti artık çünkü
taklacilar bunları iliklerine kadar somurmus ... :)

Mezar odasında lahit
Yakın çekim herşey normal görünüyor
Tekrar çekim istedik yine geldi ...
Güncel son kez video istedik
Üstünü kapattık ancak gelirseniz dediler

Ben iskillendim dedim gerek yok
Ilk video la bir sonraki videonun bitiş ve başlangıcı aynı noktada acemice ...
Sözde aradan süre geçtikten sonra istediğimiz 2 inci güncel video
Bir öncekinin bitiş noktasının olduğu yerden başlamış

neyse ... gittik ikna edemedim bizim beyfendileri
onlar zaten orda bana da gel dediler biletimi kestiler gittim ...

kepçe herşey tas tamam
başladık açmaya adamlar tedirgin
Ben onlardan dahada tedirgin
çünkü içime daha gelmeden doğmuştu

Vel hasıl söylenen yerde çekim yapılan lahitler CIKTI ..
ama bu lahitler neyin nesi ...?
Müzeden çalınan lahitler güzelce kapatılıp
boş bir arazide bir çukur açılıp
çukurun içinde çekim yapılıp
üzeri kapatılıp
çekilen resim ve videolar piyasa dusurulup
oltaya takılacak yemi beklemedeler ..
o yemde sözde biz olduk
ama benim de bilmediğim başka şeyler yapılmış neyseki
bizim açımızdan sağ salim ordan geri dönmek nasip oldu
hepsi silahliymis ama etkisiz hale getirildi neyseki ;)
COK büyük bir organizasyon öyle böyle deyil
kimin aklına gelir böyle birsey ...?
Bu takla sayılmaz üstad, adam sana gerçek lahit vermiş.

Ruzgarbeykoz

Member
forumdaşlar hobidaslar define asiklari romalilaarr....
bugunku dersimizde sahsen yafa cevrenizde tanik olup duyup bildiginiz sahtekarlik taklacilik kolpacilik cesitlerinden hatitanizi yaziniz hepberaber aydinlanalim nirvanaya varalim.en naadir takla oykusune odul bi demlik atasta katademlik Çay..
acilisi mssum biteneyle ben yapiyiim.

telefonuma bir mesaj geldi ve mesajda aynen şu yazıyor

''Dayı ben hüseyin,hani o eski damımız varya geçen yağmur yağdı üstü çöktü bende komple yıkayım dedim dayı,iki duvar arasında kırmızı tuğladan küp çıktı bende kırdım ve içinden bizim çeyrek altınlara benzeyen etrafı tırtılı 1 yüzünden 1 yıldız diğer yüzüne arapça yazı var buğday başağı birleşiyor ortada mühür var tam ikibin yüz on sekiz tane gelde dayı bunlara bak''

bende aradım kardeş yanlış attın diye, eleman uşakta bir köyde oturduğunu söyledi ama ısrarla köyün adını vermedi hatta ses kaydı yapmaya çalıştı neyse sonra dedim benim kuyumcu çevrem var sana yardımcı olurum elemandan resim istedim ve bana yolladı ama bir gariplik var gönderdiği resim .gif formatında neyse ben çaktırmadım.. tabi bir kaç kuyumcu arkadaş söyledim resimleri gösterdim reşat altını bunlar dedi ama sahte olabilir bize 2 tane yollasın bakalım diye, ben elemana söyledim madem iki bin tane var elinde bize şarj cihazı kutusunda gönder bakalım eleman ise ısrarla gelin uşağa size göstereyim filan bende ya sahteyse ne olacak filan dedim eleman yüzüme kapattı telefonu.. aklı sıra biz parayla gelecez uşağa sonra da bizi dolandıracaklar ama yemedi emniyete gittim ve etraflıca durumu anlattım

adam şey dedim telefonunmarkası ne nokia dedi,oysa cep telefonu .gif formatında resim çekmez ayrıca bana yolladığı resmin aynısını nette buldum
Selamun aleykum ustalar benimde bir uşak mazim var seneler evvel askerlik arkdasim bana ulasti askerden sonra hic gorusmemistik aradan seneler sonra ulasti enistesi kepce oparatoru oldugunu yol calismasinda kup buldugunu soyledi resim yolladi osmanli altini bin kusur adet oldugunu bu islerden anlamadigini benim istanbulda oldugum icin çevrem olacagini yardimci olmami felan derken dedim gel hallederiz ben dedi gelemem sen gel gittik 2 tane numune gosterdiler arkadas olacak pust basladi oyuna ben enisteme guvenmiyorum korkak onu aradan cikaralim demeye dedim tamam bende o kadar para yok sende varsa ver hakkini aramizda halledelim aradan 20 dk gecti eniste geldi kaveye aldi numuleride dedi biz koye gidip gelicez def
olup gittiler yiyemeyeceklerini anlayinca arkalarina bile bakmadan kacti serefsizler dikat edin abiler kimse kimseyi yiyemesin hepiniz allaha emanet olun

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Selamun aleykum ustalar benimde bir uşak mazim var seneler evvel askerlik arkdasim bana ulasti askerden sonra hic gorusmemistik aradan seneler sonra ulasti enistesi kepce oparatoru oldugunu yol calismasinda kup buldugunu soyledi resim yolladi osmanli altini bin kusur adet oldugunu bu islerden anlamadigini benim istanbulda oldugum icin çevrem olacagini yardimci olmami felan derken dedim gel hallederiz ben dedi gelemem sen gel gittik 2 tane numune gosterdiler arkadas olacak pust basladi oyuna ben enisteme guvenmiyorum korkak onu aradan cikaralim demeye dedim tamam bende o kadar para yok sende varsa ver hakkini aramizda halledelim aradan 20 dk gecti eniste geldi kaveye aldi numuleride dedi biz koye gidip gelicez def
olup gittiler yiyemeyeceklerini anlayinca arkalarina bile bakmadan kacti serefsizler dikat edin abiler kimse kimseyi yiyemesin hepiniz allaha emanet olun
yuzustu kalmis sevgili misaali