Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Arkadaşlar bir şey soracam!

Uydu görüntüsü yerine çektiğimiz Resmi Fotografı surfer e atıp filtre yapsak sonuç aynı olurmu.

Sonuçta alınan uydu görüntüleri kızılötesi yada farklı kamera ( sensörlü vbs ) değil gelişmiş olsalarda, bizim işledigimiz elimizdeki telefon yada resim makinası görüntüsü gibi degilmidir?

Öte yandan biz zaten yeraltı rezervlerini görebilen uyduların kilitini kıramadık :) zaten öyle olsa filtre yapmamızada gerek yok sanırım.

dadas_25 Nil ve diğer konudaki ilgili bilgili arkadaşlar cevap yazarsanız seviniriz.

Son düzenleme:

teksigara

Member
kolay gelsin ya düz alanlarda hatta bazı engebeli yerlerde metric sistem deki yükseklik hep aynı çıkıyor 2. yöntemde nasıl aşacağım ben bu problemi

Nil

Engellendi
düz yada engebe ile alakalı değil boşluk yada metal yoksa oyle yapıyor istediğiniz kadar deneyin görün teksigara

kralniyo

Member
sayın ustalar öncelikle bu programı bize öğretmeyi sağladığınız için bir teşekkürü borç bilirim(az kalır ama). Daha önce magara oldugu bilinen ve cokme yapmıs bir yer bu benim cıkardığım sonucu yorumlarmısınız @Dadas25 ve @Nil ustalar acaba renk scalasından faydalanabilme imkanımız varmı??Ekli dosyayı görüntüle 176141Çnk boşluk tamamda hangisi hangisi yani hangi renk neyi ifade ediyor o yuzden dedim di :)

baye63

Member
Nil ustam şu yansıma olayını biraz açsanız olurmu...birde yeni metod dan bahsetmiştiniz noktala yapma ihtimali yüksek diye , o konu nasıl gidiyor.

Nil

Engellendi
baye63 yansıma herzaman olan birşey değil , bundan dolayı açılacak birşey de yok. nokta atışına gelince 4 ayrı yerde denedim hepsinde nokta oldu. en az 4 yerde daha deniyeceğim onlarda da başarılı olursa bu iş tamamdır.

Nil

Engellendi
kralniyo açık bir yeri çekiniz ,boşluğu hangi skalanın nerenk gösterdiğini değiştirerek görün , gözünüze hitap eden bir rengi seçip onunla yola devam edin çok özel birşey değil yani