S.a. arkadaşlar,resmi kazı ile ilgili

kanije

Bilgili Üye
Resmi kazi isi gercekten sikinti.gayri resmi de ise daha da sikinti.
Mal veriyorsun iki senedir para bekliyoruz.yok odenek gelecek,yok sali gel,yok ayin bilmem kacinda gel.noter huzurunda birde anlasma.
En son devlete dava acsan 5-10 senede o surer.
Baska yollara itiyor devlet baba insanlari maalesef.
Yazacak cok sey var ama burada konusamiyorum.

Maaradamı

Member
İzinli kazıda kültür varlığı bulunduğunda devletten bir kuruş alamıyoruz.Ama aynı kültür varlığını farklı şekillerde bulup müzeye götürdüğümüzde bir değer biçilip az çok alacaklı oluyoruz.Kanunda böyle bir tezat var.
Peki,hakkımızı zamanında alabiliyormuyuz?
O da ayrı bir tartışma konusu.
Eğer izinli kazı sırasında nadir bulunan bir fosil bile denk gelse kazı iptal oluyor diye biliyorum.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Eğer izinli kazı sırasında nadir bulunan bir fosil bile denk gelse kazı iptal oluyor diye biliyorum.
yok mudur.iptal olmaz dahada ince gorulur.bilardoda istakayi kullandigin incelikte ve dikkatte..bizde cok ince goruruz.resmi kurum kazilarinda neler oldugunu.
.memuriyette enfazla ek gosterge kultur bakanligi tanitma departmanidir ayrica mezun olan atanamayan isyanlarda olan birbirinin kuyusunu kazan bisurude arkeo vardirki.onlar eskiler eletek cekmedikleri surece bu pastadan asla pay alamicak olan neferlerdir.

Maaradamı

Member
yok mudur.iptal olmaz dahada ince gorulur.bilardoda istakayi kullandigin incelikte ve dikkatte..bizde cok ince goruruz.resmi kurum kazilarinda neler oldugunu.
.memuriyette enfazla ek gosterge kultur bakanligi tanitma departmanidir ayrica mezun olan atanamayan isyanlarda olan birbirinin kuyusunu kazan bisurude arkeo vardirki.onlar eskiler eletek cekmedikleri surece bu pastadan asla pay alamicak olan neferlerdir.
?Hani yolumuza taş koyarlar anlamında.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Evet doğru,fosillerde tabiat varlıklarına giriyor.2863 sayılı kanun,Kültür ve Tabiat varlıklarını koruma kanunu diye geçiyor.