Rum köprüsünden alınmış para

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bölge Karadeniz köprü Rum köprüsü, köprünün solunda koltuk, onun hemen solunda kuyu aynı hizada 50 MT. Yukarıda değirmen. Koltuğun karşısında kaya güzelce oyularak 2 göz yapılmış yan yana 2 teneke altın saklanmış, 1988 yılında soyulmuş. Muhtemelen sahibi tarafından alınmış desek daha doğru olur. En değerli bilginin işareti belli olan açılmış yerler olduğu kanaatinde olduğum için bunu sizlerle de paylaşıyorum. :) Resimleri bizzat ben çektim.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ustam belkide daha fazladır alınan malzeme, bize anlatılan bu şekildeydi. Açılan yerin iç genişliğide baya var. Temiz iş çıkarmış açan şahıs.
Ustam rivayetlere inanma fazla.Fatih Sultan Mehmet Han için bile deniz ürünlerine düşkünlüğünden dolayı içki içen padişah havası altında aslı astarı olmayan tanımlamalar yapılmıştır.Ama köprü güzelmiş hala ayakta.Adı nedir bu köprünün.

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam rivayetlere inanma fazla.Fatih Sultan Mehmet Han için bile deniz ürünlerine düşkünlüğünden dolayı içki içen padişah havası altında aslı astarı olmayan tanımlamalar yapılmıştır.Ama köprü güzelmiş hala ayakta.Adı nedir bu köprünün.
Rivayet derken buraları gezip kendim çektim. Malzeme alınmış olmasına rivayet diyemeyiz de, çıkan malzemenin miktarına diyebiliriz evet :) Ustam köprünün ismini şuan hatırlayamadım

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
çok güzel başkada vardır iyi bakın her yeri inceleyin bi köprüde 1 para olacak diye kaidemi var ben olsam didik didik ederim :)
Ettim didik değirmen restore edilmiş, değirmen taşının altı boşaltılmış. Ustam köprünün sağ tarafında çeşme var oda güzelce restore edilmiş ?

Hoplit

Bilgili Üye
çok güzel başkada vardır iyi bakın her yeri inceleyin bi köprüde 1 para olacak diye kaidemi var ben olsam didik didik ederim :)
Ettim didik değirmen restore edilmiş, değirmen taşının altı boşaltılmış. Ustam köprünün sağ tarafında çeşme var oda güzelce restore edilmiş ?
deveden büyük fil var derler bize benzemez ne azmanlar gezmiştir orayı :D