Resimli .. Tandur küp

ehk

Yeni Üye
resimli ACİL USTALARDAN YARDIM

arkadaslar bu küp taş yıgma mezar diye dusundugum yerden cıktı yerın yaklasık 50-60 santim altına kadar tas cıktı ufak tefek sora kül parçaları çıktı kullerden sora farklı toprak yapısı bir metre ındıkden sorada kocamanbi taş çıktı sal taş diye tahmın edıyorum taşın kuzeyine soluna doru 20 30 santim ındıgımde bu küp çıktı küpün genişliği bir kol kadar boyu yarım metra küpün kalınlıgı 3 4 santim içini eştik bıraz fakat küpün tabanı yok ama düz sert dagılan horasana benzeyen bir yapı çıktı ordan ileriye gitmedık henüz çıplak elle tuttugum küpün en farklı parçaları elimle eldivenle tuttugum parçalar horasanmı sert ve dagılıyor bu konu hakkında bılgı verırmısınız ustalar

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ehk kardeşim küpün içi toprakmı doluydu .. . Sizmi temizlediniz .. küp boyut olarak defineyle alakalı gibi gelmedi bana ... ilk tespitiniz neyse etrafta araştırma yapın ..

ehk

Yeni Üye
ilk olarak normal toprak çıktı sora sarı eldıvenle elımle tuttuğum toprak çıktı ve küpün içine yaklaştıkca çok ağır rahatsız edici bir koku vardı birde alan tarama cihazını küpün orada tuttugumuzda boşluk modunda altın ve gümüş modunda sinyal verdi

ehk

Yeni Üye
küpün içerisindende çok ağır bi koku geliyor

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam maskesizde çalışmayın .. eldiveniniz var o tamam ... kemik felan bulmadınız değilmi .. benim ilk aklıma gelen küpün büyüklüğünü görünce küp mezarmı acaba dedim ... gerekirse küpün altına ve etrafını yoklayın ..

ehk

Yeni Üye
kokladık o koku zaten altından içinden ve etrafından gelıyor çok ağır bır koku

ehk

Yeni Üye
yok henüz kemıkde denk gelmedi kupun bittiği yerde horasanlı sıva tahmın ettıgım sey sert ama dağılıyor

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Pitos bu kardeşim. define ile alakalı bir durum yok.

carsambali

Bilgili Üye
define ile alakası olmayan bir küp,yaşam için kullanım amaçlı...(benim bildiğim)

The Thing

C*
Süper Moderatör
Burası nasıl bir yığma, yükseklik,çap nedir, dolguda gelmiş bu küp, diğer bir amacı bazen yığmanın yamaçlarına gömerler ölülerini kremasyon yada normal bir şekilde fakat kemik yok o ayrı, net olmamakla beraber.