POWER PULSE!!

Dedektifff

Yeni Üye
Benimde yeraltı görüntüleme cihazı bakınıyorum bu ara bu forma bakayım dedim de çok farklı yorumlara denk geldim biri ak diyor biri kara tecrübeli ustalardan tavsiye bekliyorum.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Cihaz 3 yıl önce alınmış ama ne hikmetse,o kadar yeraltı tavsiyesi isteyen kişiler varken hiçbirine yorum yapmamış bu cihaz için girip ürünü değerlendiriyor, pes valla adamlar elinden geleni yapıyor helal olsun:) ürün satıcısına veya buradaki satıcılarına bir soru sorayim bunu satmadan önce test ettiriyor musunuz? anladigim kadarıyla istanbul daymış firma, test alanı vardır ila ,firma satış bürosundan bahsetmiyorum gerçek doğal ortamda testen bahsediyorum,büyük ihtimal cevap hayır olur ikinci sorum şu bu cihazı alan hangi şartlar geri aide edilebiliyor şartları neler bunları da bi cevaplarsanız daha iyi reklam olmuş olur bence :)
Okuma özürlümusun birader ? Bak yorumunun üstünde benim yorumum var izah etmişim. Biraz anlama kıtlığın olduğuna iyice kanaat getirdim. Sana daha öncede cevap yazdım ama akillanma eyiliminde değilsin anlaşıldı. Aliye anlatır gibi anlatayım...Bu arkadaş forumun varlığını dahi bilen biri değil, Kırklarelinde define sporunu power pulse cihaz ile icra eden kendi halinde bir arkadaş.. Demişsin ya o kadar cihaz tavsiyesi isteyen olmuş da tavsiyede bulunmamış gelmiş bu cihaza yorum yapıyor. Baktın mı üyelik tarihine ? Okudun mu benim açıklamami ? Cevap veriyorum yok. Şimdi herkes sen değil ki kullanmadığı bilmediği cihaz hakkında atsın tutsun, adam kullandığı bildiği cihaz hakkında konuşuyor ki doğru olanı da bu... Bak kardeş kimsin necisin bilmem etmem, ama sen buralarda yokken ben milletin cebine göz koymuş dolandırıcıları ifşa etmekle meşguldüm.!!! Burdaki hiçbir üyenin zararını Şu gördüğün yönetim asla istemez müsade de etmez... Geçmişte niceleri tespit edilip banlandi, sen yenisin bilmezsin geçmiş konulara bak azıcık fikir sahibi ol.. Çünkü gerçekten sinir bozucusun.!!! Sana bir tiyo vereyim bu işlerde dolandırıcılık bu şekilde aleni yapılmaz, defineciyi alttan alttan tuzağa çekerler. Bu hep böyle olmuştur. Sen saniyormusun Yönetimin gözüne soka soka tiyotra çevriliyor ? Seni son kez uyarıyorum..!!! Sana niye cevap yazdım çünkü ithamda bulunduğun kişiyi buraya ben davet ettim. Bir şey biliyorsan bildiğin konu hakkında konuş, sağa sola Heleki site yönetimini töhmet altında bırakacak cümleler sarfetme.. Yok bilmiyorsan Zanna dayalı konuşma....

BMW-45

Aktif Üye
Murat abim arkadaşlarım, daha bir yeri alan taramam okt ile uzaktan boşluk modunda yakaladım, ve görüntü aldım. Yaklaşık 4.5 metrede oda. Burası 11 yüzyilin kilise altında bir oda. Belgeli yerimiz. Descartes arkadaşım sen Azerbaycana bana gel gidelim burayı açalım sanada tecrübe olur.

Ekli dosyalar

BMW-45

Aktif Üye
Aynı yerin 2 kere çekimi aynı noktadan başalyıb aynı noktada 2 defa çekim yaptık, görüntü değişmedi. Allahın izniyle yakın zamanlarda burayı açarak açılmış resmini ekleyecem buraya. Amacım insanlara doğruyu aktarmak.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Benimde yeraltı görüntüleme cihazı bakınıyorum bu ara bu forma bakayım dedim de çok farklı yorumlara denk geldim biri ak diyor biri kara tecrübeli ustalardan tavsiye bekliyorum.
Dostum sana kullandiklarim yada yanımda kullanılan ve bildiğim görüntülü cihazlar hakkında yorum yapayım inşaallah...
1-) Proton Serileri: Manyetik ve termal sensörlü ayrıca lidar teknelojisi kullanan görüntüleme sistemleri: Artisi kullanımı bilirsen çok kolay bir cihaz, lakin abartıldigi kadar iyi değil. Kalibrasyon ayarı iyiyse boşlukta iş görür, ama kalibrasyon ayarı bozuksa 7 metreye kadar sapma yapıyor. Makineyi satarken malzeme görüyor diye satıyorlar külliyen yalan, çünkü Türkiye'yi gezdim o cihazla. 1 tane mezar açtırdım 1 tanede kuvars gibi bir taş maden yatağı buldum kışın termal sensörde... Ordu'da bir arkadaş mağara girişini tespit edip 8 adet külçe altın çıkardı bu cihazla...
2-) Mala Gpr: Tekerlekli zemin etüt cihazıdir ismi çok ağırdır. Kiralama işi yapanların ye kürküm ye sloganı ile yanlarında tuttukları cihazdir. Kullanımı çok mu çok zor, yorumlamasi da bir o kadar zordur. Tekerlekli olduğu için Top sahası gibi düz zemin ister, buda bizim coğrafyamizda pek mümkün olmuyor çoğu zaman... Bizim sektör de çok da kullanıma elverişli değil açıkçası....
3-) Toruk 101: Gpr cihazdır kullanıcılarından Daha bir tane olumlu yorum alamamış verimsiz bir cihazdır.
4-) Tork GPR: Açık ve kapalı anten iki türlü sistemi var Gpr,ler içinde başarılı bulduğum bir cihazdır. Açık anten ile bir küp altında kazan tespitine şahit oldum. Yine görüntüsünu okumak hem ilim hem tecrübe ister, Siyah beyaz ekran ve kırılmaları iyi okumak gerekli... Eksi yönleri ney: Islak ve killi zeminde makine iş yapmıyor.!!! Tüm GPR perde var bu sorun ayrıca...
5-) OKM yer altı görüntülemeleri var Türkiye'de satılanlarla birşey bulani yada müspet konuşanı ne gördüm nede duydum... Almanya'dan getirmiş bir arkadaş son model araçlarla geziyor... Eğer bu cihazı alicaksak yurt dışı çıkışlısini tavsiye ederim...
6-) RGB ELEKTRONİĞİN Power pulse yer altı görüntülemesi var: Benim elime yeni geçtei 6 metrede bulunan tünelleri net çektim, ama bizden çok daha önceleri cihazı alıp kullanan bir arkadaş forumda, buranın da eskilerinden. @BMW-45 arkadaşımız bu konunun altında yanlış hatırlamıyorsam Tecrübelerini paylaştı. Bu cihazla benim tanışmama da kendisi vesile olmuştur...
Not: Kardeşim şimdilik aklıma gelenler bunlar, ben adaletli bir şekilde neyi öğrendim kullandım yada gorduydem onu yazdım... @eser34 usta yada @Mehmetarkın ustalar da cihaz konularına hakimler onların da bilgi ve tecrübelerini duymak isteriz...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Murat abim arkadaşlarım, daha bir yeri alan taramam okt ile uzaktan boşluk modunda yakaladım, ve görüntü aldım. Yaklaşık 4.5 metrede oda. Burası 11 yüzyilin kilise altında bir oda. Belgeli yerimiz. Descartes arkadaşım sen Azerbaycana bana gel gidelim burayı açalım sanada tecrübe olur.
Ustam sen boşluk da mavi rengi kullanıyorsun sanırım ? Benim tercihim kırmızıdan yana. :) Bu görüntüyü izah edermisin lütfen, Ben anladım ama merak eden bilmek isteyenler içinde açıklayıcı olsun...

BMW-45

Aktif Üye
Ustam sen boşluk da mavi rengi kullanıyorsun sanırım ? Benim tercihim kırmızıdan yana. :) Bu görüntüyü izah edermisin lütfen, Ben anladım ama merak eden bilmek isteyenler içinde açıklayıcı olsun...
Qardaş burada kilisenin arkasında büyük oda var 20nin 17metre, biz orayı 20nin 15e çekim yaptık. Daha önce okt.le boşluğu buldum, daha sonra altın modunda baktım, burada 4.5 metre derinlikte oda ve odaya gelen 2 tane tunel var. Tuneller birisi doğuya digeri batiya çıkıyor. Düşüncem bu tunellerden biri tilsim yada tuzaklı, digeri temiz bir tunel odaya gelen. Umarım tuzaksızınl buluruz. Tunellerin her ikisi ayrı yönde kayanın bitdiyi uçuruma çıkıyor, belgeli yerimiz burası oda ve tuneller konusu aynı çıktı belgeyle

BMW-45

Aktif Üye
Ustam tek bisey tavsiyem yerleri markalardan uzak dur, buradakileri az çok öğrenmiş oldun diye düşünüyorum, yakında Allah izin verirse övdükleri cihazın hiç bir işe yaramadığını kanatlayacam Allah emanet :)
Qardaş salam aleykum, sen benim kullandığım cihaza niye bu kadar takdın onu anlamış deyilim, yakında kanıtlayacaksanmış, tamam onuda anladım. Ben kanıtları atmaya devam edecem. Seni de kanıtlarınıda açıkcası merak ediyorum. Bak son koyduğum çekmiş olduğum resmin olduğu kilsenin videosunu Gönül eri kardeşime gönderdim. Buraya koyamam, buraya koymam için önce youtuba koymam lazım, onuda yapamam bizim ülkemizde bu suçdur, ayrıca orayı google search de resim olarak arayıp yerini tespit ede biliyorlar bizde. Benim ülkemde Türkiyedeki gibi diyil bu işler. Sizde izinli kazı var bizde yok. Ama ben hem çektiyimi hem açtığım yeri arkadaşlarla paylaşmaya devam edecem. Bir cihaz yerli de olsa yabancida olsa hakk edeni kiymetini vereceksin. Hakk etmiyeni burada dürüst şekilde anlatacaksın. Bak sen şimdi dürüstlük yapmadın. Elinde ne bu cihazdan var ne bu cihazı kullandığın var. Sadece 2 kelime karalama yapmış gitmişsin yeni üyesin hemde. Kim inanırki sana, şahsım adıma ben cihaz konusu açsam bilgi edinmek istesem asla senin gibilere inanmam. Ya firmasın yada orada çalışansın, yada kötü niyetlisin. Aç bak benim açdığım konulara uzun yıllardır buradayım açdığım konuların 100de 90nı cihaz bilgisi almak olmuşdur. Ben ne Rgb ne Assuva bilmem Nokta Minelab firmalarının üyesiyim yada satıcısıyım, hiç birini görmedim, onlardan 2000 km aralıda yaşıyorum. Ama qardaş iyiyse iyi derim kötüyse kötü derim. Onuda kullandığımdan sonra derim. Kul hakkı var burada, bu dünyanın öteside var bu da sana abi tavsiyesi.

Ömerfaruk

Member
@descartes ustam bu kadar emin konuşuyorsun merak ettim,bu cihazı kullandın mi veya çevrende kullanan oldu mu? Tam almak için İstanbul’a gitmeyi düşündüğüm bir zamanda yazdın bildiğini bize de paylaşır mısın?ayrıca dikkat ettim de adamın soruları son derece makul gibime geldi.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
@descartes ;
sen buraya gelip, millete atıp tutacaksın, yönetimi töhmet altında bırakacaksın, şu camiada son zamanda tanıdığım en dürüst cihaz satıcılarından biri olan adama sallayacaksın, YAPTİĞİ cihazı kötüleyeceksin ki elinde kesinlikle hiç bir done yok!! Sonra @Gönül_Eri kardeşim sana haklı bir şekilde sitem edecek, ona da giydireceksin sen kim oluyorsun diye?!! Adam sana az bile söylemiş. Sen kim oluyorsunda kurumları, kişileri tanımadığın halde zan altında bırakıyorsun?
Elinde cihaz olur, çalışırsın muvaffak olamazsın, söylenenler söylenildiği gibi çıkmaz o zaman yerden göğe kadar kadar haklısın. Diyorsun ki yerli cihazlardan uzak durun!! Bu fikrin ispatla mükellefsin. Kötülediğin cihazın kötü yönü veya yönlerini ispatla mükellefsin!!
Ayrıca yönetimden de özür dileyeceksin, veyahut bir daha yazmayacaksın bu forumda. Sağdan soldan gelip buradaki huzuru bozdurmayız size.
Şimdi de ben sana soruyorum ve de çok merak ediyorum:
SEN KİMSİN??!!

ELEKTRONİK USTA

Moderatör
Moderatör
Selamlar descartes , Şimdi bu memnuniyetsizliğinin iki sebebi olabilir, birincisi bizden bir ürün almış ve kullanmayı beceremeyip memnun kalmamış olabilirsin. İkincisi rakip bir firma olabilirsin ve durumun gelişimi seni rahatsız ediyor olabilir.

Eğer bizim bir müşterimiz isen gel yanımıza bu cihaz hakkındaki seni memnun etmeyen yanlarını anlat ve beklentilerini söyle . Senin için çözümler arayalım.
Farklı bir firma isen yapabileceğim bir şey yok.

Test alanlarından bahsetmişsin. İstanbul içerisinde manyetometre ya da gradyometre gibi cihazların test edilebileceği yer bulmak zor, Fakat eğer bir müşterimiz isen gel ona da bir çözüm buluruz. Yakın illerde yaşayan gerçek yerlerde test eden müşterilerimiz var. Sağ olsunlar yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Bir manyetik alan algılayıcı cihaz test edilirken aslında her hangi bir manyetik anomali taşıyan nesnenin ortamdaki yerinin değiştirilmesi bile geçerli bir testtir. Konuda bilgisi ve deneyimi olanlar bana hak vereceklerdir. Diyelim ki dışarıda doğada herhangi bir boş alandasınız. Cihaz üzerinde canlı çekim modu var. Bu modda manyetik özellik gösteren nesne cihaza yaklaştırıldığında sayısal değerlerin değiştiği ve sesli uyarım verdiği görülür.

Ayrıca, yanlış bilinen bir takım bilgilere de düzeltme getirelim;
1- Keşif yapılacak yer açık ise daha çok manyetik özellik gösterir, çünkü yeni tarihte çalışma yapılmıştır ve daha çok manyetik anomali oluşmuştur.
2- Bir boşluk doğal oluşum değil ise içinde herhangi bir gaz olsun ya da olmasın manyetik anomali taşır.
3- Bazı boşluk ve tüneller yapıldıkları taş ve malzemelerin özelliğine göre manyetik anomali özelliği taşımayabilir. Örneğin kireç taşları ne kadar şekillendirilirse şekillendirilsin manyetik özellik taşımaz.

descarttt2

Yeni Üye
Buraya gelip milete atip tutmadim,dogrulari yaziyorum bakiyorum ki zoruna gitmis,son zamanda tanidigin en durust insani birakta o kendini ifade etsin kendi urununu aciklasin savunsun,cihazin elimde olup olmadigi bilmeden konusuyorsun herseyi ispat edersin dedin edecegim zaten dedim,yonetimden ozur dileyecekmisim buranin yonetimi kim bilmiyorum ama onlardan ozur dilecek degilim ben kimsenin magdur olmasini istemem ve dogru bildigimi soyleme devam edecem size ragmen, ustalarim goruldugu uzeri beni engelmisler sırf onlar gibi cihazi guzelestirmesigimden dolayi,yine soyluyorum arkadaslar bunlara inanmayin paranizi kaptirmayin,ayrica bir konuya da aciklik getireyim ben bir firmanin yetkilisi saticisi destekleyicisi değilim tavsiyede de bulunmadim bulunmam,yakin zmanda insallah dedigimin dogru olup olmadigi kardeslerime ispat icin elimden geleni yapacam
Ayrica omerfaruk ustam ,dedektifff ve cihaz almayi dusunenler eger ki bu cihaz da karar kildiysaniz bir mudet daha beklemenizi isterim, demis ya arkadas ispatlaman gerekiyor bende ispatlamaya calisacam hepnize hayirli gunler