Ölülerin çagiran kitap (Necronomicon)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Dün gece dikkatimi çekti
Olurmu dedim ?
Okuduktan sonra tahmin ettiğim yerde olduğunu yazmışlar olabilir dedim ...

Ekli dosyayı görüntüle 229438

ölülerin çağrı kitabı" ya da "çıldırtan kitap" olarak da anılır. bilinen adıyla al azif.
abdül el hazret isimli şamlı bir bedevi tarafından 699 yılında yazıldığı biliniyor. kitabın yazımı tamamlandıktan sonra el hazret'in vahşice parçalanmış cesedi bulunuyor. kim tarafından nasıl öldürüldüğü muamma.

orijinali yedi cilt olan kitapta, geleceği tahmin edebilme üzerine çeşitli teoriler yer alıyor. nostrodamus'un yüzlükler'indeki birçok kehanetin kaynağı bu kitap olarak gösteriliyor.

1487 tarihli, rahip olaus wormius imzalı latince bir belgede, son derece tehlikeli ve okuyan insanı etkisi altına alan bir kitap olduğundan bahsediliyor. wormius başka bir yazısında: "kitabın çevirisi elime ulaştığında bir kısmını okudum ve ardından yaktım çünkü gerçekler çok fazla ortaya çıkıyordu. insanlar buna hazır değiller. daha çok zaman gerekiyor" demiştir.

fakat wormius'un yaktım dediği bu çeviri, 1586 yılında prag'da ortaya çıkar. necronomicon'u bu kez ünlü ingiliz büyücü dr. john dee ve asistanı edward kelly ele geçirirler. söylentilere göre kelly ve dee, "necronomancy" denen ölüleri kaldırma ayinlerine kitabı bulduktan sonra başlamışlardır. kitap daha sonra koleksiyoncu elias ashmole eliyle oxford'da bodleian library'e gönderilir. şu anda british museum'da ve vatikan'da da necronomicon'un bir kopyasının bulunduğu biliniyor.

Necronomicon
Ekli dosyayı görüntüle 229439

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Topluma anlatılan, anlatılmayanın onda biridir ancak. pek çok gerçek gizli kalır. azıcık sızan bilgiye de insanlar itibar etmez, modern dünya böyle eğitilmiştir.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu kitap tamamen kurgudur.Birçok filme de konu olmuştur.Necronomicon,ünlü korku yazarı Howard Phillips Lovecraft'ın kendi yarattığı Cthulhu Mitosu'nu desteklemek için,çoğu öyküsünde bahsini geçirdiği kurmaca kitaptır. İlk olarak "The Hound" (1924) başlıklı Lovecraft öyküsünde yer alır.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Bu kitap tamamen kurgudur.Birçok filme de konu olmuştur.Necronomicon,ünlü korku yazarı Howard Phillips Lovecraft'ın kendi yarattığı Cthulhu Mitosu'nu desteklemek için,çoğu öyküsünde bahsini geçirdiği kurmaca kitaptır. İlk olarak "The Hound" (1924) başlıklı Lovecraft öyküsünde yer alır.
Sadece kurmaca demek ile kurmaca olmaz. Şu sebeple kurmacadır dediğiniz bir sav varsa yazınız.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kafamı karıştıran kısmı
british museum ve vatikan bu kitabın kopyasını neden tutsun elinde?
Yoksa kitap zaten kurgudan ibaret olduğu aşikar

psh

Bilgili Üye
bunu konuyu site harici biryerde okumustum daha once cok ilginc geldi bana adolf hitlerdede oldugu soyleniyor kopyasinin gerci orjinali varsada nerde bilinmez ama papadan supheliyim :20:

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sadece kurmaca demek ile kurmaca olmaz. Şu sebeple kurmacadır dediğiniz bir sav varsa yazınız.
Sizin kurmaca olmadığına dair bir savınız var mı? Şu sebeple kurmaca değildir diyebileceğiniz?
Yukarıda kitabın yazarını açıkladım,hala sav'dan bahsediyorsunuz?

Keskingöz

Süper Moderatör
Sizin kurmaca olmadığına dair bir savınız var mı? Şu sebeple kurmaca değildir diyebileceğiniz?
Yukarıda kitabın yazarını açıkladım,hala sav'dan bahsediyorsunuz?
uçan kardeşim. Ben mahalle ağzı seviyesinden bilimsel bir tartışmaya yükseltmek istedim. Bahsedilen olayı ilk defa duyuyorum.
Ben dedim o dedi şu şöyle yaptı.
Koca karı ağızlarından nefret ederim :)
açıklamalarını yetersiz bulduğumdandır müdahalem.
anlatabiliyor muyum?

Keskingöz

Süper Moderatör
Kafamı karıştıran kısmı
british museum ve vatikan bu kitabın kopyasını neden tutsun elinde?
Yoksa kitap zaten kurgudan ibaret olduğu aşikar
Aklımdakini yazayım Usta.
bazen bu tür kitapları bilim kurgu Ya da korku türü, şiir türü sanatsal çalışmalarda kullanırlar fakat kitaba şifreler yüklerler.
okuyanın pek dikkatini çekmese de mesaj ve ritüeller şifreli olur. Bundan dolayı kopyaları durabilir. uçanhollandalı sen de oku kardeşim.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bilmek okumak güzeldir .Lakin gerçek olanı doğru olanı okumak hepsinden daha güzeldir.Bizim halkımıza hitap eden türden değil böyle şeyler.Zaten dinimiz diyanetimizde yeri yok.