Ne zaman kurtulacağız bu cehaletten

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
defineci derken bu bizide kapsıyor yanlış ifade bence..nasıl avcılıkta bohçacı(etik olmayan avcı) kavramı var..bunlarada aynı ifade kullanılabılır aslında bunlarda definecinin bohçacısı..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu haberi görmüştüm kırılmış olmasına üzüldüm. İşaret kiran birini duyup gördüğümde gırtlağına sarılıp boğasım geliyor.

oguzkagan

Bilgili Üye
Ben de bir konu paylaşmıştım burası ile ilgili, şimdi gördüm de içim acıdı...

Durum tüm toplum ile alakalı komplike bir hadisedir.. Bizler doğacı olaral örnek olmalıyız.... Düzeleceğiz inşallah.. Sabır ve azim...
Benim doğaya karşı saygılı davranışlarımı örnek alıp artık sigara jelatinini dahi açık alana bırakmayan cebine koyan arkadaşlarım ve akrabalarım var...

Sorun var ise çözümü de var...

Önce biz örnek olalım...sonra bizi örnek alanlar...sonra onları örnek alanlar...

Mushap

Editör
Peki abim. Burdan alayını sevgi ve saygıyla selamlıyorum (!)
Benim saygı ve sevgilerimle ilave edelim. Böyleleri yüzünden degilmiki definecilige hastalık deniliyor definecilere hasta diyen kişiler bu yorumları okusalar bu zararları verenlerin defineci değil karakacan olduklarını anlayacaksınız. ..

dersu

Bilgili Üye

Durum tüm toplum ile alakalı komplike bir hadisedir.. Bizler doğacı olaral örnek olmalıyız.... Düzeleceğiz inşallah.. Sabır ve azim...
Benim doğaya karşı saygılı davranışlarımı örnek alıp artık sigara jelatinini dahi açık alana bırakmayan cebine koyan arkadaşlarım ve akrabalarım var...

Önce biz örnek olalım...sonra bizi örnek alanlar...sonra onları örnek alanlar...
Çok güzel yazmışsınız, kesinlikle katılıyorum,
Daha bu gün gezinti esnasında geçerken çay molası verdiğimiz iki ayrı köyde anlatılan iki olayı aktarayım, birinde köylü müslüman mezarlığındaki annesinin mezarının kazıldığını kemiklerin etrafa saçılmış olduğunu anlatırken ağlıyordu neredeyse, diğerinde ise köyün içme suyu sağlayan çeşmesine su getiren boru hattı üzerinde bir kazı yapılmış boru oradan ve su gelmesin diye bayağı bir geriden tahrip edilmiş, adamlar kış günü bir hafta uğraşmışlar bulup tamir etmek için. Biraz da zülfüyare dokunmak lazım. Her türlü vandallık kınanmalı bence. Hem ah alıp, hem nasip beklenir mi?

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bazi şeyleri birbirinden ayirmaz isek at izi it izi karişir gider hoş olmaz. Herkes defineci olamaz .defineci professionaldir.defineci sanat eserlerine kiyamaz zarar vermez.defineci araştirmaci ilerleyen kendini yetiştirip gerçekleştiren yaparak yaşayarak öğrenme modelinde başari sağlayan zeki ilerlemeci kişiliktir.defineci duygusaldir harap etmez.defineci kadrini kiymetini bilendir. Işte bu saydiklarim ve nice sayamadiğim güzellikler gerçek defineciye ait ise .bu sahtekar cahil canavar olan haberlere konu olan ahmaklar asla defineci değildirler.definecinin eline ayağina bağ olan yüz karasi mahlukatlardirlar.
Kusura bakmayin saygi ve sevgilerimle.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

Kardes son cumlen cok manidar toplum bu msj ile aydinlansin....asci usaga usak bahcivana bahcivan soforee sona hepsi usagaa gibbii olmuss.))))))) Guzzeell

Oğuzboyu

Aktif Üye

Yüreğine sağlık kardeşim. Evet düzeleceğiz ama bu biraz zaman alacak almasına da.. Kaybettiklerimiz geri gelmeyecek. Yaşayarak öğrenen bir toplum değil de, bilinçli bir toplum olmak dileği ile...

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Daha önce bu sitede bir çok kez rast geldim
Biri paylaşım yapar
Biride yorum yapar ...
Kir orayı patlat orayı diye!!!!

Bizim bu tür olayların önüne geçmemiz için burda
Önce kendi içimizden başlamamız gerek

Çok önceleri benzer konular açıp bilgilendirme
Ve duyarlılığa davet acısından paylaşımlar
Yapıldı taktir edersiniz ki
Sesimiz ancak burda duyuluyor ve benzeri duyarlılık sadece define SOHBETINE HAS ...

Bir örnek verecek olursak
Banka yok kasa yok
E sizinde yüklü miktarda paranız var
Bu parayı gömü sistemiyle saklamaniz gerek
Ne yaparsınız?

Parayı gördüğünüz yerin üstüne
Bir taş dikip burda benim param var
Kimse ellemesinmi yazarsınız ???

Isaretler sizin elinizdeki harita
Kirmayi n zarar vermeyin tahrip etmeyin ...

Ha elinizdeki haritayı yirtip yakmışsınız
Ha işaretli bir taşı kirmisssiniz
Ikisi arasında HIC BIR FARK YOK!!!!!

kaldiki böylesi deyerli taşınamaz
Tarihi miraslara bir insanın zarar vermesi demek
O insanın kişiliği ve karakterinden şüpe duymamak imkansız elde deyil yazık yazkki ne yazık!!!!

Oğuzboyu

Aktif Üye
Daha önce bu sitede bir çok kez rast geldim
Biri paylaşım yapar
Biride yorum yapar ...
Kir orayı patlat orayı diye!!!!

Bizim bu tür olayların önüne geçmemiz için burda
Önce kendi içimizden başlamamız gerek

Çok önceleri benzer konular açıp bilgilendirme
Ve duyarlılığa davet acısından paylaşımlar
Yapıldı taktir edersiniz ki
Sesimiz ancak burda duyuluyor ve benzeri duyarlılık sadece define SOHBETINE HAS ...

Bir örnek verecek olursak
Banka yok kasa yok
E sizinde yüklü miktarda paranız var
Bu parayı gömü sistemiyle saklamaniz gerek
Ne yaparsınız?

Parayı gördüğünüz yerin üstüne
Bir taş dikip burda benim param var
Kimse ellemesinmi yazarsınız ???

Isaretler sizin elinizdeki harita
Kirmayi n zarar vermeyin tahrip etmeyin ...

Ha elinizdeki haritayı yirtip yakmışsınız
Ha işaretli bir taşı kirmisssiniz
Ikisi arasında HIC BIR FARK YOK!!!!!

kaldiki böylesi deyerli taşınamaz
Tarihi miraslara bir insanın zarar vermesi demek
O insanın kişiliği ve karakterinden şüpe duymamak imkansız elde deyil yazık yazkki ne yazık!!!!
Güzelim fosil 70 Milyon yıl boyunca sağ salim gelmiş günümüze sonra Hanzo'nun biri gelip 70 milyon yıl boyunca doğal afetlere, sıcağa-soğuğa insanına her türlü şeye karşı günümüze kadar dayanan Fosili kırıp gitmiş. Ne kadar komik değil mi? Utanç verici bir durum. O dingil ile aynı dönemde yaşıyoruz resmen. Allah yardımcımız olsun

Sevimlimanyak

Member
İşaretleri, eserleri, tarihi yıkıp yok edenler defineci değil ancak ihanetçi olur.