Mezar steli ile alakalı

aslanbey

Bilgili Üye
Ustam on dönüm içinde mezar nasıl bulayım her yeri delik deşik etmem lazım yoğun minarel var burda

aslanbey

Bilgili Üye
Diğer ustalar nerede sizlerdende yorum bekliyorum

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam on dönüm içinde mezar nasıl bulayım her yeri delik deşik etmem lazım yoğun minarel var burda
Eski antik mezarlar günümüz şehir mezarlıkları gibi dipdibe değildi bunu gözönünde bulundurarak ARGE yap...örnek vereyim.gittigim bir antik kilise kalıntısının avlusunda papaz mezarı vardı iki dönümlük avlunun en sonunda..bu kalıntı kilisenin ilk papazın mezarıda kilisenin solunda doğusunda 500 MT ilerde kayalık ayın tapınma alanının içindeydi...1.kural çok şüpheci olacaksın

Son düzenleme:

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Karşıdaki görünen yerlerin resimlerini almalısın , detaylı resimleri farklı açılardan yakın uzak alıp tekrar konuya dahil edersin .
İşaretli kayaların oldugu yerde bence önünde ot olmayan yer değilde , resmi çektiğin ayakların gözüküyor o yükseltide boşluk aramanı öneririm .
İş yerine kadar zahmet ettin gece gece , sabah ola hayrola :)

aslanbey

Bilgili Üye
kazama ustam biraz işim vardı yazamadım tmm ustam zeten resim çektigim yer zirveye 15 adım ya gelir ya gelmez ustam müjdelik olabilirmi dediğim müjdelikmi artı o mezar taşı yakınında değilmi mezar

aslanbey

Bilgili Üye
Ben bu sunağın mezarını nerde arayacağım kafam karıştı önünde bir boşluk var 3 mt falan tünel veriyo gerisi oda ama minarel olma ihtimali var minarel testide yaptık daha önce başka yerlerdede minarel testi yaptık ama yine minarel çıktı

aslanbey

Bilgili Üye
Ustam bu gibi yerler deki odalar taştan örmemi kaya içi oymamı veya toprak altı oyma mezarmı bilginiz varmı

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Mezar taşı ise , evet mezarı yakındadır normal mezar mantığı işte bildiğimiz .
Müjdelik diye bir şey yok desem nasıl olur , müjdelik neki ? :)
Orayı yapan kişiler mezar soyguncuları için kıyıya köşeye 3-5 kuruş saklarlar :) , buda orda yatan kişinin çok zengin olmasını gerektirir.
Zenginin mezarıda 10-12 metre derinliğe ulaşıyor .Aslında bu iş soyguncu meselesi de değil tamamen mezarın yapım şekli ve dini inanç gereği yada ölüye olan sevgi den kaynaklanıyor .Mesela tümülüs çevrelerinde içi dolu küpler çıkar .
Ölüye sunulan hediyelerden defin işlemi sırasında saçıldıysa onlara denk gelmek müjde olabilir ..
Zemin altı mezarların değerli eşyaları yanlarında olur , sunak çevresinde nadir de olsa ufak tefek buluntular olabiliyor metal dedektoru iş gorur .
Müjde nedir ? , sevindirici bir haber almak anlamına gelir .Şimdi mezarı yapanlar gel şuraya müjde koyalım , bu müjdeyi bulanlar çok sevinsinler .Hatta o kadar çok sevinsinlerki müjdenin tadını alıp mezardaki meftamızı ziyaret edip neyi var neyi yok alsınlar soyup gitsinler diye bir mantıkla çalışabilirler mi ?
O dönemler de mezarları nasıl gizledikleri , neler yaptıkları akla mantığa uymayan şekilde saklamışlar kimse rahatsız etmesin diye.

The Thing

C*
Süper Moderatör
aslanbey eline emeğine sağlık, ustalarda güzel yorumlamışlar ben sadece şunu soruyum, burada derinlik alabildin mi.