mezar işareti mi ustalar

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@yılmaz37 sizmi açtınız burasını ,zemin altı bir yer gibi duruyor..
Bu resim yakınlaşmış hali gibi .Bu ok işareti yönünde kemerin altı girişi olan bir yer gibi duruyor.
Boyutları önemli burasının ,şimdi sağında solunda insanın kendine yön ,ölçüm,yüklemiş olduğun resim o kadar kötüki orası bir farenin geçebileceği kadar küçüklükte olabilir veyada bi araba da sığabilir bunun ölçümü yapılamayan bir fotofraf karesi ve sen hiç bilgi vermemişsin..
Yani burası gerçekten bir mezarsa bile şu haliyle belli bile olmuyor.
Birde kemer gibi olan bölümün üstünde kesim gibi duran yerler var .Merdiven dir belki .
Görünenler bunlar kardesim ..

yılmaz37

Member
haklısın 'kazama' kardeşim resim kötü çünkü düşük modelli telefonla çekildi burayı ben açtım tarlada pulluğa takılmıştı bölge eski yerleşim yeri olduğu çok açık taş çok büyük tek bir taş değildi birbirine kilitlenmiş bir kaç parça kayadan gibi

kazama

Mezar olabilecek ölçülere sahipse ve açılacak durumdaysa çıkarın bir ortaya devam edin derim.
Kasa da olabilir .Önü kapak gibi duruyor .

kazama

Kardesim ilk resimde çizdiğim ok ile gösterdiğim yer,ama ölçülere uymuyor küçük bi kaya parçası galiba bu.
İkinci yüklediğin resimde de kapak görünümü var .Birde bu tamamen horasan yığma da olabilir kaya gibide durmuyor..

yılmaz37

Member
evet kaya gibi değil kardeşim bana da horasan gibi geldi. okla çizdiğin yere ayakkabı sığıyo kardeşim büyüklüğü o kadar genişliğide bir karış falan

kazama

Tamam işte burasının öyle fazla yardım edilebilecek bir yanı yok zaten sizin elinizin altında uğraşın bulun görün yani.
- Allah Kolaylık Versin.

yılmaz37

Member
Allah razı olsun kardeşim verdiğin bilgiler için sağ olasın