Mezar giris toprakli yer hakkinda fikriniz

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kolay gelsin kardesim, ilk sizmi actiniz, yoksa acikmiydı,içini ve yan duvarlara cihaz tutunuz. Video yer hakkinda pek bilgi vermiyor

Sb61

Yeni Üye
Giriş kısmi sağdaki taşlar giriş önünden alındı
Bn diğer tümülüsler arastiryoriyorum koridor dar ve yığma toprak yeni fotoraflar gelişmeler yakın zamanda atacagim

Ulak

Yeni Üye
Hocam belli ki burası daha önce açılmış ve sonrasında sizin belirttiğiniz taşlarla kapatılmış. Açılmamış bir yer olsaydı yekpare bir kapak olması gerekirdi diye düşünüyorum. Yine de cihazla dehlizlerde inceleme yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

Sb61

Yeni Üye
Hocam belli ki burası daha önce açılmış ve sonrasında sizin belirttiğiniz taşlarla kapatılmış. Açılmamış bir yer olsaydı yekpare bir kapak olması gerekirdi diye düşünüyorum. Yine de cihazla dehlizlerde inceleme yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.
[/QUOTE
Açılmış evet ama timuluslerde dönem soyguncular kandırma yönünde boş izlenimi verip topraklı yerkoridor açılmış olabilirmi topraklı yer mezar için dar hemde bn biraz uğraştım toprak yumuşak ve kırık kiremit geliyor tecrübelerinize dayanarak koridor olabilirmi gercek mezar lar ulasilabilirmi
Cunki birşey çıkartılmadı burdan

Ulak

Yeni Üye

Burası bir mezar mı değil mi ondan bile emin değilim ama varsaylım ki mezar, yine de çeşitli dönemlerde bir değil birçok kez çalışma yapılmış ihtimali çok yüksek. Ben böyle bir yerde olsam ve devam etmek istesem, videoda görünenlerden hareketle mutlaka cihaz desteği ile hareket ederdim. Belki daha fazla fotoğrafla mevzunun geçmişini anlatırsanız gözden kaçan bir şeyler yakalanır ve farklı yorumlar yapılabilir.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Burası bir mezar mı değil mi ondan bile emin değilim ama varsaylım ki mezar, yine de çeşitli dönemlerde bir değil birçok kez çalışma yapılmış ihtimali çok yüksek. Ben böyle bir yerde olsam ve devam etmek istesem, videoda görünenlerden hareketle mutlaka cihaz desteği ile hareket ederdim. Belki daha fazla fotoğrafla mevzunun geçmişini anlatırsanız gözden kaçan bir şeyler yakalanır ve farklı yorumlar yapılabilir.
Arkadaşımız daha önce aynı görselleri paylaşıp bilgi almıştı.
?

Son düzenleme:

Sb61

Yeni Üye
Giriş buldun 1 metre girdin içeri mezar patlatılmış demek basit mi yapar değilmi insanlar böyle bir yapan kişi bu kadar basit gerçek malzemeyi teslim ettiririm mi bana mantıklı gelmiyor

Ulak

Yeni Üye
Giriş buldun 1 metre girdin içeri mezar patlatılmış demek basit mi yapar değilmi insanlar böyle bir yapan kişi bu kadar basit gerçek malzemeyi teslim ettiririm mi bana mantıklı gelmiyor
Elbette %100 bir kesinlik yok. Az önce sizin yürüttüğünüz mantık da bir varsayım üzerine kurulu benim söylediklerim de farklı bir varsayım üzerine kurulu. Size göre burası ne kadar üzerinde çalışılmış olursa olsun hala gizli ve keşfedilmeyi bekleyen bir içerik barındırıyor. Bana göreyse, birçok denemeden sonra artık geriye pek bir şey kalmış olma ihtimali şu vaziyete göre yok. Umarım ben yanılıyorumdur ve sizi mutlu edecek bir bulguya ulaşırsınız.

@ibrhm

Bilgili Üye
İçeri girip iyice etüt ettin mi , içerisinin durumunu net biliyormusun?