Manyetometre alan tarama olarak kullanılabilir mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Arkadaşlar merhaba
Ustalara sormak istediğim manyetometre dedektör cihazları alan tarama olarak kullanılabilir mi. Bir cihaz geçti elime. Yaklaşık 500 metre uzaklıktan elektrik tellerini görebiliyor. Ayrıca wolki tilki telsiz sinyallerini bile 300m den algılayabiliyor. Yanı manyetik alan ve yönünü belirleyebiliyoruz. Fakat define bul.a işlerinde durum nedir.
merhaba
alan tarama; adı var kendisi yok hükmünde cihazlardır
gerçek anlamda radarlar hariç hiç bir cihaz bir alanı tarayamaz
hele hele de yerin altını hiç tarayamaz
manyetometerler teknolojik cihazlardır ve tipine göre lokal olarak kullanılırlar
mesafe/derinlik olarak kullanıcısını tatmin eder etmez orası kullanıcıya kalmış
sonuç olarak; manyetometreler alan tarama olarak kullanılamaz
NOT: Merak ettim, bahsettiğiniz cihazın marka modelini özelden mesajla tarafıma iletir misiniz

Tankut

Yeni Üye
Bir video çekip buraya koymam gerek. En iyi alan tarama manyetik alan anomali tespiti yapabilen cihaz manyetometre dedektör dur. Bir iki haftaya nasip olursa bir video çekip buraya ekleyeceğim.

adem44

Bilgili Üye
Manyetometre dedektör ile alan tarama yapan birisi olarak şu bilgileri verebilirim. Bir kere şehir içerisinde kullanılıyorsa çevredeki en kuvvetli manyetik alan oluşturan kaynak ne ise orayı gösteriyor. Fakat şehirden uzak kırsal yerlerde durum başka. Hani tadından yenmiyor derlerya aynen öyle. Bolu dağı eteklerinde kullandık bizi yapay oluşturulmuş yer altı yerleşim yerlerine götürdü. Çubuk çeşitleri ile biz oralardan çok geçmiştik. Tik yoktu.
Ustam cubuk manyetik cıgazın neresine bağlanıyor aklıma yatıyor soyledikleriniz cubukla manyetik yeri buldu manyometre sayı degeri anormal bir artıs olacak oyle anlıyorum dogru calısıp calısmadıgını bu yontemle oğrene bilirim .

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Aramiza yeni katilan Saygideger arkadaslarim Trakyalı81 arkadasima katiliyorum sebebide son zamanlarda acilan konularda hep ayni sekilde yeni katilim bu cihazi övmeler ardindan yorum yapanlar nedense sitedeki ilk yorumlar bu konulara yapiliyor..sunu belirteyim bazen insanlarin zekalariyla oynaniyor gibi geliyor..egerki varsa bildiginiz cozduguz ugrastiginiz hep beraber katilim yapalim dewam edelim konuya amA diger turlu cihaz satmak icin ugrasilmasin..

Hussam08

Engellendi
Definecilik hobim. Birsürü dedektör aldım olmadı. Çubuk aldım hiç olmadı
Cin dediler peri dediler onlar da olmadı. Sonra yabancı sitelerden manyetometre dedektör buldum. Zor oldu fakat getirttim bir tane. Ve diyorum sizler de araştırın. Gidin kimden alırsanız alın beni ilgilendirmez.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Definecilik hobim. Birsürü dedektör aldım olmadı. Çubuk aldım hiç olmadı
Cin dediler peri dediler onlar da olmadı. Sonra yabancı sitelerden manyetometre dedektör buldum. Zor oldu fakat getirttim bir tane. Ve diyorum sizler de araştırın. Gidin kimden alırsanız alın beni ilgilendirmez.
Üstad madem aldınız ve bu kadar memnunsunuz, ne gibi sonuçlar aldınız ? En fazla kaç mt derinlikten 1 teneke büyüklüğünde eşyayı yakalıyor ? Kayalık alanda ve toprak alanda engebeli ve düz alanlarda artısı eksisi nedir ? Yanlış anlamayın öyle kuru kuruya şöyle güzel böyle güzel denmesi bizde hiçbi intiba uyandırmıyor.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Öncelikle irdiğiniz ve reklam yapmayı planladığınız siteyi iyi seçmelisiniz. Burada ki kişilere anlamını bile bilmediğiniz terimleri veya cihazların reklamını yapmanız yersizdir. Buradaki insanların çoğu teknolojinin dibine kadar vurup tekrar zirvesine kadar çıkmış insanlardır. Gelin size yazdığınız cihazların anlamlarıyla başlayarak bir ders vereyim.

Manyetometre : 2 arklı tipte cihazı vardır. Aktif manyetometre ve pasif manyetometre. Aktif olanı toprağa manyetik alan basarak gelen yansımaları ölçerek kendi değerleriyle karşılaştırıp sana anomali sonucunu verir. Pasif olanı ise sadece dünyanın yaydığı sabit manyetik alandaki farklılara göre sana metal yansımalarını gösterir.

Alan tarama: Elimize aldığımız antem görevi gören yardımcı bir araç ile çevreyi taramayla gerçekleştirdiğimiz olayın adıdır. Bu araçlar çubuk, şakül, pandül, tesbih, ağaç dalı veya anlam veremediğimiz insan yapımı şeyler bile olabilir.

Sen kalkmış bunların birleşimi gibi bir cihazdan bahsediyorsun ve kendine nette arama yaptırıp rant çıkarmaya çalışıyorsun. Bunu burada yemezler. O yüzden cihazlardan anlamayan başka kapılarda kendine enayi ara. Uzatırsan banlanırsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...