Mamacan yaylası???

mayhem

Co Admin
Co Admin
Tamam çok güzel derenin yukarısımı şu köye yakınmı diye soruyormuyum elimden geleni söylerim söylemişimdir konu sahibinide kollamak gerek bazı sorulara cevap yazsam yerler ifşa olur yapılar kaleler var cimrilikse evet cimriyimdir :D bir ara her yeri yazdım konuları takip edip üye beni bulmuş saolsun detaylı baska konularıda gezsin aradıkları vadır büyük ihtimalle bölgenin yabancısı değil bu ermeniler rumlar nerelerden gelmiş şu gevur dağları . Hep birileri soru soruyor Bende soriyim bilsemde bölgeyi bakiyim kaç kişi biliyor ne kadar takip edilmişiz :D Bu ermenilerin rumları bir bankası varmış bu banka tahmini sizce nerdedir belgelerde gözüküyormuş bu yer bu belgeyi nedense bir ben göremedim yeri görsemde .

Arslanşah

Member
mayhem ustam çok sağolsın.belgelerde burayla ilgili birşey rastlarsan söylersin inşallah��Burayla ilgili bir sorun olursa söylerim mevkiyi.benim yanlış yapmadığındam hala aramaktayım hobi olarak. Storm Apollono01o01 The Thing@Demirdagınkurdu@_Mithra_Çok sağolun ustalarım ..Takipteyim

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
ticaret para neredeyse banka da oradadır
@mayhem rumlar fakirdir ermeniler zengindir şebinkarahisar iyidir

Wester

Member

Arslanşah

Member
Ustam dediginiz gibi Türkiyede yedi yerde olan banka gibi işlev gören bir yer .biride şebinde diyip bir köyün tepesin ruhsatlı kazdılar bişey çıkmadı

Arslanşah

Member
mayhem usta istersen direkli mevkini birazdaha tarif ederim bildiklerimle uyuşuyor demiştin...cevabını beklicem artık özelden yazarım

RuhAdam

Yeni Üye
Bizim oralarda çok adını duydum! Giden gören ve yer hakkında oldukça bilgi sahibi olan büyüklerim var...

sepetkaya

Editör
Arslansah öncelikle sitemize hoşgeldiniz... Görsellerinde baktıkça içimin yağı eridi resmen, inanki oraları gezmiş havasını çekmiş gibi oldum eline emeğine sağlık... Öncelikle 5.foto çok dikkatimi çekti sanki açılmış bir yer var, buranın hikayesi bana çok gizemli geldi, 5.foto hakkında bilgi geçersen sevinirim... Vede çilehane demişsiniz, bilen bilir Hacıbektaş ta çilehane diye adlandırılan bir tepe var Alevilerin kutsal saydığı bir yerdir ve kendi inanışlarına göre oradaki bazı davranışlarını ibadet sayarlar... Ustaninda dediği gibi bir tepede inzivaya çekilen ermiş te olabilir... Bu arada o karşılıklı 2 tepeyi ben Tümülüsü e benzettim, eğer yaşantı varsa hoyukturde denilebilir... Aceleci davranmak zihnini bulandırır adım adım git ve her aşamada da bizimle paylaşki hedefe tez zamanda varasın inşallah...

Storm

Editör
mayhem usta sana bir kaç sorum olacak eşkiya ile ilgili. Dibekören köydere sonra kirazlı yayla tekke dağı tınaz tepe kel tepe( Kara tepe ) 3 adet şehri saran doğal bent bunlar hemen hemen aynı bölgede mi.

Arslanşah

Member
sepetkaya ustam dediğiniz yer işlem görmedi fotolar için üzgünüm ilerde daha iyilerini atcam.çilehana girdini söyleyenler içerde tavanda bir haç olduğunu söylediler
..sonrdan aynı yeri tekrardan bulunamadı içerde bir ayı heykeli olduğuna inanılıyor..hatta bir yaşlı ermeni bölgeyi bilmesede çilehanayı ne olduğunu anlatmış dediğinşz gibi hristayanların ibadet yerişmiş...dagınık oldugu için ve sık orman oldunda bulunamıyor..

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Apollon01.Ustam giresun fındıkla meşhur benim yer sahil tarafında olmadığından .Cevizle meşhur bir ilçe.kalesi manstırı eski bir roma şehri var fakat tam gün yüzüne çıkarmadılar .
gardaşım sen arslanşah dedinde ordamısın yoksa dışardamı ben sana yardımcı olmaya çalışayım karahisar benim asıl memleket seni tanıyormuyum özelden yazarsan tanışırız mamacana gitmedim ama arslanşahta arkadaşlarım var mamacanda bi ormanda yazılı taşlar var derlerdi gitmek nasip olmadı