Kaya oyma

emrdd8

Yeni Üye
Ustalar s.a..Burdaki oymalara yorumunuz nedir girişi ne tarafta aramamiz gerekiyor.Sağdaki oymaya zarar vermişler fakat 3 oyma yanyana uzerinde 1 oyma ve karsi tarafinda da 1 adet tekli oyma mevcut arada dere var.Ugrasmaya deger mi?

Ekli dosyalar

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Uğraşmaya değer de senin gücün bunlara yeter mi onu bilemedim.

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
gereksiz sert yorum yapmaya gerek yok arkadaslar insanlar heyecanla söylediği tek kelimeye bu kadar sert tepki verirseniz bir zaman sonra kimse kalmaz burda sonra neden acaba diye kendi kendinize sorgularsınız gerek yok .........

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili
emrdd8
Selaymun Aleyküm. Ustamızı yanlış anlamayın zorlu işler olduğu için size bu şekilde konuşmuş. Bu arada sevgili
Keskingöz

ustamızın adına da konuşmuş oldum kendisinden de özür dilerim. Şimdi görüldüğü gibi yeriniz ve emareleriniz son derece güzel elbette değer. Lakin???? burası çok emek ve güç isteyen yerlerden hem maddi hem manevi. O yüzden size böyle denmişdir yanlış anlamayın. Şimdi buraya çok iyi çubuk ustası yada çok iyi teknoloji gerekir. Burada kaliteli fakat zor işler mevcut.
Diğer konu ise bu resimlere göre size şurasıdır demek de çok zor. Şimdi sizin yapacağınız şey şu alttaki resimdeki gibi kayaların el işçiliği belli olanları gayet güzel net bir şekilde resimlemeniz traşlanmış kayaları da dahil buna. Blok kayalarda biraz yüksekde enine giden kanallar bakınız. Bunlar hep mezarların üstünde olurlar. Şayet bir yere bir şey yapılmış ise ip uçları mutlaka vardır.
Mesela kayalara odalar oydular oradan çıkan mıcırlar orada odanın nerede olduğunu az çok size söyylerler. Yeniden söylüyorum burayı güzelce resimleyiniz net resimler ile o vakit belki gözümüze daha net işler takılır. Kolay gelsin sevgili kardeşim
Screenshot_20220523-180228_Photos.jpg

emrdd8

Yeni Üye
Ilginiz ve yorumunuz icin tesekkur ediyorum.Zor oldugunun farkindayim buranin fakat kacirdigimiz veya farkli bir dusuncesi,fikri olan olabilir diye buraya atmak istedim.Bosluk,yapı tespit edebilecek cihazimizi daha yeni siparis veriyoruz.Oncesinde potansiyel yerleri tespit etmekte fayda var tabi. En kisa zamanda yuklemeye calisacagim fotograflari net ve detayli olarak.Tesekkurler.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ilginiz ve yorumunuz icin tesekkur ediyorum.Zor oldugunun farkindayim buranin fakat kacirdigimiz veya farkli bir dusuncesi,fikri olan olabilir diye buraya atmak istedim.Bosluk,yapı tespit edebilecek cihazimizi daha yeni siparis veriyoruz.Oncesinde potansiyel yerleri tespit etmekte fayda var tabi. En kisa zamanda yuklemeye calisacagim fotograflari net ve detayli olarak.Tesekkurler.
Ben teşekkür ederim sevgili kardeşim sunumunuz ne kadar güzel olur ise hem sizler hemde bizler daha çok yararlanırız inşallah. Kolay gelsin

Tantulus

Aktif Üye
O birden fazla Kaya'nın önünde dikel arkasına doğru bak sence oda mezar yapilirmi

emrdd8

Yeni Üye
Tam olarak nereyi kastettigini anlayamadim ama kayaliklarin ust tarafi mantikli gelmiyor zaten bi iz emare de goremedik..Oymalarin alt tarafindan giris olabilecegini dusunuyorum ana kayaya dogru

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Konuya detaylı resimler ekleyin, birşeyler var olmasınada bu şekilde birşey anlaşılmıyor

spyfrs

Moderatör
Moderatör
en son paylaştıgın resım var ya o resimde en sağda üçgen kaya kapatması gibi bir yer görünüyor fotografta yarısı çıkmış en sağdaki kaya dikkatli bak o yeri bi fotola bakalım ne çıkacak o taraftan.

Ekli dosyalar