Kaptan Mihail ve timuryani. Payton ve atları

alipasha

Member
AYNI KONUDAN ALINTIDIR,,

,,,,,,,nalbant denilen yer var ki hala çiniden olan kurunlar duruyor lakin üzeri kapalı. Bu nalbantın dukkan yerinin batı sırtı düzlük diye tabir edilen yer dğzlüğün kıblesine 1 km mesafede türbe bir baba ismi geçiyor,,

Konuyu açan arkadaş bilemedigimiz sebeplede ayrıntı vermemis,

Bu konuda 3 nolu belge-- Tepe üzerinde çıktığımızda türbe meydanının orta yerinde yol ikiye ayrılır. Bu ayrılan yollardan biri kara tepesine çıkar. Tepe üzerinde nalbant alanı olarak kullanılan bir düzlük mevcut olup bu düzlükte sac ayağı bir şekilde dikilmiş 3 taş vardır.
Aralarındaki mesafe 29 adımdır. Taşlardan birinde nalbant kerpeteni suntraç nalbant çekici resmi vardır. Yörenin doğruluğunun kanıtıdır. Bu taşlar oturak taşı şeklindedir. Bu taşların ortasında yöreye ters ortası delikli bir taş olup bayrak direği yeri olup bu taşın altıda doludur. Bu tepenin adı hora tepesidir. WW işareti olacak ,,

Burda anlattığı işaretlerden birisi ( WW ) işaretidir, Bu iki işaret sanan işaretlerden ikisidir,,

Belge 4 --- Ateş ustadan

NALBANT düzü denilen bir yer vardır, Kırsal bir düzlükdür,Düzlüğün ortasında Sandık şeklinde bir taş olacak ve üstünde bir anahtarla deliği olacak , Taşın arka tarafında 3 tane dikili taş olacak , Taşlar doğudan batıya yön gösteriyor, Orta taşın kafasında ufak bir oyma var , Bu taşı sökün, Yarım metre,, ( Rakamlar şifredir adım.veya metre değil ) Ekli dosyayı görüntüle 309477Ekli dosyayı görüntüle 309478
Bu taş 4 köşe ve yastık şeklinde olup , Ucu yere sokulmuş vede arkasına bakarsanız Hac değilde delik görürsünüz, Ve bu tepenin etrafında ki taşlara Örs Çekiç gibi bir çok işaretleri resim olarak yapmış,
Bu işaretler Sadece TÜRKIYEDE VE kervan yolu kenarındadır, Daha resimler var,
Ateş usta dediğin adam yasıyor mu?

balkaya34

Bilgili Üye
Aleyküm selam Balkaya ustam . Maden olan tonajlı bolge illaki deniz kenarında . Ama Anadolu’nun heryerinde bi sistem var ve para da var . Topal ayi her bölgede var hepsinin parası var .belgelerde geçen diğer işaretler her bölgede var hepsinin parası var . Eminaga Alibey vs bunlarin hepsi takma isim hepsi papaz bunlarin . Volcan diye biri yok . Eşkıyalık yok .

Selam @alipasha , Topal ayı konusu biraz farklı ,ve bualandaki öküzler kapalı,

balkaya34

Bilgili Üye
Bu resim de yeni ,, Nalbant alanına ramazandan once gittim bu resmi gördüm.Acaba nedir ?
Nalbant ile ilgili ama nedir bunu bilmiyorum, ,, Sandik gibi olan taşa 25,veya 30 adim.mesafeli ve Nalbant alaninin kuzey dogusunda, ve yonu nalbant alanina dönük.
Resmi onumuze aldigimuzda bize gore sagda 8 cm kadar oyuk derinlikde 15 cm tahmini de genislikde bir kanal.var,

Ekli dosyalar

Son düzenleme: