Herşey muhabbetle canli…

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
HER ŞEY MUHABBETLE CANLI…
Bazılarımız diyebilir burası define sitesi ne alaka şimdi muhabbette bir definedir bunun işareti sırdır
Hadîs-i kudsîde buyurulur:

“İhlâs, benim sırlarımdan (öyle) bir sırdır (ki), onu kullarımdan (ancak) sevdiğim kimsenin kalbine emânet ederim. Onu (ecir defterine) yazmak için bir melek ve ifsâd etmek için de bir şeytan ona (ihlâsa) muttalî olamaz.” (et-Tâc, I, 43)

Allâh’ın sırrı olan ihlâs gibi bir lutf-i ilâhî, insanlar içinde ancak muhabbet-i ilâhî sahibi olanlara verilmektedir. Hadiste geçen «sevdiğim kullar» ifadesi bu gerçeği göstermektedir.

Bu demektir ki, insana bütün kapılar ancak aşk ve

“Bir genç, padişahın kızının kapısına gelmiş ve kendisinin ona âşık olduğunu söylemişti. Haber, padişahın kızına iletilince hanım sultan kapıya geldi ve gence;

«–Al şu bin dirhemi de; bir daha bana da, sana da zarar verecek böyle bir şey söyleme.» dedi.

Genç vazgeçmeyince;

«–Öyleyse iki bin dirhem al!» teklifinde bulundu.

Nihayet pazarlık on bin dirheme varınca, genç, kabûl etti. Bu durumu gören padişah kızı;

«–Sen beni nasıl seviyorsun ki, gözün para-pul ile kamaşıp beni görmez oldu. Beni benden başkasına tercih edenlerin cezası nedir biliyor musun?» dedi ve ardından sevgisinde samimî olmayan ve dünyalığa mağlûp olan genci huzûrundan tard etti.

Bu hâli duyan bir ârif, düşüp bayıldı. Kendine geldiğinde şöyle dedi:

«–Ey insanlar! Bakın dünyada sahte sevgilerin başına neler geliyor! Ya Hakk’ı sevdiğini iddiâ edip de ondan başkasına yönelenlerin başına âhirette neler gelmez ki…»”

Bu kıssa da gösteriyor ki, insanın hayatı, aslında baştan sona gerek mecâzî gerekse hakikî aşk açısından devamlı muhabbet imtihanları ile doludur. Çünkü muhabbet; hem yaratılış sırrımız, hem de yaşayış hikmetimizdir. Anlayana inşallah

Bunuda tartışma konusu haline getirmeyin İnşallah

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Emeğine Yüreğine sağlık Değerli ustam Siz işin sırrını bulmuşsunuz .

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mayhem hocam Çünkü muhabbet; hem yaratılış sırrımız, hem de yaşayış hikmetimizdir. Sende anlamış ve çözmüşsün Anlayana inşallah

Muhabbet deyince bu millet sadece sohbet etmeyi anlar ama işin aslı o deyil dir.?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah Teala hazretleri buyuruyor ki: "Benim celalim adına birbirlerini sevenler var ya! Onlar için nurdan öyle minberler vardır ki, peygamberler ve şehidler bile onlara gibta ederler."
Kafkaslı sende sevilenlerdensin.Eline sağlık abi.

Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
Kafkaslı ustam aynen anlatilan hikayedeki gibi hayat..herkes bi menfaat çıkar pesine dusmus bide isin icine yalan dolan girdimi insanin neyine guvenecen nasil dost olucan nasil arkadas olucan..guzel konu acmissin ama anlatilmak istenileni cok iyi anlamak idrak edip uygulamak lazim buda kapasite meselesi herkeste olmuyor herkese nasip olmuyor...

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah Teala hazretleri buyuruyor ki: "Benim celalim adına birbirlerini sevenler var ya! Onlar için nurdan öyle minberler vardır ki, peygamberler ve şehidler bile onlara gibta ederler."
Kafkaslı sende sevilenlerdensin.Eline sağlık abi.
Sağolasın inşallah Vakko kurbanım bana böyle övgüler yazmayın ben kim bu tür iltifat kim benim gibi gırlağına kadar günaha batmış
Birine mübarek

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam canını sıkma. Herkesin bilip. İçinde. Yaşadığı. Günahları. Vardır. Kul allahtan korkar. Nefsine yenilmez. İse. Yaratan bağışlayıcıdır. Ne güzel der. Karacaoplan.. Cehennem. Dediğin. Hiç. Ateş. Yoktur. Herkes. Ateşini. Buradan. Götürür

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Sağolasın inşallah Vakko kurbanım bana böyle övgüler yazmayın ben kim bu tür iltifat kim benim gibi gırlağına kadar günaha batmış
Birine mübarek
Bakara Suresi, 160. ayet: Ancak tevbe edenler, (kendilerini ve başkalarını) düzeltenler ve (indirileni) açıklayanlar (a gelince); artık onların tevbelerini kabul ederim. Ben, tevbeleri kabul edenim, esirgeyenim.
Kafkaslı ustam Allah günahlarimizi affetsin.Şüphesiz Allah, tevbeleri kabul edendir, esirgeyendir.Bizide tövbeleri kabul edenlerden eylesin inşallah.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İnşallah vakko inşallah
Ümüdimi hiçbir zaman kesmedim
Sağolasın kurbanım
Güvenme kendine ben oldum diye
Pişenler hamım der, bir düşün niye
Tövbe lazım ettiğimiz tövbeye
Bir tövbeyle bu iş bitmez kurbanım

Son düzenleme:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kurbanım yüreğine sağlık..
Kurban kelimesini çok kullanırın keşke hepimiz ismail olabilseydik

Sözün özü derdi minnet bil cana
Yare can ver ki can yar olsun sana
Serdar isen serini koy meydana
Kurbanlara bıçak tutmaz kurbanım

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Biliyorum çokları rahatsız ama olsun bir gün olurda rahatsızlar rahat olurda biz onlardan
Ne hikemetli sözler öğreniriz
Deyilmi dostlar