Harman yerleri

kertenkele

Editör
bozoklu ustam ilk 2 resim de ermeni cesmesi mezarligi belli evleri nerede olabilir ve harman yeri bak bakalim diger iki resimde baska bolgede

kertenkele

Editör
son iki resimdeki yerde ermeni yeri cesmeler var ama mezar bilmiyorum tam olarak burda evlerinin yerleri nerdedir bide buna bak isaretle tskl

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tarımın daha kolay yapılabilmesi için köy yerleşkesi eğimin az olduğu yamaçlara kurulur, düz alanlar tarla olarak kullanılır. resimlerde eğim belli olmadığı için net birşey diyemiyorum. gözle görmek lazım. ihtimal olarak söylersem; 1. resimdeki çeşmenin batı ve güneyine doğru köy yerleşkesi olacağı kanaatindeyim. 3. fotoğraftaki merkezdeki tepe mezarlık. kuzeybatısı ise köy yerleşkesi. Çubukla dolaşarak ve gözle daha net tespitler yapman doğru olur. Selametle.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@tatar26 ustam çeşmenin 50m falam altında el arabası büyüklüğünde ve küçük kayalar var 15 tane falan yerli degil ama bu kayaların 15 mt falan yakınında 3 tane çökme olmuş buralar diyorum olabilirmi mahsen bi tanesiyle ilgileniyorduk çömlek kırığı ve kelek büyüklüğünde taşlar çıkıyordu yarım mt indik kürek kırıldı bıraktım

boşluk araman gerekli dostum

Wise99

Aktif Üye
Harman yerlerini toprak katmanlarindan anlasilabilir günümüzde zor olacaktir anlamasi ama en ii çözüm katmanlar olacak harmanlar 2 kayalik arasi yapilir o katmanlardan anlamak mümkün olabilir bölgede onemli bu konuda

Zaman

Bilgili Üye
kertenkele kardaşım harman yerleri ile ilgili bilgini biraz açarak paylaşır mısın . harman yerinde gömü yapiliyormu ??? Senin konuyu biraz meşgul edeceğim hakkını helal et..bilgin var ise detaylı bilgi verebilir misin?

kertenkele

Editör
Ustalar ermeni çeşmesinin aktığı yerde üç tane çok kalın söğüt ağacı var 2mt ara ile sıralı dikilmiş ermeni ler den kalma olabilirmi bunlar

kertenkele

Editör
Zaman kardeş bizim buralarda harman yerinden geçerken eski harman yerleri bizim dönemdede harman yeri olarak kullanılan köyler var benim duyduğum kadın harmanda yürürken ayağı gömülmüş ayağını çekmiş acık deşelemiş ve küp çıkmış adamları tanıyorum esnaflık yaparlar şu anda duymayan kalmadı zaten ayağının gömüldüğü yerdede taş varmış büyüklüğü ne kadar haberim yok demekki kadının nasibi imiş diğer bulanı duydum ama hikayesini bilmiyorum çok zaman geçti ama bu kadınınki iki senelik bi durum