Görsel

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Mümkün oldukça tarihlerini ve dönemlerinide çekmeye çalıştım

bu 2 numaralı kılıcın gümüş işlemeli olanı var bizde ata yadigarı dedemden kalma şimdi oğlunda olması gerek en son gördüğümde ondaydı dedemede babasından kalma ona kimden kaldı bilmiyorum nesillerdir bizde bundan daha sağlam ve gümüş işlemeli kabzası, şu anda bile vurdugunda kol bacak koparır okadar keskin kınıyla birlikde duruyor.

Duman Ahmet

Member

bu 2 numaralı kılıcın gümüş işlemeli olanı var bizde ata yadigarı dedemden kalma şimdi oğlunda olması gerek en son gördüğümde ondaydı dedemede babasından kalma ona kimden kaldı bilmiyorum nesillerdir bizde bundan daha sağlam ve gümüş işlemeli kabzası, şu anda bile vurdugunda kol bacak koparır okadar keskin kınıyla birlikde duruyor.
Ne büyük şans ustam sizin için bizdede aynı sizin dediğiniz gibi bi tek kırma silah var köyde dedelerden kalma fotograflarda makinaların olduğu fotoğraflarda tek çekmiştim onu.

yagiz

Aktif Üye
hangi müzede idi bu eserler yolu düşenler için belki gidip görmek isterler
ben şahsen bunların bir çoğunu benzerlerini Gaziantep arkeoloji müzesinde gördüm

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Elinize sağlık görsel şölen olmuş ama müzelerimizdeki değerli eserlerin yüzde kaçının orijinal kaçının imite olduğu bile belli değil. Müze de memur bir arkeolog hanfendi intihar etmişti birkaç sene önce sırf bu yüzden ve hatta bir ara topkapı saray müzesinin altın da saklanan eserlerin olduğu depolara bile tünel açarak girmeye çalışılmıştı. Piri reisin haritası bile imete orijinalı amerikaya hediye edildi.