Fotoğraf makinesi ile define

Meltun

Bilgili Üye
Bunda film yok ancak hafıza kartına kaydediyor ve ekledigim resim direkt makinadan çekildi telefon ile aldım.Yani bire-bir
Şahsen bu durum 1980 li yıllarda karşıma çıktı,polaroid makinanın özelliği anında görüntü deklanşöre bas ,çıkan filmi iki parmağınla köşesinden tut havada biraz salla çekileni gör kararı ver var yok gibi o günkü teknik bu kadardı.

juju

Yeni Üye
3 tane parayı ekledim.Sanırsam 3 tane otun yer kısmına yakın olanlar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Denemekte fayda var.
Mesafe uygun.
Bazi yerlerde az da olsa ise yarayabilir.

Bir futbol sahasinin taranacagini dusunurseniz gayet hantal bir sistem olacagi da ortadadir.
Tek tek bile yapmak ömüru torpuler.
Yaşasin cubuklarimiz :))

juju

Yeni Üye
Denemekte fayda var.
Mesafe uygun.
Bazi yerlerde az da olsa ise yarayabilir.

Bir futbol sahasinin taranacagini dusunurseniz gayet hantal bir sistem olacagi da ortadadir.
Tek tek bile yapmak ömüru torpuler.
Yaşasin cubuklarimiz :))

Tabiki ancak şöyle bir durum var toplu olanı farklı şekil algılar ise O zaman ciddi anlamda iş yapar demektir

juju

Yeni Üye
2 günlük izlemimlerim

Hayırlı Bayramlar arkadaşlar.
2 günlük davetli olduğum araştırma tespitlerim
Ciddi anlamda.olumlu
2 yıl önce 1 konu açmıştım
Tumulus olma ihtimali nedir? | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

Burada yapılan çalışmalarda
Bölgenin resimleri çekildiğinde

Doğuya bakan kesim
Ve tepeyi. Gören karaçalıların olduğu yerin resimleri
Işık huzmeleri gibi duranlar yıldız değil arkadaşlar birebir nasıl çekildiğini gördüm.

BU makina olayı gerçek.
3 yer de daha tespitler oldu ve bu 3 yer 2 si boş biri dolu.
Çok enteresan bir deneyim oldu bu arada.Daha sonraki deneyimleri yine paylaşacağım.

Ekli dosyayı görüntüle 253852Ekli dosyayı görüntüle 253853

Siva

Bilgili Üye
Fotograf makinasi ne kadar derinlige iniyor ayrintili resim yokmu

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Anlaşılan o ki çok beğenmişsin çalışmayı? Bak güzel kardeşim seni resimde görülen 3-5 yıldız gibi parlayan malzeme kurtaramaz. Tümülüste net bir şeyler gördün mü görmedin mi? Önemli olan kayda değer bir şeyler yakalamak. Zaten tümülüs konusunda ben sana gerekli bilgileri verdim. Az çok nasıl çalışacağını anlatmışım. Ama fotoğraf makinesi hesapta yoktu. Hayırlı forumlar.

juju

Yeni Üye
Anlaşılan o ki çok beğenmişsin çalışmayı? Bak güzel kardeşim seni resimde görülen 3-5 yıldız gibi parlayan malzeme kurtaramaz. Tümülüste net bir şeyler gördün mü görmedin mi? Önemli olan kayda değer bir şeyler yakalamak. Zaten tümülüs konusunda ben sana gerekli bilgileri verdim. Az çok nasıl çalışacağını anlatmışım. Ama fotoğraf makinesi hesapta yoktu. Hayırlı forumlar.
F.Makinesi ile tavsiye üzerine emin olmak için o bölgeye götürdüm. Tabiki haklısın kardeşim. YOĞUN olarak görünen parıltılar zaten malzemeyi işaret ediyormuş zaten.Yani yoğun olan malzeme aslında büyük malzeme.Benim asıl merak ettiğim husus o bölgedeki başka yerlerde vermeyip bahse konu yerde vermesi

juju

Yeni Üye
Fotograf makinasi ne kadar derinlige iniyor ayrintili resim yokmu
İnan net bilgi sahibi değilim ancak şöyle bir mantık var.
Diyelim ki diz hizasından çekim yaptın ve parıltı karşındaki ağacın tepesine vurdu.Agac 3 metre ise ve tepe noktasında ise yer altına 3 civarı ya da 2.5 metre olması gerekir.Degişik bir mantık.Insanın inanası gelmiyor ama sonuçta topraktan yansıyanı insan gözü göremiyor.
Mesela 3 tane kuyu ekleyeceğim o bölgelere de gitmek nasip oldu.

Siva

Bilgili Üye
İnan net bilgi sahibi değilim ancak şöyle bir mantık var.
Diyelim ki diz hizasından çekim yaptın ve parıltı karşındaki ağacın tepesine vurdu.Agac 3 metre ise ve tepe noktasında ise yer altına 3 civarı ya da 2.5 metre olması gerekir.Degişik bir mantık.Insanın inanası gelmiyor ama sonuçta topraktan yansıyanı insan gözü göremiyor.
Mesela 3 tane kuyu ekleyeceğim o bölgelere de gitmek nasip oldu.
İlginc dogrulugu nasil ispatlaniyor alta bir sey oldugunu resimde ayrintilar gozukuyomu