El ayak merdiven vs zengin bölge

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bu işaret gördüğün kayalardan ayrılma derim. Sunu ve oyma modellerini yapmışlar. Bana göre giriş zemin altında ana kayanın kendisinde. Ayrı yerlerde kasa olur , giriş olur fakat ana mekan ana kayadan zemin altı kısımdan. Zahmetli iştir.

dashan43

Member
Bu işaret gördüğün kayalardan ayrılma derim. Sunu ve oyma modellerini yapmışlar. Bana göre giriş zemin altında ana kayanın kendisinde. Ayrı yerlerde kasa olur , giriş olur fakat ana mekan ana kayadan zemin altı kısımdan. Zahmetli iştir.
Hocam 200 metre sağ tarafta 20 25 metre yükseklikte fotoğrafı bulunca atarım ama en üstte balık altında bulunduğu derenin krokisi derenin bitiminde üçgen solunda iki tane çivi benzer başı yuvarlak alta doğru sivriliyor iki tane sadece murç sağ tarafta o iki murçu mezar olarak bulduk tam kroki şeklinde uyuyor balığı da tarihi bi ipek yolu kervan yolunun üzerinde Çeşme var bunu yorumlayamadık aynı şekilde 200 metre solunda bu işarete bakan tarafı olmayan diğer tarafı olan birebir koltuk taşı var bu bölgede çözemediğimiz bu ustam aynı alanda birbirinden farklı ama birebir işçilikli işaretler . Bu fotonun içine alamamışım Çeşme de hemen yanda
IMG_7217.jpeg

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Burası işaretlerin neresi ? Aradığın mezarlardan birisi yada birkaçi burda kardeşim. Buranın detaylı fotosu varsa görmek isterim..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Detaylı fotolama yaparım ustam biz yıllardır çevresinde döndük bakalım. Nasip
Bunlar namı değer Anadolu'da sığır kuyruğu bitkisidir. Her bu bitkinin olduğu yerde mezar olmasa da. Roma Bizans mezarlarında çok karşılaşılaşilan bir bitkidir. Sağolsun bir gardaşim bana bu hususta baya eğitim verdi uygulamalı. Ayrıca böyle bir bitkinin dibinden Malatya da tespit yapıp mezar açtırdım....

Son düzenleme:

dashan43

Member
Bunlar namı değer Anadolu'da sığır kuyruğu bitkisidir. Her bu bitkinin olduğu yerde mezar olmasa da. Roma Bizan mezarlarında çok karşılaşılaşilan bir bitkidir. Sağolsun bir gardaşim bana bu hususta baya eğitim verdi uygulamalı. Ayrıca böyle bir bitkinin dibinden Malatya da tespit yapıp mezar açtırdım....
İnşallah ustam detaylı foto
Ve alan bilgisi ile döneyim size