egede değirmen tasi

30061977

Engellendi
rizeyi bilirmisiniz bilmem ama burda hickimse kimsenin arazisine giremez. geçtiği katıla yoldan geçemez.
bu dere ve kiliseler benim arazimin için de.
öyle kimse kafasına göre girmez .sonucunda ne olacağını bilir. sayın ustam

Turko

Uzman
Rize yı bilirim orda bilindik soy isimler vardır özellikle yaylalarında , yabancı gelirsen soy ismini sorar lar istedikleri cevabı almazlarsa bol bol çay içilir sorguya çekerler :) özellikle anzer e çıkarsan yanında ordan birisi muhakkak olmalı yoksa vay haline bırak ikiz dere civarında kiliseyi falan görmeyi kahve den dışarı çıkarmaz muhtar . Senin ise gelirsek 3 çeşit değirmen taşı olur biri altında ki malı bir diğeri yönü verir bir tanesi varki en kıymetlisi odur mahzenin girişini verir. Sen oyuk var demişsin ve suda duruyor demişsin İki ihtimal var ya yarım kalmış bir değirmen taşı yada altında birşeyler var. Fotoğraf ta olsa birşey değişmez taşı kaldır kenara altına bak diyecek çoğunluk . Çubuk kullanmayı biliyor isen metal varmı yokmu ona bak en azından bir kıpırtı olursa boşa uğraşmış olmazsın. Rast gelsin.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
şimdi değirmen varsa orda eskidende vardır, bu böyledir, kilise değirmen çeşme sadece üçü varsa burası emekli etmeli ustam sizi, iyi bir etüt çubuk burayı çözer, böyle araziler sit alanı olmaz sanmam, iş sizde bitiyor kolay ve rast gele inşallah

30061977

Engellendi
çubuk işini hiç bilmiyorum.
dedektör araştırması yapıyorum.
tavsiye edeceğiniz bir marka varmı.
2.3 mt . gösterecek şekilde parası önemli değil. bu seneki hasatin parasını yatırırız bu işe.

30061977

Engellendi
çeşme, kaynak,şu gozesi, pınar burda çok. ama kuyu yok

30061977

Engellendi
şuan köydeyim. kardeşler.
araziyi temizliyorum şuan .kilise lerin yerlerindeki otları çalıları temizlemek için jsb getirttim.?? temizlik bitince bol bol foto çekerim.

30061977

Engellendi
ziraat müdürlüğünden yeni tarım arazisi açmak icin izin aldım çalışmalara basliyorum. o dere içindeki değirmen taşıyın olduğu yere de köprü yapmak için izin aldım.

30061977

Engellendi
haa buarada be derede altın zerrecikleri var.
sitede altın arama yapmak isteyen varsa siyanür kulanma ma kaydıyla buyursun gelsin. ayı dan ve yılan dan korkmuyorsa tabii

30061977

Engellendi
anzer yaylasına hic gittinmi .
çok güzel dır orası.
en tepesi dahada güzel dır.
ama gezerken dikkat etmen gerek.
yer yarılıp alttaki mağaralara düşebilirsin.