Deve işareti

volkancnk

Yeni Üye
Güzel yorumlamışsın ustam sağol, nasipse bu cumartesi olay mahaline gidicem ve özellikle her türlü resim çekip buraya ekliycem ve yoğun bir çalışma yapıcam Rabbim muaffak eyler inşallah.

volkancnk

Yeni Üye
Abi kesinlikle fake deildir asla benim öle yalan yanlış işlerle ne işim olur nede zamanım var.

volkancnk

Yeni Üye
Eyvallah sağol var ol insallah, zor ama bubişin sonuna kadar gidicem hayırlısıyla hedefime ulaşırım inşallah....

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bir de gitmisken devenin bogrunu yani boynunun altina denk gelen kismini bir sekilde incele fotola vs...

Cann

Editör
Çöken deve uyuyan deve yoz deve boz deve yürüyen deve tek hörgüclü çift hörgüclü deve bunların anlamı farklı senin ki hörgücü büyük ve çökmüş altına bak bakalım ; )

volkancnk

Yeni Üye
Değerli yorumların için teşekkür ederim ustam.

volkancnk

Yeni Üye
Bende altında olabileceğinden şüpheleniyorum altına bakıcam inşallah.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@volkancnk ustam hoşgeldiniz, bende tavsiyelerde bulunacağım; bu devenin malı varsa çok derindir, her cihaz göstermez, ama çubuk işi halleder bence, çünkü çubuk da derinlik önemli değildir, bilmiyorsanız çubuk işini önce öğrenin, ustalar demiş bende diyorum tünel ile mahsen odayı bulman gerekir, hepsi aynı olmayabilir farklılık gösterbilir bu tip yerler, gittiğinde resim çekerken bayağı geriden araziyi tam görecek resimler çek ki, sana seçenekler söylensin, kolay gelsin başarılar dilerim

Son düzenleme:

volkancnk

Yeni Üye
Hoşbulduk ustam, derinde olduğunun az çok tahmin edebiliyorum, çubuk meselesine gelince çubuktan ziyade kullandığımız makine ortalama 10 meteeye kadar inebiliyor, arkadaşım sağolsun rastgele resim çektiği için resimlerde sadece deve mevcut, nasipse cumartesi gittiğimde detaylı resim çekip paylaşıcam. Yorumların için sağol ustam.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Resimlerde görmüş olduğunuz deve işareti hakkında siz üstadlarımın bilgisine ihtiyacım var. Devenin ne olduğu ve gömüsünün nerede olabileceği hakkımda değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.
NOT: birinci resimdeki kaya şahin marka araba büyüklüğünde ve devenin tam arka kısmında kalıyor deveye olan mesafesi ortalama 300 ile 500 metre mesafede. Saygılarımla....
Usta yenide ve detaylı resin gereklidir