Devasa 'SUNAK' ve 'YIĞMA TAŞLAR'

Feda

Bilgili Üye
@İhtiyar yerin cok guzel insallah ustalarimiz verdigin verecegin paylasimlar sonucunda seni yonlendirecekler ve sonuca da eriseceksin ancak ben baska bi konuya degineyim. Bu islerde 2 durum var rahatsiz edici.1.si çobanlar 2.si insaat iscileri.dikkat edersen 8. Fotoda imalat devam etmekte ve kaba siva renginden de anlasiliyor yeni atilmis.iskele de duruyo.simdi sen nekadar yapilasma es dost akraba desende calisanlar degil anladinmi?hatta soyle diyim sana o kepcenin kazdigi yerde gecen bahara ragmen tek ot bitmemeside onlarin yaptiginin ve yeni yapildiginin gostergesi.ve tarihlediginde de o insaatin temel hafriyat kazisina denk gelir.hic bisey olmicani bildikleri icin de kazdilar.cunku cevap hazirdi.arazi tanidiklarin.temel icin dolgu malzemesi aliyoruz.orasi farkedilmis biyer ve basina is acabilirler.dikkatli ol!!!.umarim hersey gonlunce olur.saygilar....

Şirvan

Operatör
Kuyu yokmu kapatilmıştır büyük ihtimal

İhtiyar

Bilgili Üye
Ve aleykümselam Feda kardeşim
Teşekürler.
Haklısın tabi sana katılıyorum. Yapı çalışması yeni ve devam etmekte. Yaptıranıda araziyi onlara tesis edenide biliyorum. Kepçenin orada yapı bölgesi hariç
Bir iki noktaya dokunmuş olması yakın zamanda olmuştur. Tahminen kimin tarafından organize edildiği hakkında fikir yürütüp sekteye uğramamaya
Dikkat ediyorum. İnşallah sizin gibi kardeşlerimin desteği ve Allah'ın izni ile şahsen çalışmamızı başlatacağız.

İhtiyar

Bilgili Üye
Şirvan kardeşim kuyu ilk kısa araştırma da tespit edemedim ama bu kuyunun olmadığı anlamına gelmez. Bunu tekrar araştıracağım.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Konuyu takipteydim bugün katılmak istedim .
Benimki sadece resimde ve yeryüzünde görüktüğü kadarı ile tahminimi anlatayım size ,orda olan sizsiniz dogrulugunu teyit edecek işlemleri yaparsınız .
Görünen sunak baya bi deşilmiş gibi ve etrafında küçük oymalarda mevcut .Alandaki bütün mezarlıgın haritası buraya kaydedilmiş olabilir.Kanallar mevcut ,birisi tahliye amaçlı olabilir diye düşünüyorum içinde su birikintisini geldiği gibi boşaltma amacı ile.
Dikkatimi çeken diğer tarafın kanalı gizli ve kayanın meyili o yönde.Yön o taraf oluncada kayaların şeklinden tahminim bu şekilde.
- Allah Kolaylık Versin .

İhtiyar

Bilgili Üye
Ve aleykümselam kardeşim kazama dostuma öncelikle teşekkür ederim.
Daha önce bu ebatta bir 'Sunak' görmediğim için
Kafam biraz karıştı.
Kare içine aldığın bölgeyi ve sunağın etrafını çubukla
Kontrol edeceğim. Sence oradan bir giriş Olabilir mi?

İhtiyar

Bilgili Üye
Eyvallah ÖMER HATTAB kardeşim.
Kuyu için mutlak bir araştırma yapacağım.
Başka gözüne takılan bir şey varmı?
Dostum rica ile zamanını biraz çalmama izin ver.
Saygılar.

timur964

konularim
tarladan toplama bir er römork taşlar atılmış. buyuk sunak dediğiniz yerde de işçilik yok çevrede mezar varsa da örme gariban mezarıdır