değirmen taşı

yorgos

Yeni Üye
S.a beyler dedem dedi amcam dedi yunan geldi bulgar geldi muhabbetlerinden hoslanmayan bir tumuluscu olaraktan sizlere bir sorum olacak annanemin tarlada bir kazi yapiliyor tarla hemen evin yaninda dud agacinin altinda kazi fikri nerden cikiyor annanemin ablasi birkac kere ruyasinda birinin ona dud agacinin altinda para oldugunu onun hakki oldugunu kazip cikarmasini soyluyor tabi dayimlarda kazmaya karar veriyor kazdiklarinda bulduklari tek sey ortalama bir kamyon tekerlegi buyuklugunde benimde sahsen gordugum havluda duran degirmen tasi evet yorumlari alalim. ( not:anneanemin tarla surerken tesadufen 3 adet altin para bulmusluguda varmis teyzem ve annemde sahidi kuyumcuda isigin altindaki altinlar bile okadar parlayamaz der teyzem ustunde papaza benzer basinda sapka elinde sopa asa benzeri bisi varmis bahsettigim bu yerle degirmen tasinin bulundugu yer farkli tarlalar degirmen tasi evin yanindaki tarlada bu altin para tuzgolu ile denizin birlestigi tarlada bulunmus

odin

Editör
degirmen tasini kaldirip altini kazmaya devam etmediniz mi?

yorgos

Yeni Üye
O isi uzun zaman once dayimlar yapmis bisi cikmamis cikan teksey degirmen tasi arada bir aklima takilir havluda durur gordukce aklim kariair bende bi yazayim dedim

Şirvan

Operatör
Değirmen taşi kaç metreden çıktı üzerinde bir işaret sivri tataf varmı. Dere gibi bir yer kurumuş da olabilir yorgos

yorgos

Yeni Üye
Isaret filan yok bildigin duz degirmen tasi dut agacinin altinda cikiyor agacin 10 15 metre yaninda yalak var hayvanlar icin yani su kaynagi var yalak yakin gecmiste yapildi ben cocukken yani yalak mevzusu 20 25 yillik bi olay

Son düzenleme:

yorgos

Yeni Üye
Degirmen tasi gayet duz yuvarlak simetrik ortasi delik kazi yPilirken ben yokrum hatta ben dunyada yokmusum koye gittigimde dayima sorarim kac metreden cikmis

Son düzenleme: