Define tespiti için yeni bir Yöntem

Kristof34

DogacıyıZ
senin inandıgın inanca sahibim sayın usta
Güzel ustam aynı inanca sahipsek eğer bu varlıkları kabul etmek durumundasınız. Bakın cin suresi ne diyor;

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
1. (Resûlüm!) De ki: Cinlerden bir topluluğun (benim okuduğum Kur'an'ı) dinleyip de şöyle söyledikleri bana vahyolunmuştur: Gerçekten biz, hârikulâde güzel bir Kur'an dinledik .
2. Doğru yola iletiyor, ona iman ettik. (Artık) kimseyi Rabbimize asla ortak koşmayacağız.
3. Hakikat şu ki, Rabbimizin şânı çok yücedir. O, ne eş ne de çocuk edinmiştir.
4. Doğrusu bizim beyinsiz olanımız (iblis veya azgın cinler), Allah hakkında pek aşırı yalanlar uyduruyormuş.
5. Halbuki biz, gerek insanlar gerekse cinler Allah hakkında asla yalan söylemezler, sanmıştık.
6. Şu da gerçek ki, insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazı kimselere sığınırlardı da, onların taşkınlıklarını arttırırlardı.
7. Onlar da sizin sandığınız gibi, Allah'ın hiç kimseyi tekrar diriltmeyeceğini sanmışlardı.
8. Doğrusu biz (cinler), göğü yokladık, fakat onu sert bekçilerle, alev huzmeleriyle doldurulmuş bulduk.
9. Halbuki, (daha önce) biz onun bazı kısımlarında (haber) dinlemek için oturacak yerler (bulup) oturuyorduk; fakat şimdi kim dinlemek isterse, kendisini gözetleyen bir alev huzmesi buluyor.
10. Bilmiyoruz, yeryüzündekilere kötülük mü murat edildi, yoksa Rableri onlara bir hayır mı diledi?

turab42

Member
Bu konudabirkaç defa daha yazmıştım yine yazayım ; cinler size veya cinci hocaya haram işlettirmeden yardım etmezler örneginide gördük kurban keseceksin?niye?;onların adına yani ALLAH tan başkasının adına... BUDAHARAMDIR hele işin içine kurban girerse sadece ALLAH [CC] adına olmalıdır arkadaşların dedigi gibi şirktir rabbimizin affetmiyecegi günahtır[tevbe hariç]
enam 145 de bahseder

Son düzenleme:

Kristof34

DogacıyıZ
Bu konudabirkaç defa daha yazmıştım yine yazayım ; cinler size veya cinci hocaya haram işlettirmeden yardım etmezler örneginide gördük kurban keseceksin?niye?;onların adına yani ALLAH tan başkasının adına... arkadaşlarımında dedigi gibi bu şirktir ve ALLAH [cc] affetmiyecegim dedigi en büyük günahtır [tevbe hariç]
enam 145 de bahseder
İsin aslı şudur; insan cinden üstündür. En azılı ifrit dahi olsa isi bilen ilim sahibi hüngür hüngür ağlatır.

GLaDioMaN

Engellendi
ALLAH'a ve KURAN-I KERIM'e inaniyorsan cinlerede inanmalisin biraz karisik bir durum olmus.

KIRMIZI

Yeni Üye
Güzel ustam aynı inanca sahipsek eğer bu varlıkları kabul etmek durumundasınız. Bakın cin suresi ne diyor;

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
1. (Resûlüm!) De ki: Cinlerden bir topluluğun (benim okuduğum Kur'an'ı) dinleyip de şöyle söyledikleri bana vahyolunmuştur: Gerçekten biz, hârikulâde güzel bir Kur'an dinledik .
2. Doğru yola iletiyor, ona iman ettik. (Artık) kimseyi Rabbimize asla ortak koşmayacağız.
3. Hakikat şu ki, Rabbimizin şânı çok yücedir. O, ne eş ne de çocuk edinmiştir.
4. Doğrusu bizim beyinsiz olanımız (iblis veya azgın cinler), Allah hakkında pek aşırı yalanlar uyduruyormuş.
5. Halbuki biz, gerek insanlar gerekse cinler Allah hakkında asla yalan söylemezler, sanmıştık.
6. Şu da gerçek ki, insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazı kimselere sığınırlardı da, onların taşkınlıklarını arttırırlardı.
7. Onlar da sizin sandığınız gibi, Allah'ın hiç kimseyi tekrar diriltmeyeceğini sanmışlardı.
8. Doğrusu biz (cinler), göğü yokladık, fakat onu sert bekçilerle, alev huzmeleriyle doldurulmuş bulduk.
9. Halbuki, (daha önce) biz onun bazı kısımlarında (haber) dinlemek için oturacak yerler (bulup) oturuyorduk; fakat şimdi kim dinlemek isterse, kendisini gözetleyen bir alev huzmesi buluyor.
10. Bilmiyoruz, yeryüzündekilere kötülük mü murat edildi, yoksa Rableri onlara bir hayır mı diledi?
sadakallahülazim

mustafa108

Yeni Üye
Hardalı elimize alsak 100 kere dua 102 kere mubin desek posete koysak supelendimiz yere serpsek olurmu?

sevdalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cennetlik kardeşim biyerlere kaybolma bahç mahsullerini göndercen bana unutma:zuhaha: busene Bahçeden hep hardal yetişecek sayende:zuhaha:

Cennetvari

Member
Denemeye açık bir durum. Deneyin ve sonuçlarını yazın... Ben bi tarla yeşillik ektim. Isteyene göndereyim