Define işaretleri

mersin33li

Yeni Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar köyde bir taşın üzerinde taşa oyulmuş şu şekillerde işaretler vardı taşı çıkarıp altına baktık saf kaya vardı bunlar ne anlama geliyor bilen varmı( bizimkiler taşı parçaladığı için taşın resmi yok maalesef)
Screenshot_2024-01-19-00-49-16-952_com.whatsapp.jpg

Vanunu

Member
Selamün aleyküm arkadaşlar köyde bir taşın üzerinde taşa oyulmuş şu şekillerde işaretler vardı taşı çıkarıp altına baktık saf kaya vardı bunlar ne anlama geliyor bilen varmı( bizimkiler taşı parçaladığı için taşın resmi yok maalesef)
Ekli dosyayı görüntüle 310243
Aynısını daha yeni açtım geldim kardeşim hemn onu mezardi taşta böyleydi mezar boş çıktı taştan bı sinyal aldım taşı kırdım içinden siyah nokta nokta sarı parlayayan bir mineral çıktı kaç gün ugrastigim yanıma kar kaldı. Taş ucgendi sivri yer yarıya kadar dışarda geri kalan toprağa gomuluydu isaretleride vardı. Altından örülü Horasan taşlar çıktı. Kesin seninkide mezardir boşluk bul mezarı aç belki bisiler çıkar bilemem bnmki boş çıktı maalesef

mersin33li

Yeni Üye
Aynen taş üçgenden sonrası gömülüydü ama mezar yok etrafında da mezara benzer bişey yok muhtemelen mahzen gibi yeraltı olduğunu düşünüyorum ama giriş nerede o işaretler ne anlama geliyor onu bilmiyorum

Vanunu

Member
Benim ki hemn taşın önünde mezar odası çıktı girişi güney doğuya bakıyordu boşluk tespit et

Vanunu

Member
Aynen taş üçgenden sonrası gömülüydü ama mezar yok etrafında da mezara benzer bişey yok muhtemelen mahzen gibi yeraltı olduğunu düşünüyorum ama giriş nerede o işaretler ne anlama geliyor onu bilmiyorum
Memleket neresi ben Kayseri bizim bu bölge ve yakınlarda hep bu tip mezar odaları çıkıyor