çubuklarla baktığım yerin mineral olup olmadığını nasıl anlarım

shovmeks

Member
millet çubuklarla baktığım bazı yerlerde altın bazı yerlerde gümüş bazı yerlerde değişik değişik şeyler gösteriyor biraz krişe olacak ama bunların mineral olup olmadığını anlamanın bir yolu var mıdır( en azından mineral olma riski az diyebilmemiz için fln ) cevaplarınızı bekliyorum

teşekkürler , iyi günler herkese.

Turko

Uzman
Manuel çubuk mu , elektronik devreli çubuk mu ?

shovmeks

Member
manuel ama pillerle fln destekledim daha fazla enerji olsun diye

adem44

Bilgili Üye
Pillerle cubugunuzu deslektesenizde minerale gider cubugunuz isaretli yeriniz yoksa yada supeli yeriniz ugarasmaya degmez cok gelismis progranlanmis cubuk sistemine ihtiyaciniz var oda piyasada yok bu tip makineler el emgi olur bulursamkader ustanin mineral eleme yontemi var sayfada yararlana bilirsiniz aslinda cubukcunun hemen hemen tum sorunlarini giderecek bilgiler var sitede bu bilgileri okumali hayata gecirmelisiniz sag elinize bos pimpomtopualin boslugu bulun pas tutmayan celik sag elinize alin v.s. ufak altin sag tarafa koyun ortasindan yuruyun eger altina giderse mineraldir gitmezse mineraldegildir elinize cesitli cesitli metal alin hepsinde carpi yapiyorsa mineraldir topragi havalandirin cubuk tutun carpi yapmiyorsa mineraldir 20 25 tane topraga sis sokun 15 20 dakika bekleyin carpi yapmiyorsa mineraldir boyle gider daha ne olsun hic bir sitede boyle bilgileri bulamazsiniz

Son düzenleme:

Wise99

Aktif Üye
Arkadaslar s.a oncelikle cubuk isi tecrube ve zaman isi bnce deneme yanilgi meselesi
Gecenlerde bi aksam arazideyken kaya mezari olan yerde bir delik gidiyordu ve bn cubukla baktim princ cubuk bu arada ve 1 1.5 bosluk olduğunu soyledim kimse inanmadi ve bn o tecrubeyi kazanmak icin deligi genişletip telefonu bir uzun agaca monta edip deligin icine zor bir ugrasla gonderdim ama montajini ii yaptim kalsa icerde 2 gun ugrassan acamazsin yaklasik 2.5 mt iceride dedigim yerde 1 1.5 mt genislikte kucuk bir oda vardi oda dedigim aslinda normal oda degil bir hayvanin yeri tilkinin yeri olabilir mesela gzl bi goruntu ile iceriyi izledik ve sasirdilar onlarda ama bu sadece cubuk tecrubesi degil ayni anda ordaki mezarlarin hepsinin kaya icine gomulms oldugunun da bana haberini vermis oldu cunku kayalarin altı bimisti bn cubukda ii degilm ama isi cok yariyor mezar ve bosluk bulmada cok gzl mineral konusu zamanla deneme yanilgi ile anlasiliyor

Son düzenleme:

ekran1976

Yeni Üye
ustam mesele orada işte pirinç çubukla boş boşluk bulursun .....mezar boşlugunun içinde 1 parça altın olsun o boşlugu bulamazsın .yanına bile yaklaşamazsın :) saygılar

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam mesele orada işte pirinç çubukla boş boşluk bulursun .....mezar boşlugunun içinde 1 parça altın olsun o boşlugu bulamazsın .yanına bile yaklaşamazsın :) saygılar
Bunu ilk kez duyuyorum.pirinç çubuğa özgü birşey mi bu? İçerde altın değilde başka birşey olsa da sonuç aynı mı oluyor?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çubuk işleri ucuz yoldan define bulmak isteyenleri kandıran bir iş... 500 yer kazarsın belki oda şansss.... burada çok kazan vardır elbet....