Çubuklardaki sapma nın nedeni

İrbas32

Member
Boluk çubuğu 4 adet kaynak elektrodunu 2 şerli birbirine ekle ikisi sağ elde 2 si sol elde üzerine elektrikçilerde satılan bakır kablodan sar mıknatıs tutmayacak bakır tele özellik ordasonra arazide uygula çubukları gögüs hizasında tut sal araziye düş peşine o kendi gider odaya odaya varınca tek çubukla köşeleri belirle dikdörtgen yada kareyse güzel şekilsizse doğal boşluktur.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
@keskingoz ustam niye kizdiniz, kimseyi kirmayalim lutfen, uc gunluk dunya, burasida hobi arkadasligi syg
kızmak değil aslında, kırılmayalım diye uyarıdır. Ben bu konuyu 7-8 ay önce açmış idim.

Üzerinde durulması gereken ciddi bir konudur.

Mesela kardeşimizin 3 metrelik sapma sebebi, çubuğunun içindeki cıva vb karışımların miktarının az ya da fazla olmasından kaynaklı.
O ayarlamayı yapabilirse sapmayı 0(sıfır)’a bile indirebilir.

doğal olarak ölçüleri sürekli deneyip arazide kıyaslama yapmalı.

Mesele burda yazılanlara karşı hurafedir şöyledir böyledir gibi öznel yargıların suçlayıcı ya da meydan okuyucu “yerin varsa deneyelim” tarzı cümlelerin hatalı olduğunu belirtmektir.

frekans ve bioenerji fizik kuralları dahilindedir.
Kardeşimiz sapmayı oksite bağlamış ama dediğim gibi çubuk içindeki malzemelerin oranı sapmaya sebep oluyor.
hiç bir şey koymasak yine de sapar mı?
metraj derinse “evet” yine sapar.
Hocam metraj 2 sapar mı? Evet yarım metre falan sapar.

bu yüzden sürekli geniş işlem yapın deriz hep.

Umarım anlatabilmişimdir.

İrbas32

Member
Eyvallah kardeşim burada amacımız ticaret değil herkes bilgisini paylaşacakki sonuca hep beraber yürüyelim kızmam meydan okumam sadece üzülürüm sabahki mevzu galiba elbette sürtüşmeler itirazlar

İrbas32

Member
2×3 bir oda buldunuz çubuklarla 6m2 lik bir oda yapar.kuzeygüney doğubatıgenişliğinde açarsanız 24m2 lik bi alan yapar4 m.de derinlik olsunbi kepçe temiz 2 gün uğraşır.şimdi ben iddaa ediyorum sadece doğusunda olduğuna tecrübeyle sabittir .sarı bulmadım ama odaya yada yaşantının temel kalıntılarına defalarca ulaştım sonrası dedektör işi odaya ulaştıktan sonrası

İrbas32

Member
Sapma malzemenşn gramajından değil bende öyle biliyordum bence odadan yüzeye çıkışı kuzey yönünde oluyor ve çubuk oda ordaymış gibi algılıyor odayı yani çubuklar kendi kendine sahye oda yaratıyor

Börükan Tatar

Aktif Üye
Kuzey ve Güney yarım küreden dolayı sapma teorin doğrudur ve yerinde bir tespittir.

kabakburgiba

Operatör
@irbas32 kardeş konuya öyle bi girdin ki vallahi kenan sofuoğlu olsa yetişemez.dur kardeşim bu kadar heyecan yapma.sakin ol.şu işi daha baştan çubuktan anlatarak,ne tür çubuk kullandığını,varsa çubukların resmini,yapılışını,sonra araziye çıkışını,arazide yapılması gerekenleri,boşluğu bulmayı,köşeleri bulmayı,derinliği almayı,içinde ne tür malzeme nasıl bulunur,bunları tektek anlat be kardeşim.hemde çizerek anlattta bizde anlayalım.arkadaşlar lütfen konuyu yarıda bölmeyin,şu sistemini bi anlattsın bitirsin.ondan sonra sorularınızı sorarsınız.bak @bulursamkader ustam ne güzel anlattı,herkezin kafası bastı.uygulayan uygular,ama lütfen hemen sataşmayalım.belki yapılabilir yanları olur.peşin hükümlü olmayalım,lütfen.hadi kardeşim şu konuyu iyi bi basit şekilde bizlere sun.tşk.ederim.

sef_er

Operatör
Keskingöz ustam gayet iyi anlattin haklilik payin var ama insanlar bazen heyecanlanir, olsun kimseyi kirmayalim ve kusturmeyelim, yeni farklı bir dusunce ortaya cikti bizde ogrendik. Bu cubuk konusu cok kolay vede cok zor bir mesele, senin bilginde cok ustam, onceki yazilarida okuyorum, senin gorusunle ilgili bir konu acilmissa linkini atatsan sevinirim

İrbas32

Member
Taciz ediyor çok bilmişler ona ayar oluyorum.ben bu işi çözdüm .kızdığım için üstün körü anlattım mevzu bu

Zirkonyum

Member
Keskingöz @irbas32 ustalarımkuzeyden güneye bir cizgi çizecegiz mesela mezarbulmuştuk ortasındanolduğu ölçülerdeoçizgiyi merkez alarak enini boyunuda kaydırıcagız değilmi mesafeyi kaydurırken