Çubukla hayatında birsey bulan varmı ustalar

Efendi51

Bilgili Üye
Adam çubukla tek tek yapıyor ben hayretle izliyorum ah bi yakalasam açığını linç yedirecem yorumlarda ama adam yeri geliyor demir buluyor yeri geliyir 1 Euro buluyor ilginç bir durum ben bu adam gibi çubuğun her gittigi yeri kazsam mineral cikartmaktan bu işi bırakırım.
mineral olmayan, paslı çivi falan olmayan yerlerde bakmak lazım, ben de bir arkadaşın cihazı vardı gittik tek tek arama yaptık bir tane bronz bulduk ama bütün paslı çivilere gidiyordu çubuk, hemde hepsinin bütün değerli malzemeye evet diyordu, mesela altın alıyorum elime aynı şey altın diyor, bronz alıyorum bronz diyor, gümüş alıyorum gümüş diyor mesele böyle, ama bakıp buluyoruz pas tutmuş metal obje çıkan

jeolog

Co Admin
Co Admin
Çubuğum 2 yıldır bende hala çözemedim işaret verdiği yerlerden hiçbirsey cikmadi buğüne kadar çubuğun yalan olduğunu düşünmeye başladım ustalar
Elimde mezarlıl alanı var ama bir tane tespit edemiyorum hepsi yer altı kaya mezarı
Cubuklar ile bildiginiz kapali bir mekanda ilk calismalarinizi yapin. Bu yer ev olur, bahcesi olur, kanalizasyon borularinin oldugu yerler olur, bodrumu olan bir yer olur. Birileri birseyler saklasinlar (su sisesi, cep telefonu, anahtar, vs gibi) onlari bulmaya calisin. Cubuklari anladiktan sonra sahada dolasin. Ben soruyorum cubuklarla gezerken, aradigim sey ne ise o nerde o nerde diye, herkesin farkli bir yolu yontemi var. Bilimsel olarak kesin bir aciklamasi olmadigi icin ilk kullanmaya basladigin zamana kadar cubukla aramayi yadirgiyordum. Işe yariyor.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Link bu usta video attım
Ora acilali cok olmus
Tek kisilik oda
Meftanin yattigi yerin altinda
Ayakucu basucu noktalarinda dedektor tutulmali centik oyuk nis aranip bulunmali
Zeminden kot farkindan topraktan bitkidēn
Belli cokonce acildigi
Aile mrzari olsa sembol yazi vs olur giris alinlik tasinda
Ugrasiim dersen 10 elarabasi moloz tasirsin bosaltip ilk halini gorursun tecrube olur gorsel hafizan grelisir
Biz oyle yapardik deemi @Turko ustam

Goldcity

Member
Ora acilali cok olmus
Tek kisilik oda
Belli cokonce acildigi
Ugrasiim dersen 10 elarabasi moloz tasirsin bosaltip ilk halini gorursun tecrube olur gorsel hafizan grelisir
Mezarın oldugu kayada bu semboller var usta

sinekwalesii

Aktif Üye
Konu sahibine manasız iğneleyici mesaj yazıyorsun mod çağırıp gaz veriyorsun konu sahibi taciz ediliyor konu ile alakasız karşılıklı cevaplar geliyor saçmalık diz boyu. Konu sahibinin açılış mesajını okudum doğru söylüyor çubuk ile malzeme bulmak zordur bulamamış ve dert yanıyor. Adamı çileden çıkarıyorsunuz buyrun gelin diyor . Haklı. Bu duruma istinaden üyeleri rahatsız etmek ve ortamı geren mesajlar atıp mod lara gaz vermekten ceza uyguluyorum. Süre dolunca devam edersiniz.
Ustam @Mal bulanındır ustamın üslubu bu bende alıştım art niyeti yok bence tatlıya bağlamışlar zaten saygılar sevgiler

Dagalantis

Member
Ustam o bölgede yasiyorsan 1.5metrelik sağlam bisisle arama yapabilirsiniz sisleme bu tür alanicin uygun birde üst taraftaki sağlam kayaları araştır

Turko

Uzman
Ora acilali cok olmus
Tek kisilik oda
Belli cokonce acildigi
Tam içini göremedim ama tek oda olur bunlar. Başka bir oda olacağını sanmam zemin müsait görünmüyor. Belki bir ihtimal sedirin ayak kısmında yönleri bilmediğim için gün ışığına istinaden muhtemelen sağ tarafta düşüyor 40x40 kapak olabilir 1x1 m ufak bir oda gizlemiş olabilirler malzemeler için. Genelde gırtlağına kadar toprak dolu olur nazende asıl odayı yaparken çıkan ceviz limon büyüklüğünde taşları toprak ile karıştırıp basarlar içeri . Zeminde kırma taşlar varsa sedirin altında da olabilir. Bu mezarlar tek olmaz kayanın üstündeki işaretler aile mezarlığı diyor sanki çapraz konumda başka odalarda olabilir. Bilemiyorum uzaktan çok zor oluyor abicim arada böyle mesaj yazarken hanım sağ kulağımın üstünden göz atıyor telefona hatun kişiler ile yakalar mıyım acaba diyip okuyor hızlıca 3 dil bilir kendisi öğretmen akıl küpü he he yanda taşın altında atma Recep diyip gider artık birşey yazmaya korkuyorum ulan diyorum dediği gibi atıp tutuyor muyuz nedir :)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Yok yenge dogru demis @Turko usta
Şooordaki daşin altinda de yeter kurcalama daya gitsin yorumu demis hakli
Milletin duymak gormēk istedigi O
Amma sendecok eyi biliyiinki
Baykuslu atena tetradrahmi dekaddrahmi justinyanus cukurlu altin iskender kitap lahit altin tac yussuk yakut zumrut ziynet oyle bulunmiyii

meteorxp

Member
Ustalarım diyorsunuz paslı çiviye gidiyor çubuklar merak ettim o çiviyi çıkardıktan sonra çubuk tutunca hala ona gidiyorumu