Çubuk ustaları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kertenkele

Editör
@kertenkele.
Arkadaşınız tespit ettiği odaları açarak teyitlemişmi. Yoksa sadece çubuğun verdiği tepkilere bakarakmı yorumlamış. Eğer açmışsa içinde değerli metal çıktığını tahmin etmiyorum. En iyi ihtimal çanak çömlek parçaları çıkarmış olabilir.
İçi boş bir boşluğu veyahut zamanla İçi toprakla dolmuş bir yeri çubukla ölçmek mümkün. Yani dolguyu ayrı boşluğu ayrı ölçmek yorumlamak mümkün. Tahsil durumunuzu bilmiyorum size önerim bilimsel gerçeklikten uzaklaşmayın. Hikayelerle bu yol yürünmez.
Bende size bir soru sorayım elindeki saf metalden yapılmış çubuklarınız arazide milyonlarca etken içinde niye altını boşluğu bulsun .
Sen bu işten anlıyorsun galiba kardeş çubuk boşluk malzeme bulmaz demek mi istiyorsun buluyor kardeş adam odayı bulmuş dedin gibi içinden pek bişey çıkmamış kandil ıvır zıvır kayda deger bişey yok odayı çubukla bulmuş ben girdim içine üstten çubukta tuttum çubuk çok zayıf çalışıyor aslında çünkü 3 mt derinlik rahat vardı bana dediği tünel de boşluk yokmuş sadece oda vermiş ama odanın içi toprak dolu imiş üstte 40 cm kadar bir yer dolmamış ve odanın üstünde düz bir kaya vardı arkadaş o kayanın üstündede odaların duruş şekli ve terleri murç ile belirlemişler dedi ben kaliteli makinada getirdim iyi para aldılar bizden görüntülü idi inan bize 5 yer söyledi ikisini açtık 1 kaya idi patlattık boş çıktı aslında açarken göndermemek lazım vatandaşı ama bilemedik

kertenkele

Editör
@kertenkele.
Arkadaşınız tespit ettiği odaları açarak teyitlemişmi. Yoksa sadece çubuğun verdiği tepkilere bakarakmı yorumlamış. Eğer açmışsa içinde değerli metal çıktığını tahmin etmiyorum. En iyi ihtimal çanak çömlek parçaları çıkarmış olabilir.
İçi boş bir boşluğu veyahut zamanla İçi toprakla dolmuş bir yeri çubukla ölçmek mümkün. Yani dolguyu ayrı boşluğu ayrı ölçmek yorumlamak mümkün. Tahsil durumunuzu bilmiyorum size önerim bilimsel gerçeklikten uzaklaşmayın. Hikayelerle bu yol yürünmez.
Bende size bir soru sorayım elindeki saf metalden yapılmış çubuklarınız arazide milyonlarca etken içinde niye altını boşluğu bulsun .
Senin dediğinden şu an anladığım çubuk boş bir odayı bulur dolgu olan bir odayı bulur ama malzeme olan bir odayı bulmaz demek mi istiyorsun öyle diyorsan öğrenmek için neden malzeme olan odayı bulmuyor bilgi verirsen sevinirim

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Senin dediğinden şu an anladığım çubuk boş bir odayı bulur dolgu olan bir odayı bulur ama malzeme olan bir odayı bulmaz demek mi istiyorsun öyle diyorsan öğrenmek için neden malzeme olan odayı bulmuyor bilgi verirsen sevinirim
sen onu bunu bırakda şuraya çubuklarının resmini bir at bakalım kaça kaç, kaç mm çaplı malzemesi ne görelim.

kertenkele

Editör
sen onu bunu bırakda şuraya çubuklarının resmini bir at bakalım kaça kaç, kaç mm çaplı malzemesi ne görelim.
[/QUOTEbenim çubuk aleminyum kendim yaptım 5 sene evvel stede bulursamkader ustamızmıydı birisi ölçü vermişti ona gore yaptım birde bakır çubuk var

sirus

Yeni Üye
Aynen öyle diyorum.
Ama madem arkadaşlar orayı burayı boş ver diyorsa bildikleri bir şey var herhalde hele onları bir dinle.
Bizim anlatacak bir şeyimiz kalmadı.

blueverse

Bilgili Üye
Kardeşim senin dedinden ben hiç bişeybanlamadım derviş moduna geçtin sanırım benimde fazla bi ihtiyacım yok olsa kepceyle girmem sahaya ama ihtiyacı olanlara yardım ederim olmazmı öyle çevremde çok ihtiyaç sahibi insan var artı ben o mezarın açılma anının duygusunu yaşamak istiyorum yani o ilme kavuşursam hocam arzularımız vuku bulacak
biraz zor gibi görünüyor:) ama ne diyelim umut fakirin ekmeğidir iyi günler diliyorum kalın sağlıcakla

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
öncelikle merhaba çubukların hiç bir önemi yoktur neden olursa olsun önce bunu bir kenara not et bu ilmin ismi radyestezidir ve kullandığın ekipman yani çubuk veya çıbık saf olduğu sürece yani sadece kendi metali demir bakır gümüş veya başka bir şey bu iki elindede aynı olacak içinde yok solüsyon yok minarel yok davul tozu minare gölgesi olmayacak vede düz l çubuk kullanacaksın bu ilmin babası budur bunun dışındakiler çubuk tüccarlarının ve acemilerin terimleri ve uygulamalarıdır bu ilimde en önemli husus beyin ve kalbe hakim olabilmek buda zordur çubuğu kullanmadan kendine güvenirsin bu konuda ama araziye çıktığında yada çubuğu eline aldığında aslında çubuk seni eline alır çünkü anlık saniyeden andan daha hızlı tepkimeler anlık gözünün değdiği kalbine beynine doukunan her eylem çubuğa yansır ve orda kendini kayıt altına alır şimdi belkide güleceksin kayıt altına alır dediğime hadi bir test yapalım odanın bir köşesine bir şey koy ve çubuğunu kur ve uçlarına bakarak içinden istiyerek onla konu deki falanca koyduğum nesneye dönduğünde ikiniz birden kapanın de bakalım ne olacak sonra çubuğunu hiçbir şey söylemeden tekrar tekrar kur o koyduğun nesneyi gördüğünde hep aynı hareketi verecektir çubukla alakalı öyle şeyler anlatırım şaşar kalırsın ama günler sayfalar yetmez bu ilim her babayiğidin harcı değildir emek ister yıllar ister ve adam seçer şimdi sana gelince iki L çubuk yap aynı metalden ve kuyu kapaklarında logarlarda ve bunun gibi yapılarda antrenman yap oda mezar boşluğu dünyada iyi bir çubukçudan iyi kimse ve hiç bir cihaz doğru veremez ve unutma simetri olmazsa olmazındır yer altında bir yapı çizdiğinde eğrilik büğrülük arama güzel bir simetri ara şimdilik bukadar kal sağlıcakla
Her cümlesine katılıyorum. Tebrikler ustam.

Ledun

Bilgili Üye
@kertenkele Ustam Merhaba
Sen insaat yapacak olsan bazi hususlari istisare etmek icin elektronik muhendisine mi gidersin insaat muhendisine mi?
Elbette insaat muhendisine gidersin.

Madem cubukla alakali bir soru var, bu soruyu sitede iyi kotu cubukla ugrasan ustalari etiketleyip sorsaydin iyi olurdu.

Ele cubuk alip araziye cikmakla kimse cubukcu da olmaz tespitde yapamaz. Herkese bir hoca lazim. Yuzme kitabi okumakla yuzmeyi de kimse ogrenemedigi gibi.

Sen Aksarayda miydin? Kirsehirde miydin?
Hatirlayamadim.
Bu isi ogrenmek istiyorsan 10 civarinda yer tespit edecen. Bakacan oda var mi? Var.
Sonra @BulursamKader25 ustayi (yani beni 😁🤒) arayacan. Mangali kuracan 3 kilo tavuk kanadi pisirecen. Guzelce yiyecegiz. Kisa parlementi icip senin tespit ettigin 10 yere tek tek gidecegiz. Sen cubukla tekrar bakacan bende sana bakacam, cubugu nasil tutuyon nasil yuruyon cubugun cinsi elde numune vs. Var mi? Odayi tuneli isaretleyecen. Sonra ben bakacagim oda tunel var mi? Yok diyecem😃
Sana nerede hata yaptigini anlatacagim dogrulari gosterecegim. Boyle boyle 10 yere bakinca birazcik acemiligin biter.

Cubuk boyle ogrenilir.
Mangal pisirmeden olmaz.
Meşe.odunu dumani gözune kaçmamdan usta olunmaz..
Firca yenmeden usta olunmaz.
Ustan olmadan.usta olunmaz.
Daha cubukla yuruyemiyonuz sonra oda bulduk diyonuz. Olmaz. Bulamazsiniz.

Sekli yukaridan cizdin tamam bir geometrik sekil bir sekilde cikti.
Teyidini nasil yapacan?
Yumruk kadar minerali kuvvetli taş sana odayi cizdirir.
Bunun 5 asama teyidi var. Bunlari yapmadan oda olup olmadigina karar veremezsin. Zaman ve finansman kaybiyla omur gecer.

Aslinda cok seyler yazdik amma bizim milletimiz okumayi sevmiyor genelde. Elbette okumak bilgilenmek demek lakin bu bilginin antiramanlari bir bilen nezaretinde olmalidir.
O zaman bu bilgilee teorikten pratige gecer ve faydasi olur.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Çok haklısın ben bu çay ve mangal yüzünden çok para bıraktım halada bırakırım 😊 şunu farkettim bulanlar arayanlar fakat sen bulamıyorsun o seni buluyor . Çokta şey yapmamak lazım hırs yapmak yanlış çabalamak iyidir. Rastgele dostlar.

blueverse

Bilgili Üye
tekrardan merhaba yaratılan canlı ve cansız her şeyin kendine has bir frekansı olduğunu biliyormusunuz? peki bu frekansların çubuk kullanan kişiye göre değiştiğini biliyormusunuz??peki anlık duygu,heyecan,kafada kurma ve o an çıkan enerjinin çubuğu tetiklediğini biliyormusunuz?peki o anlık beyniniz ve kalbinizle birleşip ortaya çıkardığınız frekansın (enerjide diyebilirsiniz) çubuk aracılığıyla etrafa yayılıp ve bulduğu ilk mineral veya metale çarpıp tekrar çubuğa geri döndüğünü biliyormusunuz?? dedimya bu ilim bir okyanus insan ise içinde bir kum tanesi zaten incelediğinizde binlerce yıldır hiç bir bilim adamı dahi bu ilmin sırrını çözemiyor ve açıklayamıyor:)

blueverse

Bilgili Üye
ve takrar tekrar söylüyorum çubuk kullanan kardeşlerime ağbilerime elinize aldığınız hiç bir şeyin önemi yok bunu aklınızdan asla çıkarmayın bu ilim kişiye özeldir ve allah verisi bir yetenek ister herkeste varmı bu yetenek daha öncede dediğim gibi hayır kişi seçer bu ilim ve bu yeteneğinizin ortaya çıkması en az 10 yıl sürer yavaş yavaş o yetenek sizde varsa sizi o yetiştirir yavaş yavaş çıkmaya başlar yeteneğiniz önemli olan sabırla yılmadan ve keyifle yönelmeniz ve bu ilim paronormal bir gizem içerir cenabı hak kimin neyle hangi güçle neler yapacağını çok iyi bilir o yüzden adam seçer bu ilim diyorum örnek kimi bir bulayım der herkese yardım edecem der ama aslında yalan söyler bulunca zıvanadan çıkar ve vereni unutur bu gibi örnekler doludur işte bu yüzden bu ilim herkeste işe yaramaz insan özünde bir gücü ve yeteneği hep ister ve hayal kurar bir olsun şöyle yapıcam böyle olucam ama o yetenek veya rahmet ona verilince söylediklerini unutur ve dünyanın süsüne ve nefsine kapılır şahine biniyorsa mercedes alır 100 m2 evde oturuyorsa villa alır böyle uzayıp gider ve nefsin elinde savrulup gider bir sürü örnek verebiliriz yani uzun lafın kısası her farklı güç,özellik.yetenek herkese verilmiyor öyle olsaydı düzen bozulurdu:)

Ledun

Bilgili Üye
Çok haklısın ben bu çay ve mangal yüzünden çok para bıraktım halada bırakırım 😊 şunu farkettim bulanlar arayanlar fakat sen bulamıyorsun o seni buluyor . Çokta şey yapmamak lazım hırs yapmak yanlış çabalamak iyidir. Rastgele dostlar.
Senin kuzuyu yiyemedik @mayhem
Bir gun nasip olur insallah.😆

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...