Çubuk Satıyorum....

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yapmayin ya makineler gercekten ise yariyor oyle gidipte size buyuk birsey bulmaz ama forumun tabiriyle tek tekte ustune yoktur hicbir arkeolog tektekte makineden iyi olamaz.
Hocam,
Arkeolog olup da cubuk isini bilenler genelde bosluk icin kullaniyorlar. Metal tespitini gauet guzel bilen de var.
Kazi alanina bizi alsalar, asagidaki sehrin haritasini cikartabiliriz. Daha hizli calisma imkanina kavusurlar.
Kazi yaptiklari yerde hangi noktada metal var isaretleyip soyleyebiliriz. Zarar vermeden cikarabilirler.
Hatta Genelkurmay Baskanligna dilekce veren abiyi bilirim. Dogudaki timlerde 1 kisiye cubukculugu ogretelim diye. Mayin bulsun,
Toprak altina yaptiklari siginaklari bulsun diye.
Amam insan bilmedigi seyin munkiri oluyor dusmani oluyor.
50 metreden mayini tespit edemezlerse ben istediginizi olayim.
100 saat konussak anlatsak bitmez.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
BulursamKader25 ustam dediklerinde haklısın ama bazıları bilerek itibarsızlaştırma çabasında.. Şimdi sana tek canlı örnekle ile.. açıkliim.. Özel idarede fenişlerinde. Yetkilisin..Tarım sektörü için 36.köye sulama sistemi ve sondaj lazım.. Kaç araçla ekipmanla.. Nekadar sürede.hangi ihale bedeli ile. Kaça yaparsın. Nekadar nemalanırsın.. =..12.ayda.8.sondaj.aracıyla..18.milyona.yaparsın...pekii.ocaktan gelme el almış kalp gözü açık. Bir çomakçıyla...... 1.ayda.150.binlira.herley dahil. De bu sorunu halledersin.. Ama kimseye kabul ettiremezsin.. Çünkü çarka çomak sokmuş olursun.. Malasef yıllardır durum buu ve zor değişir.. Üzgünüm. BulursamKader25 ustam

a_g_x_14

Aktif Üye
Acizane ustalarımdan desdur alarak fikrimi beyan etmek isterim.Bi çok cihaz kullandım lorenzinden tutun minelap vs.bunların hiç birisi taş çatlasın 2 mt.alttaki malzemenin dişini çekemez.ancak yüzeysel tek tekçilik yaparsınız.yok efendim boşluk bulan 3 d cihazlar varmış külliyen yalan.çubuktan başkası bu işte yalan boşluksa eğer gayeniz maksadınız.düz mantık yürütürsek yerin 5 10 mt altındaki boşluğuna selam verebilen bi çubuk sağlam bi kullanıcıyla malzemeyi cinsine kadarda tespit edebilir kanısındayım.Ha illaki herşeyin başı nasip kısmet.Mevlam nasip etmezse zaten olmaz ona boynumuz kıldan ince.ama işin kanunu bu dostlar.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
a_g_x_14 üstad var öyle cihaz ciğer filmi gibi. Çeken. Bilen biliyor. Ancak çok maliyetli ve verileri işleyecek harita haline getirecek bilgin olmalı.. Öyle sahilde sağasola sallanan cihaz değil geçen yazdım Bi konuda. Buraya. Yeni üye cihaz pazarlayıcı arkadaş bozuk attı. Bana eee. Neymiş biz daha normal cihaz sinyalinden anlamıyoz. Kullanmayı bilmiyomuşum büyük cihazı naapcakmışız. Filan diyee.

a_g_x_14

Aktif Üye
@a_g_x_14 üstad var öyle cihaz ciğer filmi gibi. Çeken. Bilen biliyor. Ancak çok maliyetli ve verileri işleyecek harita haline getirecek bilgin olmalı.. Öyle sahilde sağasola sallanan cihaz değil geçen yazdım Bi konuda. Buraya. Yeni üye cihaz pazarlayıcı arkadaş bozuk attı. Bana eee. Neymiş biz daha normal cihaz sinyalinden anlamıyoz. Kullanmayı bilmiyomuşum büyük cihazı naapcakmışız. Filan diyee.
Mal bulanındır ustam haklısın var o tür cihazlar.benim OKM ile çalışma fırsatım ve deneyimimde oldu.Pulse cihazlarda maliyeti düşük cihazlardandı kastım esasen.anlatımda eksiklik oldu sanırım.ama bu dediğim OKM tarzı cihazlarıda seninde dediğin gibi PC ortamında uygun haritalama ve uygun yeraltı programlamayla okuyacak usta lazım.Sana katılıyorum maliyet vs bizleri aşar zaten.Deseydin o üyeye gelde bize cihaz nasıl kullanılır bi eğitim ver diyekahkaha

OsiriS

Moderatör
Moderatör
BulursamKader25 abi senden Allah razı olsun sayende hem yazdiklarin hem aktardigin bilgiler ayrica arada bi arayip bilgi almamda seni rahatsiz etmemde hic bir sakinca gormemen konusundan dolayi tekrar diyorum Allah senden razi olsun..yeni aktardigin bilgiler yeni cubuk sistemleri net bi sekilde calisiyor ve arazide cok faydasini goruyorum ufak tefek benden kaynaklanan hatalarim halen var ama genede sistem super calisiyor abi...ayrica yotube kanalima test yaparak ekleme yaptim gormek isteyen nasil calistigini ve sadece neye tepkime verdigini gorseler sasirip kalirlar..ayrica dedigin gibi bu sistemi cubukcuyum cubuk satiyorum diyen sahtekarlara anlatsan 2 bin 3 bine millete pazarlar kanini emerler yazik bu milletin parasina..simdi herkes soracak bilgi isteyecek ama sunu soylemem gerekir bunu kullanabilmek verim almak dilini cozebilmek icin cubuklarla haşır neşir olmak birazda cubukta kendini aşmak lazim ondan sonra her türlü kullanabilirsiniz diyeyim..neyse hakkini helal et abi hep yardimci oluyorsun hep biseyler anlatip yön gosteriyorsun bende verdigin bilgilere ders gozuyle bakip iyi bir ogrenci olmaya calisiyorum kanaat notum senden gelecek..insallah sinavdan iyi not alip sınıfı geçerim.

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Samimiyetine inandigim,
İsi ticarete dokmeyecegine soz verene
Bu kampanyayi yaptim kiymetli ustam.
Elinde ki eski her yerde altin gosteriyordu,
simdi bakiyorlar civi bile yok.
Uzuluyorlar. :(
Acaba onlari uzdugumden yanlis mi yaptim diye bazan sevincimden uzuluyorum. :))

Barisa soyle sana bir takim hazirlasin, birde gosteri yapsin, saha tecrubelerini de aktarsin insallah.

Cubuk ustasi muhakkak kendi cubugunu kendisi yapacak. Hazir satilani almayacak.
Bunu gordum, bunu bildim bunu soyler ve bunlari tavsiye ederim.
Abi bende yine altın gösteriyor gel he de , hazırlayım bir video , tespit , hazırlık,işlem,sonuç. Açalım bit tukkan vatandaşa hizmet edelim :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Abi bende yine altın gösteriyor gel he de , hazırlayım bir video , tespit , hazırlık,işlem,sonuç. Açalım bit tukkan vatandaşa hizmet edelim :)
En buyuk hizmetimiz, bilgilendirmek.
Bilgilendirmeye devam insallah.

reakt

Yeni Üye
degerli ustam eline emegine saglık guzel paylasmlar ben yeniyim haytmda cubuk tutmadm ama evde denem yaptgmda alt kat taş yıgma eski duvar kolon farki var zaten 2. katda duvar duvar üstünde degl dedm 2 cubuk aldm bunlar bakır cubuk denem sonucu duvraları net veriyor kapatiyorda bildigin kare ciziyorum evin icinde bende cubuk cok zor degl sadece bilincli kullanmk gerekiyor arazide cok farkli bunlarda milleti keklemye ugrsiyorlar süphesiz bilgi icin teşşekürler degerli ustam BulursamKader25

DİVANE

Moderatör
Moderatör
BulursamKader25 değerli abim her zaman olduğu gibi değerli bilgi ve bilgilendirmenden dolayı ALLAH senden razı olsun saygılar

Mushap

Editör
Degerli abilerim ve kardeskerim bu ilk mesajim olacak ki icerigi bulursamkader abimize tesekkur dur.Allah razi olsun.Ben cubuk ile ilgili bulursamkader abimizin yazilarini okuyarak degilde bizzat yazarak hafizamda kalici hale getirmeye calisiyorum bir defterim var teker teker yaziyorum .isin teorik kismini nelerin nasil yapilmasi gerektigini ve asla yapilmamasi gereken onlarca konuyu yazdim ogrendim hamd olsun simdi kendim icin yine abimizin bilgilerinin isiginda cubuk hazirlamaya basladim biraz fazla ozendigim icin yapimi uzun surecek gibi her cubuk icin terzide kilif diktirilecek seklinde bile not dusmusum.Bulursamkader abi Allah razi olsun yasin itibari ile sana abi diye hitap etmem gerekiyor ama bu sadece yasindan dolayi degil samimi ve duyarli olmandan ve yapmacik degilde cidden gonulden bizlere yardim etmeye cabaladigin icin sana abi demek benim ve buradaki bir cok kisi icin gonulden geliyordur .minicik bir cekirdegin icine en ufak ayrintisina kadar kocaman bir agaci koyan ,gokte yildizlari direksiz boslukta gezdiren rabbim senden razi olsun.