Bunlardan Hangisini Tavsiye Edersiniz.

Beyaz Kaplan

Member
@sef_er ustam sana da bilgilendirmen için teşekkürler. Diğer ustalarında benim belirttiğin cihazlar hakkındaki yorumlarını beklemekten, okumaktan yanayım.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Temiz garet GTI 2500 orta başlıklı bulursan işini gayet güzel görür bence. Yok dersen whitles leri iyice araştırıp birini seç derim.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeşim, bütçen çok kısıtlı, bahsettiğin cihazlardan ne kadar verim alırsın onu bilemem, öncelikle bütçeni biraz daha zorla man gerekir,1200 tl ni döviz yap bir köşeye koy, üzerine zamanla ilave et ,acele etme 1 seneyi gözden çıkar .1 sene sonu birikiminle işine yarayacak bir çok cihaz seçeneği doğacaktır.Soruna gelirsek ise ben marka ve isimden yanayım benim için minelap,lorenz ve garrett başkadır.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Merhaba ustalarım,

Aşağıda benim küçük bütçeme göre (1200 lira civarı) bulduğum dedektörler yer alıyor bunlardan hangisini tavsiye ederdiniz. Tek tek için kullanıcam mümkün olan en iyi derinlik ve en iyi ayrım artık ne kadar hangisi ile olursa onu seçicem. Define Dedektörleri & Dedektör Kullanım Teknikleri başlığı altında belirttiğim dedektör markalarını yazarak arattım whites için bulduğum birkaç ufak tavsiye dışında diğerleri için dişe değer birşey bulamadım. Tavsiyelerinizi, yorumlarınızı bekliyorum. Vakit ayırdığınız için teşekkürler ve Allah razı olsun :) ...@_Mithra_ ...

- COMPAS SCANNER PRO
- COMPAS COIN PRO 2
- MINELAB X TERRA 305
- MINELAB X TERRA 505
- MINELAB ADVANTAGE
- FISHER CZ70
- FISHER CZ5
- WHITES XLT
- WHITES MXT
şahsi satış sitelerinden birinden aldığım ortalama 2.el fiyatları aşağıda listede
ortalama sizdeki bütçeyle uyuşuyorlar
ayrıca listedeki ürünlerin bu fiyatta satıldığı adreste belli ya neyse
minelabın üst serileri iyidir listendekiler kullanım ve tespitte tatmin edici olmayabilir
ama illa da bu liste dersen whites bak derim al demem :)

-COMPAS SCANNER PRO 1.200 TL Civarı
- COMPAS COIN PRO 2 1000-1200 TL. civarı
- MINELAB X TERRA 305 1.200 TL. civarı
- MINELAB X TERRA 505 1.350 TL. civarı
- MINELAB ADVANTAGE 1.400 TL. civarı
- FISHER CZ70 1.350 TL. civarı
- FISHER CZ5 1.150 TL. civarı
- WHITES XLT 1.600 TL. civarı
- WHITES MXT 1.500 TL. civarı

Beyaz Kaplan

Member
Kardeşim, bütçen çok kısıtlı, bahsettiğin cihazlardan ne kadar verim alırsın onu bilemem, öncelikle bütçeni biraz daha zorla man gerekir,1200 tl ni döviz yap bir köşeye koy, üzerine zamanla ilave et ,acele etme 1 seneyi gözden çıkar .1 sene sonu birikiminle işine yarayacak bir çok cihaz seçeneği doğacaktır.Soruna gelirsek ise ben marka ve isimden yanayım benim için minelap,lorenz ve garrett başkadır.
28karayel28 ustam kesinlikle haklısın güncel kurlarla yükselen fiyatlarla bütçem kuş kadar kalıyor belki 1-2 basamak daha zorlayabilirim bütcemi ama onda da çok ciddi bir fark olacağını sanmıyorum. Açıkcası ne yapacaksam şimdi yapmalıyım, şimdi denemeliyim, şimdi tam zamanı diyorum bundan daha iyi bir zaman uzun zamandır olmamıştı benim için zaman musait ancak bütçede eksiklikler var. Belki bir başlangıç yapıp bulacağım ufak 1-2 parcayla bahsettiğin daha pahalı baba makinalara yönelebilirim aklımdakide buydu zaten. Yazdığın markaları da aklımın bir kenarına yazdım.

Pes

Aktif Üye
sef_er ıYı Beyaz Kaplan ustalarım saygılarımla.
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum
kötü makina yoktur kötü kullanıcı vardır.
Evet minelab advantage (çinćik) lakaplı makina ve benim ilk dedektorümdü ayarını yapamıyordum demir çivi at nalı vs bulmaktan usandım daşa çaldım kırdım attım . Meğerse makina kral makinaymis şonradan öğrendik
Diyorum ki 500 lira daha ekle Xp advantis 2 al hem hızlı makina hem kurulumu kolay hem kol sistemi mükemmel hem hafif.
Minelab serileri çok iyidir minelab normalde defineci makinası değil maden makinasıdır.
Benim tercihim başlarken advantis biraz biseler bulup Xp gmaxx 2 fiyatı (3000-5000 arası ) onunla da biseler bulup jjubileyi Xp deus( fiyatı 4000 7000 TL arası ) ile yapabilirsin deusla da profesyonelliği yaşayıp ardından minelab 5000 alabilirsin
Xp serisi herzaman sürpriz yaşatan bir makinadir özellikle gmaxx 2 . Diyorum ki bu işe Xp ile başla Xp advantis 2 ile başla kardeş

Beyaz Kaplan

Member
şahsi satış sitelerinden birinden aldığım ortalama 2.el fiyatları aşağıda listede
ortalama sizdeki bütçeyle uyuşuyorlar
ayrıca listedeki ürünlerin bu fiyatta satıldığı adreste belli ya neyse
minelabın üst serileri iyidir listendekiler kullanım ve tespitte tatmin edici olmayabilir
ama illa da bu liste dersen whites bak derim al demem :)

-COMPAS SCANNER PRO 1.200 TL Civarı
- COMPAS COIN PRO 2 1000-1200 TL. civarı
- MINELAB X TERRA 305 1.200 TL. civarı
- MINELAB X TERRA 505 1.350 TL. civarı
- MINELAB ADVANTAGE 1.400 TL. civarı
- FISHER CZ70 1.350 TL. civarı
- FISHER CZ5 1.150 TL. civarı
- WHITES XLT 1.600 TL. civarı
- WHITES MXT 1.500 TL. civarı
_Mithra_ ustam teşekkürler bilgilendirmen ve araştırmaların için. Tavsiyeni göz önünde bulundurucam :3:

sef_er

Operatör
Pes ustam uzman ve tecrübeli biri olarak bu samimi yazın icin teşekkür ederim, xp demiri ayırmadığı söylenir, derin ama ayrimi kotu denir, sen ayrimini nasil buluyorsun kardeş

Beyaz Kaplan

Member
@sef_er @ıYı @Beyaz Kaplan ustalarım saygılarımla.
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum
kötü makina yoktur kötü kullanıcı vardır.
Evet minelab advantage (çinćik) lakaplı makina ve benim ilk dedektorümdü ayarını yapamıyordum demir çivi at nalı vs bulmaktan usandım daşa çaldım kırdım attım . Meğerse makina kral makinaymis şonradan öğrendik
Diyorum ki 500 lira daha ekle Xp advantis 2 al hem hızlı makina hem kurulumu kolay hem kol sistemi mükemmel hem hafif.
Minelab serileri çok iyidir minelab normalde defineci makinası değil maden makinasıdır.
Benim tercihim başlarken advantis biraz biseler bulup Xp gmaxx 2 fiyatı (3000-5000 arası ) onunla da biseler bulup jjubileyi Xp deus( fiyatı 4000 7000 TL arası ) ile yapabilirsin deusla da profesyonelliği yaşayıp ardından minelab 5000 alabilirsin
Xp serisi herzaman sürpriz yaşatan bir makinadir özellikle gmaxx 2 . Diyorum ki bu işe Xp ile başla Xp advantis 2 ile başla kardeş
Pes ustam yorumun ve tavsiyen için teşekkürler. Bahsettiğin makineyi de araştıracağım.

marazk

Yeni Üye
Merhaba Usta sana özelden mesaj atacaktım ama posta kutun doluymuş galiba bir bakarmısın Usta 28karayel28

Beyaz Kaplan

Member
Ustalarım konu günceldir. Listeye çift başlıklı Nokta Velox One da ekleyebiliriz. Bu makineyle ya da listedeki diğer makinelerle ilgilide yazmak isteyenler olursa onların tecrübelerini de okumak isterim