Bu Resime Ustalar Yorum Yapabilirmi.

ragıp

Uzman
bir üstadımızın o günkü yorumu

figürlü kayayı biraz geriden görseydik çok daha iyi olacaktı.yılana bitişik, solundaki kare çizimleme,diğer fotoda görebildiğm kaya ebatlarının uygun olması,çok yakınında suyun bulunması duruş şeklini de göz önüne alarak aynı kayanın sol alt noktalarının çok iyi incelenmesini gerektiriyor.kanımca sol alt noktadaki bir odanın varlığı anlatılmış. kaya diplerini dönerek zemin altında araştırma yapın.söylediğiniz salyangoz ve yılanın aynı kaya üzerinde olması da[salyangoz 15 cm denildiği için]bu betimlemelerde kaya altında sarmal inişin ve bir yerleşimin olduğu anlatılıyor.ayrıca salyangozu ben betimleme ve işçilik olarak görüyorum.salyangozun altında kalmış 1 nolu alana dikkat edin.bu bölge hayvanın vücut denilebilecek yumuşak kısmı özellikle gösterilmiş.fosil olarak düşünüldüğünde çürümeye ve yok olmaya meyilli bu bölgenin böyle kalması bence düşünülemez.önemli gördüğüm diğer nokta kabuk üzerindeki enlemesine karelemelerin[boğumların] küçükten başlayarak dışa büyüyerek düzenli gitmemesi.murçlama yapılırken iç noktadaki bazı kareler araya daha büyük olarak sıkıştırılıp düzensiz murçlama yapılmış.[işçilik hatası diyelim]2 nolu ovalleme ve 3 nolu küçük oyma bunları hep birer murçlanmış alan olarak görüyorum.dolayısıyla figürlenen kayanın alt noktalarına giriş olabilecek yerleri bulmaya bakın.kolay gelsin.

ll Shadow ll

Aktif Üye
ustam nerden bile bilirim daha önce çekilmiş bir resim olacağını bir hoca dan aldık resmi bizde
sizin bilgilerinize güvendiğimiz için de paylaştım bi zararı varmı. :)
Senin bu tavrına u dönüşü derler. En basta dersinki arkadaş resim benim değil. Amenna. Bölgeye gidip resim cekerim vs. Gerek yok bunlara. Farzetki fatk edilmedi eski konu olduğu yazık değil mi ? Bak pisagor ustam bile üzüldü.

ll Shadow ll

Aktif Üye
Eski konuda salyangoz işaretine bitmiştim. O an aklıma yahu bu adamlarda ne alet edavat var nasıl yaptılar helal dediydim. Tesadüf :)

PiSaGoR

Engellendi
R

remuss

Misafir
Deli fırat yardım aşkı ile diğer yorumları okumamış direk çözüme gitmiş baya da uğrasmis
emeğe saygı iyice b..... nu çıkardınız ya

ll Shadow ll

Aktif Üye

ll Shadow ll

Aktif Üye
Deli fırat yardım aşkı ile diğer yorumları okumamış direk çözüme gitmiş baya da uğrasmis
emeğe saygı iyice b..... nu çıkardınız ya
Aslında diyecektim sana remus usta bi bak konuya falan diye. Kıyamadım :) sende uğraşsaydın beyin fırtınası niyetine :)

R

remuss

Misafir
Aslında diyecektim sana remus usta bi bak konuya falan diye. Kıyamadım :) sende uğraşsaydın beyin fırtınası niyetine :)
Valla ben de sazan gibi yazardım herkesi kendim gibi gördüğüm için hiç aklım almıyor neden niçin yaparlar işinizmi yok nasıl bir psikoloji "dur lan şu site sakinlerini biraz kekleyim okuyup okuyup gülerim" mi diyorlar anlamadım :)

ll Shadow ll

Aktif Üye
Valla ben de sazan gibi yazardım herkesi kendim gibi gördüğüm için hiç aklım almıyor neden niçin yaparlar işinizmi yok nasıl bir psikoloji "dur lan şu site sakinlerini biraz kekleyim okuyup okuyup gülerim" mi diyorlar anlamadım :)
İnsanlara güven içlerindeki şeytan a güvenme.