Bu haritayı okuya bilecek var mı ?

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Okuyabilen ustalarım vardır sitede bekle. Konuyu güncel tut.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim harfler net belli olmuyor orijinal olduğu için bu önemli bir harita sonuçta. Size tavsiyem haritayı tam üstten net çekip atmanız. Okunaklı bir şekilde resimleyin. Biraz sabırlı olun ustalarımız bakacaklardır. Selametle

fatih.o4

Aktif Üye
Hangi dilde yazıldığını bilen var mı ?

Xasax

Member
Net gorulmuyo, Eski yunancaya benziyo...

fatih.o4

Aktif Üye
Xasax Hocam alt kısımları okunuyor oraları çözer misiniz

toyalp

Süper Moderatör
@Xasax Hocam alt kısımları okunuyor oraları çözer misiniz
Alt kısmında net emin değilim ama sağda KOTEYONPO kedi veya aslantepesi yazıyor solda ise MATA yani düzlük diyor. Ama emin değilim. Var mı sizin orada aslan ve kedi ile ilgili tepe ya da sol tarafı düzlük olup sağında kayalıklı tepe ortasında yol geçen?

fatih.o4

Aktif Üye
Alt kısmında net emin değilim ama sağda KOTEYONPO kedi veya aslantepesi yazıyor solda ise MATA yani düzlük diyor. Ama emin değilim. Var mı sizin orada aslan ve kedi ile ilgili tepe ya da sol tarafı düzlük olup sağında kayalıklı tepe ortasında yol geçen?
Sağında tepe ve solunda düzlük olan yer buralarda çok hocam tepe isimleri de eskiden olabilir başka ayrıntı var mı toyalp hocam

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
atih.04 kardeşim anlıyorum çok heycanlısın ama biraz sabretmen lazım. Şuan Ramazan insanlar uyuyor olabilir işte çalışıyor olabilir. Bu tür işlerde anlayışlı olmamız gerekir. Bizler forumdayız diye herkesin aynı anda burada olup bizlere cevap vermesini bekleyemeyiz.

toyalp

Süper Moderatör
Değerli kardeşim resmi bir arkadaşa attım bana gönderdiği bir kısım tercüme ile çizdim. Ben de pek anlamam ama onun söylediğine bakılırsa yakın zaman işi yarı latinyarı grek karışık bir alfabe kullanıldığını söyledi ve ekledi hem ermenice hemde yakın zaman yunanca ve ya romaca dedi. Ama o da harflerin okunamamasından yakındı Bazı harfler A mı Deltamı bazıları O mu teta mı gibi belli bellirsiz net olmayan harfler olduğunu söyledi. Ancak bu kadar anlamış tabi ne kadar doğru bilemem. Yine de kesin bir bilen cevap yazmadan bekle. Ama bu yazılanlar sana bir şeyler anımsatıyorsa bölgeye git yüzeysel araştırma yap ve resimle gel bakalım. Ha bu arada orijinal bir şey olduğunu sanmıyorum dedi. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 144125