Bu görsel hakkında bilği verebilirmisiniz tarihi ve dönemi hangi imparator.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Kondisyon çok düzgün. Güle güle kullanın

iskenderking

Member
Hangi yıllar arası kimin parası bilemedik

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
iskenderking
değerli form üyesi
tecrübe puanı ve konularınıza bakıldığında bu işlerden anladığınız ve bir objenin ve veya sikkenin orjinal yada sahte olabileceğini anlayacağınız kanaatindeyim.
buraya sahte bir sikke koyarak neyi öğrenmeye çalıştığınızı anlayamadım??

iskenderking

Member
Sahteliği konusunda birşey demiyorum ki haklısın benim merak ettiğim hangi seri para bu İskender parası mö364-354 arası vs mi kataloğda bulamadım

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
görseldeki sikke sahte.rezalet.maden israfı.:))affınıza sığınırım yanlış anlamayın)
sahte sikkede ne serisi arıyosunuz ki?katalogda neyi bulmak istiyorsunuz anlamadım?
mö 364-354 arası olmasını beklediğiniz nedir.sikke günümüz sahtesi.dönem sahtesi değil.

elinizde orjinal parça varsa resmini paylaşınız.hem biz tecrübe ederiz hem formdaki arkadaşlar tecrübe edinir.
ha yok ise havanda su dövmenin amacı ne?

iskenderking

Member
Anlatamıyorum galiba bende sahte olduğunu söyledim fotoğrafı gönderen kişiye benim görmek istediğim bunu yapan adam hangi seriyi baz aldı da yaptı muhakkak elinde bir orjinal seri para vardı ki yaptı değilmi kafasından uydurmadı ya. Ben bu sikkenin aynısını bulamadım onu merak ediyorum bilen gören varsa ha yoksa insanı zan altına sokarcasına itham etmeyiniz . Ha illaki yazan da yoksa yönetici konuyu kapatsın

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
görseldeki sikke tamamen sikkeyi yapan zatın hayal gücüne göre yapılmış.BASILEOS yazısını bile yanlış yazmış.(dikkat ederseniz zat dedim sanatcı değil çünkü berbat bir sahte)
yani sizin söylediğiniz gibi orjinal bir sikkeyi örnek alarak yapmamış.Ve doğru olanı yapmış.
bence birebir aynısı yapılsa bile yapan sanatcı "copy" yada "sahte" diye kontrmark vurmalı.
bu yüzden herhangibi bir seri yada dönem söz konusu değil.
yanlış anlamayınız.bizim amacımız sizi zan altına sokmak yada herhangibi bir şeyle itham etmek değil.biz size yardımcı olmak için konuya açıklık getirmenizi istedik.neticede yeterince açıklığa kavuşıunca iş çözüldü.
yani sahte sikkeler birebir kopya değilhayal ürünüde olabiliyor.

Deli32

Aktif Üye
Anlatamıyorum galiba bende sahte olduğunu söyledim fotoğrafı gönderen kişiye benim görmek istediğim bunu yapan adam hangi seriyi baz aldı da yaptı muhakkak elinde bir orjinal seri para vardı ki yaptı değilmi kafasından uydurmadı ya. Ben bu sikkenin aynısını bulamadım onu merak ediyorum bilen gören varsa ha yoksa insanı zan altına sokarcasına itham etmeyiniz . Ha illaki yazan da yoksa yönetici konuyu kapatsın
Mümkünse konu kapansın... Sorduğunuz o kadar saçma ki hangi seriyi baz alarak sahtesini yapmış? Bu nasıl Bi sorudur.? Her cümle harflerden oluşur het harfi parmaklar yazıyor. Yormayalım güzel kardeşim bu kadar insanı. Sahte sikke sahte teori sahte işaret sahte insan sayfada ve forumda bence yeri yok. Teşekkürler.

iskenderking

Member
Ha işte öğrenmek istediğim de buydu çünki yahu arıyorum tarıyorum yok böyle bir sikke, şüpheye düştüm ondan sordum bazanın öyle oluyor ki bilseniz bile teyide muhtaç oluyor bilği teşekkür ederim

iskenderking

Member
Deli gardaş sana göre saçma olabilir meseleyi ıyı üstat anladı ve istediğim cevabı buldum. Selametle