Bir Küp Altın.

sef_er

Operatör
Yani bu parlak sari altini insan ilk bulunca ne yapar merak ediyorum, hele bir kap bir kup dolusu, bana tehlikeli gibi geldi, yanindakl ya kafayi yerse yokmu bilgi verecek

mayhem

Co Admin
Co Admin
Yani bu parlak sari altini insan ilk bulunca ne yapar merak ediyorum, hele bir kap bir kup dolusu, bana tehlikeli gibi geldi, yanindakl ya kafayi yerse yokmu bilgi verecek
Yolda bulunca parayı nasıl harcarım diyip vericek yer arıyorsan öyle oluyor Altında olan araba yada kendi eşyn kadar paran kadar değerli olmuyor anlıyacağın . Bu işin azı çoğu olmaz işin içinde tarih ve o gezinti uğraş bazen yetiyor kaldıki sadece matdiyat olarak bakmıyanlrda var bu işlere sikke 2 kuruş etmez onu bulmak için bir ton harcama yapanlar var masraf daha fazla Birazda insanın kendsine bağlı bilemeyizki kim neyle mutlu oluyor fazla bulanlarıda uzun süre mutlu göremedim Herşeyin hayırlısı diyim .

Demirçalık

Aktif Üye
Çok ısrar ettin ben anlatayım. Bizim orda yaylada bir çoban davar güderken, kale denilen mevkinin(büyük bir tepe)olduğu yerde yamaç dan bakınca bayırda bir şey parlar gözüne, merak içinde gider, birde ne görsün....
Bulunduğu yerden yuvarlanmış bi kısmı kırılınca içindeki altınlarda dışarıya çıkmış. Bir küp altın...
Tabiii o anki heyecanı çobana sormak lazım.
. Bizim çoban arkadaşı iki yabancı küçük bir mebla karşılığında tokatlarlar.artık neye güvenerek verdiyse altınları.saf iyi niyetli temiz bir arkadaş. Çok geçmeden çoban gerçeği anlar amaaa... İş işten geçmiştir artık. Sonrası tam bir dıram vesselam...

Demirçalık

Aktif Üye
Rabbim şeytanların ve şeytanlaşmış insanların şerrinden bizleri korusun.

codex

Aktif Üye
Herseyden once kimle gittigine dikkat edeceksin , en yakinin olsa bile. Eger o anda nefis devreye giderse sonu kotu, yok sabirli olup sukrederseniz problem olmaz. Ne ararsan ara onceden adamini iyi sec.

https://m.haberler.com/bagevinde-92-bicak-derbesiyle-cinayete-ceza-yagdi-2818480-haberi/

sef_er

Operatör
mayhem ustam karanligin icinde bir mekanda fenerin isiklarinda ilk altin pariltisi, camurun icinde ama buyuk bir miktar bulan bir insan nasil hisseder diye merak ettim, ama siz cok siradan anlattiniz, isin heyecanini anlatmadiniz, bereketsizligi anlattiniz, sanki heves etme der gibisiniz, tecrubu konusuyor hurmet etmek lazim

_aNaToLia_

Yeni Üye
Sen daha bulmadan heycanına yenikdüşeceksin, relax ol, olsa nolur olmasa nolur bu zamana kadar o küp yoktuda yaşamıyo muydun sanki.

sef_er

Operatör
codex ustam zor is insan belli olurmu bilmem, yav kime guvenecen, adam ihbar bile ediyor, insan beser sasar

mayhem

Co Admin
Co Admin
@mayhem ustam karanligin icinde bir mekanda fenerin isiklarinda ilk altin pariltisi, camurun icinde ama buyuk bir miktar bulan bir insan nasil hisseder diye merak ettim, ama siz cok siradan anlattiniz, isin heyecanini anlatmadiniz, bereketsizligi anlattiniz, sanki heves etme der gibisiniz, tecrubu konusuyor hurmet etmek lazim
Çok derken ne kadar çok Bu resimdeki kadar bulsam 1 tanesini alır gerisini toprağın altında bırakırdım Bunlar toprak üstüne çıkarsa çok kişinin canı yanar Başta başına büyük bela alır insan şu zamanda yav öyle bir soruki bu arkadaşlarda sorup durur işlem yaparken ya çıkarsa çıkarsa ne olucak küreğin sapını kafana vurur alır parayı giderim diyorum tabi o an tam terside olabilir :200:Ekli dosyayı görüntüle 222473

sef_er

Operatör
mayhem yok ustam senden o beklenmez, yav ben keyifini merak ediyorum nasip olur İnşallah, tek paradan bulsan ne olur, ama soyle okkali bir miktar bulunsa insan herhalde havaya ucar sevinçten, vardir muhakkak burdaki ustalardan ama anlatmaya kimse cesaret edemedi herhalde, gercekten dinlemek isterdim syg

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@bozoklu ustam bu gümüş para sınırlı sayıda mı? Belli bise mi, nerelerde bulunur? Bilgisi nedir? Teşekkürler abiciğim
O dönemin gümüş paraları. degeri nadir olmasından değil tarihi hikayesinden dolayı yüksektir. Türkiyede olacağını sanmam. judas kendisine verilen bu rüşveti daha sonra pişman olduğu için iade ettigi anlatılır. sonrasında ne olduğu bilinmiyor. belki dağıtıldı, belki kötü bir amaçla kullanıldığı için gömüldü. bilemeyiz. ben bu hikayeyi bazı paraların çok değerli olabileceğini anlatmak için örnek vermiştim.