Bergama bölgesi, kayalık ve ormanlık alanda yuvarlak oyma

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
hocam ben araziye gidemedim kardeşimden rica ettim oda balığın ölçüsünü almış siz sunağın ölçülerini mi istemiştiniz?
Birde üçgenin istemiştim.
Yönün g.batı .
Metraj olarak şöyle yapalım.
Bu yön üzerinde yürürken sinyal veya boşluk aldığınız metrajları belirtin arasından seçicem inş.
Üçgenle bir daha uğraştırmayalım sizi.
Maxsimum 30 adım

Ado35

Member
Yönün g.batı .
Bu yön üzerinde yürürken sinyal veya boşluk aldığınız metrajları belirtin arasından seçicem inş.
Maxsimum 30 adım
Hocam güneybatı yönü cok sık ormanlık yani biraz ugrastrcak sizin anlıyacagınız
Sizce denemeye deger mi?

kaynak

Hocam güneybatı yönü cok sık ormanlık yani biraz ugrastrcak sizin anlıyacagınız
Sizce denemeye deger mi?
Bunuda şöyle değerlendiriniz, kullandığınız alan tarama ar-ge sırasında o yöne giderse?
Takdir sizindir.

Ado35

Member
Bunuda şöyle değerlendiriniz, kullandığınız alan tarama ar-ge sırasında o yöne giderse?
Takdir sizindir.
Pirinç ve alüminyum çubuk kullanıyorum hocam pirinçler pek metal obje sevmiyor bnde yarın gümüş cubuk yapcam kendime onlarlada denerim metrajları tekrar paylaşırım birkaç gün için de

kaynak

Pirinç ve alüminyum çubuk kullanıyorum hocam pirinçler pek metal obje sevmiyor bnde yarın gümüş cubuk yapcam kendime onlarlada denerim metrajları tekrar paylaşırım birkaç gün için de
Bu işaretin üstünde yüzün doğuya bakıcak şekilde posizyon al
Değerli vb işlemi yaparsın ,çubuklar istikamete yönelirse daha sonra adım adım ilerlersin vs.
Kolay gelsin.

Ado35

Member
@Ado35 ustam 5 nolu fotonuzda çatlaksız görünen öndeki taşın üzerinde çok önemli bir işaret var.sola yatmış [Leap] sıçrama pozisyonlu oyma Z görünümün 1.5 mt tam batı yönü ve 2.5 mt zemin altı,odanın yön işaretidir. lütfen bu bilgiyi dikkate alın.iyi bir çubukçu ile verilen noktada zemin altı etüdü yapın.sonuçları bekliyorum.ayrıca ben de 35 liyim.kolay gelsin.
Hocam bahsettiğiniz taşın önü
Sola yatmış kayanın önün de ki kayaların altına dogru mu işlem yapmalıyız?

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam bahsettiğiniz taşın önü
Sola yatmış kayanın önün de ki kayaların altına dogru mu işlem yapmalıyız?
fotoda çubukları gördüm.araştırma yapmadınızmı .boşluk veren nokta oldumu.çubuğu kullananın deneyimi ne kadar.bu yerler zordur.bi detaylandır.

Ado35

Member
fotoda çubukları gördüm.araştırma yapmadınızmı .boşluk veren nokta oldumu.çubuğu kullananın deneyimi ne kadar.bu yerler zordur.bi detaylandır.
Hacom 2 yıldır falan kullanıyorum fakat söylediğiniz yerde dha önce bahsettiğim gibi durmadan aç kapa yapıyor

İndiana jones

Editör
Bana oyma biraz kofti geldi ama akar yönünde boşluk bak gene bide şurası dikkatimi çekti

Ado35

Member
Yönün g.batı .
Maxsimum 30 adım
Hocam tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın
Güneybatı yönü 10 adım mesafe de cubuklar daire şeklinde döndürdü beni yaklaşık 4m çap kadar dedigim gibi dikenli çalılık ve etrafta zeytinlikler ve zeytin toplayanlar vardı halen işlem yapamadım ayrıca baktıgı yonde 2 3 adımda girişi olan 4mt ye 2mt civarı boşluk verdi ama zemine parelel büyük kütle kaya emin olamadım boşluktan tekrar size sormak istedim hakkınızı helal edin