Basit L Çubuk

jeolog

Co Admin
Co Admin
Minerale tepkisini ölçme açısından kolay bir çalışma... Elinize tuz alıp denediğinizde görebilecek mi şişenin üzerine geldiğinizde?

hbaycan

Member
Minerale tepkisini ölçme açısından kolay bir çalışma... Elinize tuz alıp denediğinizde görebilecek mi şişenin üzerine geldiğinizde?
Normal tuzla tuttuğumda yine çarpı oldu
el değiştirdiğimde sağa sola gitti çarpı oldu tekrar tekrar aynı şeyleri yaptı sabit duramadı jeolog

jeolog

Co Admin
Co Admin
Metalleri de kullanarak deneyebilirsin. Ve aldığın sonuçlar arazide karşılaşabileceğin anlam veremediğin hareketler için bir yardımı olacaktır. Mesela şişenin yanına altın koyunca hangisini görüyor vs... gibi...

jeolog

Co Admin
Co Admin
Üstat maden suyu ne alaka şişenin içindeki boşluğu tesbitmi bu
Yok ustam boşluk tespiti için değil, ihtiva ettiği mineraller doğada bolca bulunan minerallerdir ve aynı zamanda su da bulundurduğu için sahada bizleri yanıltan en önemli iki etkeni evde denememizde kolaylık sağlar. Sahada çubuklarla gezerken bazen garip hareketler yaptığına şahit olursunuz. İşte bu garipliklerin neler olduğuna az çok anlam verebilmenizde sizlere yardımcı olur. Eliniz gözünüz alışır.

Son düzenleme:

Kocadağ

Member
Ekli dosyayı görüntüle 152568
Buda boşluk tepkisi arkadaşlar bunu yaptığında araziden misket büyüklüğünde elinize 4-5 tane taş alıp x olana kadar taşları tek tek bıraktığınızda derinlikte alabilirsiniz.

ustam çubuklar zaten x olarak duruyor taşları elinden tek tek atınca nasıl bi çarpı olacak biraz açarmısın

hbaycan

Member
Tasları eline aldığında x veren yer x vermiyor. Taşları tek tek bırakıyorsun herbiri 1 mt ifade ediyor. Elinde tek taş kaldığında x verirse boşluk 1 mtde oluyor yani @Kocadağ

Son düzenleme:

hbaycan

Member
Ellerine, emeğine sağlık ustam. Çok güzel bir çalışma olmuş. Mineral konusu için de çalışmaların varsa bizimle paylaşman mutlu edecektir. Teşekkürler paylaşım için.

Sevgiler.
Evet birde 4 lü çubuk yaptım oda yön ve boşluk tespiti yapabiliyor içine bazı maddelerde koydum. Ancak bu çubuk işimi gördüğü için çokta deneme yapmadım. Oldukca çabuk ve hızlıda çalışıyor. Bir başka konu olarak onuda açarım inşallah Kullanıcı

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli ustam,
Cubuktan once gozum haliya takildi.
Yillar once Kirsehirde Yimpas magazasi vardi.
Bende oradan ayni halidan 2 tane almistim. Hala kullanirim. :)))

Sizde mi oradan aldiniz..?

Cubuk gorselleri guzel olmus. Eline saglik.
Derinlik tespitinde kablolu sistemi kullan.
En sagliklisi kablo ile yapilandir. 10 cm. oynamaz biiznillah.

Son düzenleme: