Azrail.as

timur964

konularim
Kabade zeminden çikan kan yağan kar bire bir herKezin tanişma zamaninin yaklaştini kiyamete 5 kala diyor dikkatli abdestli olmakda fayda var

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hayırlı geceler ustalarım bizimde kulağımıza aşina olmuş bi rivayettir bu şahsım hadis ve tefsir kitaplarında denk gelmedim. Lakin meleklerin ademoğlu yaratılmadan evvel mevla karar kıldığında Ya Rabbi sen yeryüzünde kan döküp oraları ifsad edicek bi toplummu yaratıcan diye bi sualleri olmuştu bu ayetlerde ve izahıda tefsirlerde geçer. Biraz benzerlik atfediyor bakara süresinin ilk cüzün ortalarında denk gelebilir bu rivayet. Tefsir eserlerinde

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hayırlı geceler ustalarım bizimde kulağımıza aşina olmuş bi rivayettir bu şahsım hadis ve tefsir kitaplarında denk gelmedim. Lakin meleklerin ademoğlu yaratılmadan evvel mevla karar kıldığında Ya Rabbi sen yeryüzünde kan döküp oraları ifsad edicek bi toplummu yaratıcan diye bi sualleri olmuştu bu ayetlerde ve izahıda tefsirlerde geçer. Biraz benzerlik atfediyor bakara süresinin ilk cüzün ortalarında denk gelebilir bu rivayet. Tefsir eserlerinde
Dogrudur hocam bu kissada tefsir kitaplarinda geciyor. ALLAH c.c razi olsun
Yalniz sunuda ekleyeyim eklemeyi unuttum boynumuzda kalmasin, busekilde teferruatli hadislerde gecmemektedir. En iyisini ALLAH c.c bilir.

Son düzenleme: