Antik sikke yorumlarmisiniz, ustalara syg

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sahte sikkede maden kokusu olur.
bu sikkede replika değil sikkeyi döken ustanın tamamen hayal güçü.

sef_er

Operatör
ıYı haha uydurma yani, çok kibar adamsin ha

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@ıYı haha uydurma yani, çok kibar adamsin ha
ha şöyle irice altın olsa ve detaylar harika olsa diyecem ki "muazzam bir 2.tiberius un madalyonu elinize geçmiş.
bir kere o dönem sanayi sarısı metal kullanmıyorlardı.hadi kullandılar afedersiniz eşeğe binmiş meryem ana kuçağında h.isa nasıl bir sanattır ki??
tövbe tövbe.
sef_er ustam sende benle azcık uğraşıyon galiba:D

sef_er

Operatör
ıYı
ha şöyle irice altın olsa ve detaylar harika olsa diyecem ki "muazzam bir 2.tiberius un madalyonu elinize geçmiş.
bir kere o dönem sanayi sarısı metal kullanmıyorlardı.hadi kullandılar afedersiniz eşeğe binmiş meryem ana kuçağında h.isa nasıl bir sanattır ki??
tövbe tövbe.
sef_er ustam sende benle azcık uğraşıyon galiba
ya ben oyle gormedim essek mi, meryem ana ha, vay vay yav benim kırk fırın ekmek yemek lazım, tezgsh değil ustam, ben senin bosa yormam, bu konuda cahilim kusura bakma, ama ogrenecem çare Yok

sef_er

Operatör
ıYı biraz konulari renklendiriyoruz ama vallahi hic boyle abuk subuk oldugunu anlamadım, bakan degil gören göz lazim, sende sandinki dalga geçiyor, yok kardeş,

Marco

Bilgili Üye
sef_er Ustam ���� :) :) Alemsiniz :D

sef_er

Operatör
Marco, ZİKRULLAH ben oyle gormedim, essek, meryem ana, Hz İsa, meryem ana essege binmis kucağında hz isa ya bu benim hayal gucumu bile zorlar, hic aklima gelmedi arkadas, tamam sahte gibiydi, ama hangi salak bunu basar, ugrasir gerizekali bunlar, bununla ugrasilirmi, para bir arkadasin benimle ilgisi yok, merak ettim bir soriyim dedim, ulan sormaz olaydim, madara oldum ha, essek ustu meryem ana

ZİKRULLAH

Engellendi
@Marco, @ZİKRULLAH ben oyle gormedim, essek, meryem ana, Hz İsa, meryem ana essege binmis kucağında hz isa ya bu benim hayal gucumu bile zorlar, hic aklima gelmedi arkadas, tamam sahte gibiydi, ama hangi salak bunu basar, ugrasir gerizekali bunlar, bununla ugrasilirmi, para bir arkadasin benimle ilgisi yok, merak ettim bir soriyim dedim, ulan sormaz olaydim, madara oldum ha, essek ustu meryem ana
Estağfirullah ustam saygı duyarım.Sikke ler ile çok içli dışlı oldum zamanında aşinalık dönem faktörü ve basım teknikleri bazında değerlendirdiğimde negatif düşünce oluşuyor.Fakat bu tarz metaryelleri kolye yapımı için kullandıklarını biliyorum.Kolyede olabilir ve delik açmaya sıra gelmeden elden çıkmıştır vb gibi.

sef_er

Operatör
ZİKRULLAH sen tecrubelisin anladım, yok eskitme kot gibi degil, parayi eskitemiyorlar, hayir üzüldüm, ıYı adam sandi dalga geciyorum, neyse ders oldu bundan sonra tepeden tırnağa inceleyecegim