Altına altın diyen tek cihaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
altına altın demek için tasarlanmış en kalite cihaz yabancı menşelidir
hemen herkeste bunu bilir marka yazıp reklam yapmak istemem

saha tecrübesi olan her cihaz kullanıcısı bilir ki paslı nal gibi mesela kola kutusu da dedektör ekranında
değerli şeklinde bir uyarı verebilir
fakat usta kullanıcı onun paslı nal veya kola kutusu olduğunu 1-2 tur başlığı üzerinden geçtikten sonra anlar
bu arkadaş gibi üsküdarda bir firma daha vardı ismi lazım değil
sene 2009 gittim araya tuğla taş bilmem neler dizmişler aynı o da bilezikle test yaptı 40-50 cm. öttü dedektör
dedim sahada durum nedir dedi 6-8 duruma göre 10 metreden affetmez
dur bakiim parayı denkleştirip gelip alayım çıktım geldim sonra aynı seri bir cihazını deneme fırsatı buldum bir dayıdan aldım
sahada nal çivi 10-20 cm. arası ne varsa buluyordu dedim hiç mi değerli bişey yok bu yaşam alanında
hava testi yaptım tepsiyle ancak 80 cm. den gördü
lan anasını satayım adam 6-8 metre dedi herhalde ben ayar yapamıyorum
ne kadar mod ne kadar hassasiyet varsa hepsini tek tek kombinasyon yapıp denedim sonuç değişmedi 80 cm.
o gün Mal bulanındır kardeşimizin tabiriyle ayıktım mevzuya ki durum palavra
neyse
bu videodaki arkadaşta altınla bakırı yanyana koymuş mağazada test yapıyor
ona da cevabı cem yılmazdan dinleyelim bakalım ne demiş;

Daha önce bu firma ve herif hakkında yazdım ama yazdıklarıma müdahale edildi.
bende var bundan. 40 cm’den Zor görüyor bileziği.
ayrıda toprak ayarı sabit durmuyor. Zırt pırt ayar yapmak gerekli.
çeliğe de altın diyor, kazma küreğe de :))
Kardeşim konuyu açıklarmısn sen bu elektroniğe gittin hangi dedektörü aldın sana ne dedi ne çıktı bir de bu şahıslanmı konuştun..
Bana da ilerleyen zamanlarda bir tane dedektör lazım olacak

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kardeşim konuyu açıklarmısn sen bu elektroniğe gittin hangi dedektörü aldın sana ne dedi ne çıktı bir de bu şahıslanmı konuştun..
Bana da ilerleyen zamanlarda bir tane dedektör lazım olacak
yeterince açıklayıcı değilmi ?
gold finder'dan bahsediyorum.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bence güzel bir açıklayıcı video olmuş,anlamak için dedektör nedir ne işe yarar önce onu bilmek gerekir.

Hostia

Moderatör
Moderatör
geçende yazdım yine yazayım. sadece altın bulmak isteyenler minelab golt moster 100 ile xp orl dedim. hatta xp orl yi tek geçerim dedim. ama bişey daha dedim. sadece altın dedektörü almanızı tavsiye etmiyorum. defineciler altın dedektörü değil kalıntı dedektörü almalı. bunun gümüş parası var bronz parası var bilmem nesi var. kalıntı dedektörlerinin hepsi demiri görmez. demiri kapatırsın diğer tüm metalleri bulursun. sadece altın merağına düşersen diğer değerli metalleri kaçırabilirsin.

yine yazayım. dedektörü aldınızmı arka bahçeye ineceksin tüm metalleri yanına alacaksın hepsini tek tek test edeceksin elindede kullanım kılavuzu olacak hem okuyacaksın hep test edeceksin. kılavuz konusunda doğru söylemiş.

geçende yazdım yine yazayım. sadece altın bulmak isteyenler minelab golt moster 100 ile xp orl dedim. hatta xp orl yi tek geçerim dedim. ama bişey daha dedim. sadece altın dedektörü almanızı tavsiye etmiyorum. defineciler altın dedektörü değil kalıntı dedektörü almalı. bunun gümüş parası var bronz parası var bilmem nesi var. kalıntı dedektörlerinin hepsi demiri görmez. demiri kapatırsın diğer tüm metalleri bulursun. sadece altın merağına düşersen diğer değerli metalleri kaçırabilirsin.

yine yazayım. dedektörü aldınızmı arka bahçeye ineceksin tüm metalleri yanına alacaksın hepsini tek tek test edeceksin elindede kullanım kılavuzu olacak hem okuyacaksın hep test edeceksin. kılavuz konusunda doğru söylemiş.
Minelab ı pek tavsiye etmemesindeki maksat bizim bu topraklar çok mineralli olduğu için soru yaşıyor arazide... Siz bu dediklerimizden hangisini kullandınız algılama kaç cm.. Demir, altın bakr

poseidon2023

Uzman
ne diyek ken di capında pasta dayıda kendine göre eyleniyor

dedektör tek tek içindir beş parmak bir kariş ta iş yapar burdaki videoda net başlik üstünden tutuyor otuz santim ( toprak içinde ) indi beş parmak

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Daha önce bu firma ve herif hakkında yazdım ama yazdıklarıma müdahale edildi.
bende var bundan. 40 cm’den Zor görüyor bileziği.
ayrıda toprak ayarı sabit durmuyor. Zırt pırt ayar yapmak gerekli.
çeliğe de altın diyor, kazma küreğe de :))
iftira atma sen beceremiyondur topraam.kahkaha

BMW-45

Aktif Üye
Ben kullandim Azerbaycanda bu cihazi. Ayakkabiya dahi. Arex 17sini de kullandim bu firmanin o bunnan daha iyiydi. Ama bes kurus vermeye deymez bu cihazlara.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaslar benim cihazla isim olmaz.
İyi kotu bir garret vardi kafayi vura vura kullanmis arkadaslar, tamir tamir en son cope attilar herhalde, aormadim bile nere attiniz diye...

Bu arkadasin videosunda bir kotu bir de iyi nokta dikkatimi cekti:

Kotu olan kufurlu konusmasi.
Kufur muslumana yakismaz.

İyi olan ise altin -celik iliskidinden bahsetmesi.
Kesinlikle altin ile celik arasinda iliski puf noktadir. Adam yakalamis bunu. Belki istenen seviyede degildir! olsun, zamanla gelecekler bir sekilde.

Kilay Gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...