43 cm başlıkla VLF'mi yoksa PULSE'mi daha derini algılar?

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üreticinin iddiası:
''Testte kullanılan dedektörler 43cm başlık çapına sahiptir.VLF sistem ile çalışan dedektörlerdir, bu çapta bir bobine sahip bir dedektörün 1,5 metre derindeki 36cm çapındaki bakır tepsiyi metal olarak görmesi ve kıymetli olarak ayırması bir tek bizim cihazlarımıza has bir özelliktir.''

Soru 1:Hedef bakır değilde altın olsaydı bu kadar derinden görebilir miydi?
Soru 2:pulse'lar ayrım yapamasa da aynı başlıkla Vif'lerden daha derini görmez mi?
Soru 3:Bu işte bir katekulli mi var?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Toprağı kabartmislarmis. Sürülü alanda da iş yaptığını goreymisik :)

Alan kişiler aynı testi yapar herhalde. O kadar saf degillerdir.
Görmüyorsa ve bu görmüyor dediklerinde toprak çok mineralli falan derler mi bilmem :)
Aklım kesmedi. Ancak her ürünü geri iade etme prosedürü vardır.
Görmüyorsa gidip atılır kafalarına..

Turko

Uzman
1.5 mt ye test yaptığına bakmayın 215 cm den bu test te kullandık ları tepsiden daha küçük bakır malzemeyi değerli gördüğünü biliyorum ilk gördüğümde yumuşak toprakta 250-300 arası değerli tespit eder diye iddia etmiştim ben ama hala o derinliklere test videosu çekmedi. galiba kulağa uçuk sayılar geldiği için polemiğe girmek istemiyor milletle. Ben geçen sene mayıs ortası gibi 25 bin eft verdim transfer onayı beklerken canlı yayın açtı bir laf etti eft işlemini iptal ettim normalde cihazları nı severim her zaman destekledim sattığı malı da her zaman kollayan biri, istediğin zaman malını geri alıp başka bir cihaz için destek oluyor. Ama kavga gürültü patırtı işlerini iş hayatına yansıtmayacaksın canlı yayında bilgilendirme tanıtım adı altında milleti tehdit edip oyarım keserim öperim tarzı cümleler kurunca bende alışverişi bıraktım. Zaten bu saatten sonrada cihaz almam hiç bir yerden markadan. Bu video da tespit edilen bakır malzeme 40 cm e yakın aranan malzemeyi göz önünde bulundurarak değerlendirin. Altın malzemeyi de gorebilmesi için aynı çapta altın olması gerekir. Derinlik ve malzeme ebat i doğru orantılı ilerler. Yani aynı derinlikte aynı çapta altını da algılar.