2200 rakımlı hakim tepede taş yığma

Önce Nasip

Member
Selam aleykum cümleten hayırlı forumlar
Tahmini 2200 rakımlı tepede bir adet 50-60 metre karelik alanda 2 mt yüksekliğinde irili ufaklı taşlardan yapılma bir yığıntı mevcut. Bu taş yığma bahsettiğim tepenin üstünde bulunan belki bir donümlük düzlükte bulunan bütün taşlar toplanarak yapılmış.taşlar genel olarak bir kişinin kaldırabileceği ağırlıklarda yani 5-40 kg arasi gibi. Yani belli bir büyüklüge sahip degiller. Acaba bu bir mezarmıdır yoksa direkt sarıları bunun altına gömmüş olabilirlermi. Şimdiden tesekkürler

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Arazi tarıma elverişli olsun diye bellenmiş ve kayalar oraya biriktirilmiş mi onu da hesapla.

Mirza0770

Member
Yigmanin aşağı eteğinde akarsu mevcutmu . Var ise yigmada işaretli bir taş bak var ise açabilirsin yigmayi.
Ustam buna benzer yukseklikte ve ortalama yumruk buyuklugunde yigma mevcut asagisinda dere akarsu geciyor bu dedigim yer ise zirve noktada fakat isaret gibi bi emare yok ama taslar ozenle dizilmis gibi belki 2 belki 3 mt kare capinda duz bi alana yigilmis ve arastirmalarima gote omalilara ait bir gelenek olduguna kanaat getirdim fakat dedigim gibi isaret Yok kafami kurcalayan kisimda burasi herhangi bir dedektor cubuk yardimi almadim henuz bulundugum bolgede cihaz temin edebilecegim bir yer yok ne yapmam gerekiyor sizce usta biraz uzun yazdim hakkini helal et :)

Önce Nasip

Member
Benim açtığım konu üzerinden kendi konu
Ustam buna benzer yukseklikte ve ortalama yumruk buyuklugunde yigma mevcut asagisinda dere akarsu geciyor bu dedigim yer ise zirve noktada fakat isaret gibi bi emare yok ama taslar ozenle dizilmis gibi belki 2 belki 3 mt kare capinda duz bi alana yigilmis ve arastirmalarima gote omalilara ait bir gelenek olduguna kanaat getirdim fakat dedigim gibi isaret Yok kafami kurcalayan kisimda burasi herhangi bir dedektor cubuk yardimi almadim henuz bulundugum bolgede cihaz temin edebilecegim bir yer yok ne yapmam gerekiyor sizce usta biraz uzun yazdim hakkini helal et :)
benim konum üzerinden kendi soruna cevap araman doğru değil. Tavsiyem kendine başka bir konu aç

Önce Nasip

Member
Arazi tarıma elverişli olsun diye bellenmiş ve kayalar oraya biriktirilmiş mi onu da hesapla.
Arazi tarıma elverisli değil. Dediğim gibi dağın başında düzlük bir alanda yapılmış. Alt tarafında akarsu yok ama üst caprazında tahmini 300 mt mesafede pınar mevcut

Mirza0770

Member
Benim açtığım konu üzerinden kendi konu benim konum üzerinden kendi soruna cevap araman doğru değil. Tavsiyem kendine başka bir konu aç
Burasi yoruma acik bi platform kardes senin benim diye bisey yok tuccarlik yapmiyoruz netice de denk geldi diye yorumda bulundum sen belki yeni uyelik acmis gelmissin ama ben bu sitede 3 yila yakin varim actigim konualara profilimde gir bak kardes paylasimci olun biraz hep ben hep ben demeyin anladnn kardessssss

Önce Nasip

Member
Burasi yoruma acik bi platform kardes senin benim diye bisey yok tuccarlik yapmiyoruz netice de denk geldi diye yorumda bulundum sen belki yeni uyelik acmis gelmissin ama ben bu sitede 3 yila yakin varim actigim konualara profilimde gir bak kardes paylasimci olun biraz hep ben hep ben demeyin anladnn kardessssss
Cevap yazmıyorsun sen kardeş. Gölge yapıyorsun.
Ben üyeliğim iki üç yıllık ondan önce de üyeliğim vardı ama hesabımı sildim galiba. Onun dışında en az 7-8 yıldır bu platformu takip ediyorum. Burda gelip artistlik yapma kardes mardeş. Eğer bir sorun varsa kendine yeni konu aç. Benim konum yoksa askıda kalır. Bu da hoş bir durum değil tamammı kardeş

Mirza0770

Member
Cevap yazmıyorsun sen kardeş. Gölge yapıyorsun.
Ben üyeliğim iki üç yıllık ondan önce de üyeliğim vardı ama hesabımı sildim galiba. Onun dışında en az 7-8 yıldır bu platformu takip ediyorum. Burda gelip artistlik yapma kardes mardeş. Eğer bir sorun varsa kendine yeni konu aç. Benim konum yoksa askıda kalır. Bu da hoş bir durum değil tamammı kardeş
Uzaaaaaaaa kardessss uzaaaaa bozma kafami