yardimci olurmusunuz ustalar?

jr defineci

Yeni Üye
Tanıdığım bi abinin alan taraması ile öylesine tarlaya bakarken bir noktayı gösterdi. 3.5-4mt algılayan dedektorde altını verdi. Ilk 70cm normal toprak sonra 50cm suyu emmeyen katmanla karşılaştık daha sonra ilk baştaki toprak mozaik pastaya benzer şekilde kireç karışımlı bir şekilde çıktı. 1.50 mt öyle devam ettik. Daha sonra taş yığılı 50cmlik bir yeri gectik. Toprak yine kireçli şekline döndü. Taşlı katmanda horasan harcından taşlarda mevcuttu. Sürekli siyah ve beyaz mağara taşına benzer taşlar çıkıyor.300 400 mt ilerisinde o yere bakan bi mağarada mevcut. 2 genç okula gitmeyip 1 haftadır ugrasiyoruz abiler sizce devam edelimmi?
20220929_134000.jpg
20220929_133954.jpg
20220929_133942.jpg
20220924_145439.jpg

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Kardeş hoş geldin öncelikle. Şu 3-4 m. De altını veren dedektör neymiş çook merak ettim. Adını sanını bir yazıver bakalım. O kadar becerikli makina size şu derinlikte demedi miki o kadar çalıştınız?? Şahsen açılan çukurda bana keyifli gelen bir nokta yok. Daha fazla yormayın kendinizi.

jr defineci

Yeni Üye
Kardeş hoş geldin öncelikle. Şu 3-4 m. De altını veren dedektör neymiş çook merak ettim. Adını sanını bir yazıver bakalım. O kadar becerikli makina size şu derinlikte demedi miki o kadar çalıştınız?? Şahsen açılan çukurda bana keyifli gelen bir nokta yok. Daha fazla yormayın kendinizi.
Dedektorden felan anlamam ama alan taraması whites ile basliyordu markası eski amerikan malıymış boşa göstermez diyor bi yarim metre sonra birakacaz insallah nefsimize dur diyebilirsek;)

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Dedektorden felan anlamam ama alan taraması whites ile basliyordu markası eski amerikan malıymış boşa göstermez diyor bi yarim metre sonra birakacaz insallah nefsimize dur diyebilirsek;)
Boşa göstermiş gibi geliyor bana ya hayırlısı. Çocuklar okulunuza, dersinize bakın. Bırakın elalemin lafıyla iş yapmayı. Çalışmayın boşuna orada, emeğinize yazık. Yerli kayaya gelmişsiniz görmüyor musunuz??

jr defineci

Yeni Üye
Boşa göstermiş gibi geliyor bana ya hayırlısı. Çocuklar okulunuza, dersinize bakın. Bırakın elalemin lafıyla iş yapmayı. Çalışmayın boşuna orada, emeğinize yazık. Yerli kayaya gelmişsiniz görmüyor musunuz??
Son bi yarim metre abi 5ide görelim birakacaz artik umutlar başka bahara

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Katmanlar doğal. ayrıca eserin dediği gibi 4-5 metreyi gören bi cihaz yok.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Alan taramasına çok güveniyor hatta bırakacaksanız ben devam edeceğim kapatmayın diyor ama bi karar vericez artık sagolun bilgileriniz icin
Allah gönlünüze göre versin. Okulunuzu ihmal etmeyin, umutlarınızıda kırmayın. Doğa sevgisine devam

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Alan taramasına çok güveniyor hatta bırakacaksanız ben devam edeceğim kapatmayın diyor ama bi karar vericez artık sagolun bilgileriniz icin
Doğayı, yeşili sevmek güzeldir kardeşler. Her dik içinizde olsun bu sevgi. Bırakın kendisi devam etsin. Siz bu çalışkanlılıkla, bu azimle doğa sevgisini kat kat yaşarsınız uzun yıllar. Hiçç dert etmeyin.

jr defineci

Yeni Üye
Inşallah abiler sonucunu atacağım insallah adam istanbuldan geliyor bu hafta ;)