Yardilarinizi rica ediyorum

pusula17

Engellendi
1- KOORDİAT DÜZLEMİ ÜZERİNDE ÇALIŞMA
2- EVET ALINAN OORDİNALAR SURFER ÜZERİNE ATARILMIŞTIR.
3- ALANDA ki YAPI KALINTILARIN GÖREBİLMEK.
4- GARMİN 64S İLE ÇALIŞMA YAPILDI. BU ARADA ALANDA KOORDİNATLARI ÇALIŞILAN YERİN BOŞLUĞU DA TESPİT EDİLMİŞTİR, BİLGİNİZE.

Anladım ustam size en iyi dadas_25 ustamla @toyalp ustam yardımcı olurlar.

geçenlerde birisi böyle gps aletleriyle arazide gezip verileri surferda işleyerek daha ayrıntılı işlemler yapıp küçük detayları bile görünüyormuş.
Evet yapılabilirmiş ama zahmetli işmiş.
Selametle ustam.

Ekli dosyayı görüntüle 178856

Son düzenleme:

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Aynn öle hocam; ben de gerekli işemler yaptim, en küçük detayi dahi fark ettim!!!

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
1- KOORDİAT DÜZLEMİ ÜZERİNDE ÇALIŞMA
2- EVET ALINAN OORDİNALAR SURFER ÜZERİNE ATARILMIŞTIR.
3- ALANDA ki YAPI KALINTILARIN GÖREBİLMEK.
4- GARMİN 64S İLE ÇALIŞMA YAPILDI. BU ARADA ALANDA KOORDİNATLARI ÇALIŞILAN YERİN BOŞLUĞU DA TESPİT EDİLMİŞTİR, BİLGİNİZE.
Hocam garmin 64s te gerekli ayarlar varmı bilmiyorum ama yaptığınız filtrelemede eksiklik olduğu aşikar. Burada hangi filtreleri kullanıyorsanız görüntü o doğrultuda değişmektedir. Bu görüntüler bizim yaptığımız çalışmalardan farklı olduğu için ne söylesem yalan olur.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
S.a değerli kardeşim, yapılan işlemde anladığım kadarı ile eksi (-) değerler üzerinde çalışılmamış yani zemin altı görüntüler değil bunlar toprak yüzeyinde görülen elementlerin topografik grafiği. Resimde rakımlara bakarsanız bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Sizin için şu aşamada filtrelemede rakımları eksi yani zemin altı için ayarlamanız gerekmektedir. Buna görüntüye Counter filtresi attığınızda çıkan rakım özellikleri ne gösteriyor. Eğer hala + ölçümü veriyorsa filtreme hatası var demektir. Eksi değer almanız gerekli. Kısaca şuan toprak yüzeyi üzerinde çalışma yapmaktasınız. Hayırlı forumlar