Xxx.xxx fiyatlı yer altı görüntüleme cihazları

Glik

Aktif Üye
İnternette çok denk geldim. Xxx.xxx haneli yer altı görüntüleme cihazları mevcut. Bunları kullanan oldu mu hiç? Yani o paraların hakkını veriyorlar mı? Hep merak etmişimdir bunu. Marka model vermeden sadece fiyatını söyleyip o cihazla ilgili tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. İyi akşamlar dilerim

mayhem

Co Admin
Co Admin
Merhaba bir kaç arkadaşın vasıtası ile bir kaç yerde arazide bulundum ve bu cihazlarla bakılan yerlerin tespit edilemediğine şahit oldum edenler vardır elbet işe yaramaz demekde olmaz şimdi benim fikrim o kadar para veripde sonuca ulaşamamak yada tespit yapamamak çok tuhaf ve insanlar fena paralar veriyor bunlara kaldıki kiralamasına bile iyi para veriliyor ne diyim bilemedim hiiç işim olmaz benim fikrim bu yönde yatmadı kafama yıllardır bu cihazlar alan taramalarda öyle .

Ledun

Bilgili Üye
Fiyati 600-700 bin olan cihazin 5 oda var dedigi yere aleminyum 8 liralik tel ile bakildi, bir sey olmadigi soylendi. İnanmayip islem yaptilar. Aleminyum cubuk isabet etti. Cihaz yanildi. (Ben sahidim)
Yalniz şu da var:
Bu tur cihazlarin muhendislik beceresi istedigi de bir gercek. Kullanicisi cok iyi olmali. Zira bu cihazlari universitelerin arkeoloji bolumlerinde de kullanildigini biliyoruz.
At her zaman binicisine gore kişner.
Bu hiç değismez.

Yabgu

Bilgili Üye
İnternette çok denk geldim. Xxx.xxx haneli yer altı görüntüleme cihazları mevcut. Bunları kullanan oldu mu hiç? Yani o paraların hakkını veriyorlar mı? Hep merak etmişimdir bunu. Marka model vermeden sadece fiyatını söyleyip o cihazla ilgili tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. İyi akşamlar dilerim
Yer altı görüntüleme sistemlerinde GPR den şaşmayın derim.

jeodek

Bilgili Üye
Jeofizik mühendisliğinde kullanılan yeraltı görüntüleme cihazlarını ancak bu işin okulunu okumuş jeofizik mühendisi arkadaşlar yapabilir. Sadece mezun olmakta yetmiyor, bu tür cihazlar ile çalışmış olmak ve tecrübe kazanmak da gerekiyor. Bu işlerde deneyimli müşavirlik hizmeti veren mühendislik bürolarından kiralama işi yapın derim. Çünkü piyasada parası olup bu aletleri alan ama mühendis olmayıp iyi paralara bakan insan çok gördüm.

ersen0010

Bilgili Üye
En büyük bilgi cihazdaki veriyi okuyabilmek. Milyon dolarlık cihaz olmuş veriler okunamadıktan sonra anlamı yok.