uydu goruntusu ?

Vus;at

Yeni Üye
merhaba arkadaslar araniza yeni katildim okadar cok bir bilgiye sahip degilim lakin bir dostun uydu goruntusu yollamasi ile baslayan seruvenim var lakin sizden bu goruntulere bakip dogruluk payi ve goruntuler hakkinda bilgi almak istiyorum. bu goruntuler surfer ile yapilmis bir goruntu degil sanirim kendim surfer ile denedim konumda farkli goruntulere ulastim.neyse bir cihaz ve cubuklar la da bakildi oda ve bosluktan soz edildi bu goruntuler hakkinda yorumlarinizi bekliyorum tsk ederim simdiden.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Merhaba hoşgeldiniz .
Bu şekilde olmuyor diye biliyorum başkasının baktığı yere yorum pek yapmiyorlar koordinat doğrultusunda yere bakarlar ve kendi baktıkları yerin yorumunu yaparlar .
Bu sebepten vede birçok sebepten dolayı islenmiyor bu tarz konular iki tarafında sorun yaşamaması icin. sonuç anlayan çok fakat sonu yok bir çok arkadaş için geçersiz bir konu artık forumda açıkçası. bizde izin vermiyoruz . Nedenlerini saymakla bitiremem 😊 siz konunun ve arazinin durumunu yazarsanız gorselle konuyu devam etdirirseniz yardımcı olur arkadaşlar .

Vus;at

Yeni Üye
eyw tsk ederim. bu goruntulerin dogruluk payini ogrenmek istedim acikcasi. arazinin durumuna gelince arazi bize ait 15 yildir bizde lakin taki 1 ay oncesine kadar birilerinin bir soz soylemesi ile basladi hersey cok eski bir alic agacindan bahsedildi ve oyle basladi arazi daglik bir arazi degil hatta resim atma imkanim var kazim yapildi ama ne kadar bir derinlik bilgisi yok elimizde. bu isin uzmanlari sizlersiniz ben acemiyim lakin resimde yildirim isareti felan var cok tuzak oldugunu soylediler. arazi hakkinda soyle bir animizda var bizim arazinin alt tarafinda bundan 10 yil oncesi kadar bir kazi yapildi kepce ile biz ozamanlar su icin kaziyorlar sanmistik lakin 10 yil sonra ogrendikki define icin kazilmis lakin define girisi su tuzagi oldugu icin girilmedi diye ogrendik daha onceki yillarda o bolge dere yatagi imis tunel girisi bizim yan komsunun tarlasindan giriliyor yaklasik 75 metre uzaklikta bunlari cubuklu gelen tecrubeli kisilerden ogrendik son olarak ta Apron alan tarama ile belirlen yerler oldu cihaz hakkinda detayli bir bilgi sahibide degilim bu cihazin dogruluk payi nedir ? toprak zemin cakil ve kill tarzi katmanli sekilde inmektedir. arkadaslar fikirlerinize ve bilgilerinize ihtiyacim var.

Not: unutmadan kazi yapilan yerde yesil oksitlenmis veya gazdan etkilenmis diyeyim ustu yesil taslar hatta ufalanan taslar var ve cikiyor derinlik problemi devam ediyor.

Not: Arazi hakkinda cok eskiden Ermenilerin yasadigi bolge olarak biliniyor hatta o bolgenin Hrant dink in kitaplari arasinda ve ermeni haritalarinda cok gecmiste yer aliyor. bu kendi arastirmalarimdan mutevellit ulastigim sonuclar.

Apron Makina ile 12 yerde tespit edildi 2 yerede makina cubuklari olcum yapan kisinin tutmayacagi sekilde cok hizli dondu bu ne anlama geliyor ?

Karabulut

Operatör
Geçenlerde arkadaş baktırmış inanma diyorum uydu işine yok diyor olan yerde uydu gösteriyor anlamadım gitti 🤔

Ledun

Bilgili Üye
Arkadaşım Merhaba,
Uydu işini boşver, kenarda beklesin.
Bu işde hikayeler, romanlar bitmez.
Madem acemisin, sizin kulağınıza çok üfleyen olur.
Uyducu
Cihazcı
Çubukçu
İşaretçi
Her kim yanına gelse;
Arazi sizin olduğuna göre problem yok.
Dolaşsınlar arazini.
Bulsunlar kendi usullerince.
Var desinler amma sen inanma.
Onlara şunu teklif et:
Madem var diyorsunuz, tüm masraflar sizin.
Çıkarın ne varsa, %30 bana verin %70 siz alın gidin.

İnan var diyenler bu işe girmeyeceklerdir.
Birisi çıkar da kabul ederse, hemen ikinci ve son şartını söyle: Boş çıkarsa açtığınız yeri kapatacaksınız. Tamam derse dur başında açsınlar.

Sen masrafa girme.
Her denilene inanma.
%30 az sanma.
Büyük meblağda büyük orandır.
Sana yeter, artar bile.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Arkadaşım Merhaba,
Uydu işini boşver, kenarda beklesin.
Bu işde hikayeler, romanlar bitmez.
Madem acemisin, sizin kulağınıza çok üfleyen olur.
Uyducu
Cihazcı
Çubukçu
İşaretçi
Her kim yanına gelse;
Arazi sizin olduğuna göre problem yok.
Dolaşsınlar arazini.
Bulsunlar kendi usullerince.
Var desinler amma sen inanma.
Onlara şunu teklif et:
Madem var diyorsunuz, tüm masraflar sizin.
Çıkarın ne varsa, %30 bana verin %70 siz alın gidin.

İnan var diyenler bu işe girmeyeceklerdir.
Birisi çıkar da kabul ederse, hemen ikinci ve son şartını söyle: Boş çıkarsa açtığınız yeri kapatacaksınız. Tamam derse dur başında açsınlar.

Sen masrafa girme.
Her denilene inanma.
%30 az sanma.
Büyük meblağda büyük orandır.
Sana yeter, artar bile.
Ustama katiliyorum, eklemek istedigim sey ise hic bir maddi manevi destekte bulunmayin, yok su kadar eder yok bu kadar eder derlerse bile siz tamam iste ne guzel siz satin bana hakkimi verirsiniz dersiniz. Bal calsalar bile o bala aldanmayin. Uydudan taramislar da su tuzagini bulmuslar hey yavrum hey derler. :)

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
uydudan yer bulma işini programını indirdim merak ettiğim yerlere baktım. Aynı yere 10 defa bak farklı şeyler çıkıyor bana çok inandırıcı gelmedi açıkcası...

KönigS

Member
@Vus;at aramıza hoşgeldin. Usta sen sen ol uydu görüntüsü işine kesinlikle inanma. Bazısı dolandırıcı olur bazısı hayalperest olur bazısıda imkansızlıktan arayış içine girer. Velhasıl boş işler bu işler 😉

Vus;at

Yeni Üye
Herkeze tesekkurler arkadaslar degerli bilgiler icin.

Bir Baska Hususa deginmek istiyorum Ulastigimiz son nokta arastirmalardan sonra buyuk bir tumulusun oldugu tespit edilmistir. soracagim konu ise arkadaslar tumulusun girisi bize ait olmayan dere yatagina yakin bir araziden giriliyor acilmamis bir tumulus bu tumulusun girisinden degilde baska bir giris yontemi var mi neler yapabiliriz nasil bir yol izlemeleliyiz tavsiyelerinize ihtiyacim var.

ve bir soru bir tumuluste kac oda olur ?

şahin88

Aktif Üye
Uydu işi bu zamana kadar yaptığım araştırma ve okuduklarıma göre yer altı için en uyduruk sistem olup sadece insanları kandırma amaçlıdır.Kısaca uydu bizim işimize uymaz