uydu görüntüsü yorum

Üstad32

Yeni Üye
slm arkadaşalr bir kanalda surfer kullanımım dinledim kendim denemeye karar verdim uygulamaları harfiyen yaptığımda şüphelendiğim bir konumdan aşağıdaki görüntüyü elde ettim yorum yapabilecek bir bilene sorayım dedim bana yardım edebilirseniz çok mutlu olurum

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Alandan topladığınız verileri mi işlediniz? sadece koordinat girerek yaptıysanız bi anlamı olmaz. pc başında google earth den yer bakıp programda birkaç uydurma görüntü çıkaranların yaptıkları hayalden öte değildir. işin gerçegi uygun cihazlarla toplanmış verileri surfer veya başka programlarla işleyerek doğru bilgilere ulaşmaktır.

Üstad32

Yeni Üye
yok üstadım önce kordinat girdim kordinatı 25x25 ebatında boyafım vizualizer programında datayı katdettim surfer 17 programında 20 ayrı şekilde filtreledim

Üstad32

Yeni Üye
filtreleme sonucunda ayrı ayrı 6 şekil verdi birinide 3d olarak verdi.

Üstad32

Yeni Üye
yapılan surfer filtreleme işlemi 2 a4 kağıdını dolduruyor.merak ettiğim şu acaba hakikaten böyle bir yapı yada oda varmı

Semihh

Bilgili Üye
yapılan surfer filtreleme işlemi 2 a4 kağıdını dolduruyor.merak ettiğim şu acaba hakikaten böyle bir yapı yada oda varmı
Aynı islemi normal bir yerdede yap orasi farkli olursa demek dogrudur.hata bir kac yer dene.

Üstad32

Yeni Üye
Traşmı diyorsunu yani banada öyle gibi geliyor atmamdaki qmaç belki bir harita mühendisi filan inceler yada anlayıp analiz eden birisi çıkar diye düşünmüştüm.açıkcası