Üstü kapalı kuyu

erenreis83

Yeni Üye
Hepinize öncelikle selamlar .Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler.Benim bahsedeceğim konu kuyular hakkında.Köyümüzde yıllar önce bir küp bulunmuştu konusunu daha önce açmıştım zaten.100 metre kadar ileriside tarla sürerken yıllar önce bir kuyu çıktı.Rahmetli dedem tarlayı sürerken bulmuş.Yerin altındaymış yani.Üstünde işaret veya yazı olan,kuyunun üstünü kapatan bir taş varmış o kırılınca taşı atmışlar.Sonra kimse bir daha o kuyuya uğramamış.Benim merak ettiğim nokta şu,ben kuyuyu bir kaç kez gördüm 1.5 metre genişliğinde ağzı,7 metre kadar derinlik ve 2 metre kadar su vardı.Taşların şekline falan hiç dikkat etmedim.Daha önce civarda küp bulunduğunu söylemiştim.Küpün içinden siyah toz ve bir kaç taş benzeri birşey çıkmış.İçine insan girebilecek kadar büyükmüş.Bu küpün kuyuyla bir bağlantısı olabilir mi? Kuyunun üstündeki taş neden oradaydı ve yazı ve semboller orada bir şey olduğunu uğraşmaya değer olduğunu kanıtlar mı? Şu an elimde fotoğraf yok en kısa sürede onu da yüklemeye çalışırım. Ustalarım yardımcı olursa sevinirim.

kanije

Bilgili Üye
Her kupte altın olacak diye bir kaide yok.
O kup tahıl.sarap,su vs saklanması için kullanılmış olabilir.
Kuyu eski dönemde tek başına arazinin ortasında olmaz.
Var ise de sulama amaçlı inşa edilmiş olabilir.
Semboller ve vardiysa kuyunun incelenmesi lazım.
Buradan bişi söylemek zor görmeden.
Örme tekniği.kullanilan taşlar vs bakmak lazım.

erenreis83

Yeni Üye
hocam zaten altın yokmuş içinde yüksek ihtimal tahıl saklamak için falan kullanılmış ya da mezar olma ihtimali de var dendi küllerden dolayı kuyunun üstünde kapak kapağın üstünde semboller varmış napmalıyım

erenreis83

Yeni Üye
tarlada başka bir şey var mı bilmiyoruz sadece kuyuyu biliyoruz şu anlık

spyfrs

Moderatör
Moderatör
tarlada başka bir şey var mı bilmiyoruz sadece kuyuyu biliyoruz şu anlık
semboller önemli yani kuyunun kapağında ne vardı haç işaretimi vardı ne vardı. Bölge eski ermeni bölgesimi yanı rumlar ermeniler yaşamışmı eskiden oralarda. Malzeme için yapılmışsa bunlara dıkkat edeceksiniz. İlla orda değil civar köyde yaşamış ermenilerde olsa da kuyular değerlendirilir araştırılır ama dikkatli olun mezarınız olmasın orası

erenreis83

Yeni Üye
semboller önemli yani kuyunun kapağında ne vardı haç işaretimi vardı ne vardı. Bölge eski ermeni bölgesimi yanı rumlar ermeniler yaşamışmı eskiden oralarda. Malzeme için yapılmışsa bunlara dıkkat edeceksiniz. İlla orda değil civar köyde yaşamış ermenilerde olsa da kuyular değerlendirilir araştırılır ama dikkatli olun mezarınız olmasın orası
kapakta ne olduğu bilinmiyor ama eskiden o ilde ermeniler yaşamış kütahya da bu arada

The Thing

C*
Süper Moderatör
Konu özele neden taşındı? Bilgi lütfen...
Özel mesajlaşmayı kapatalım mı? İstediğiniz bunu???