U işareti

saftilki

Moderatör
Moderatör
20160801_120737.jpg
20220304_135922.jpg

Cümleten selamun aleyküm
bi memleket turu yapıp geldim, 1. fotodaki kayayı 2. fotodaki kayanın üzerinden söktüm yuvarladım,
elimde T,E nin demonte kitten topladığım pi dedektör vardı, 1. fotodaki kayadan başka hiç bir yerde tepki vermedi,
tam düz kenarlı kısmında tepki aldım değersiz verdi ama sonuçta pulse cihaz,
o şekilli taşı yuvarladıktan sonra 2. kaya yani altındaki ( taşa dikkat ettim) U işaretine benzettim,
U ne anlama geliyor?

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Resimlere bakılırsa Doğal gibi rastgele

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İlk fotoğraftaki dikdörtgen kayadan işçilik var, U yu bişiye benzetemedim. Cihazın boşluk bulmuyor sanırım. U'nun anlamıda fotograftaki yerde magara mahsen girişi için müsait

saftilki

Moderatör
Moderatör
oranın 30 mt aşağısında 170 m2 kadar düzlük var, bu düzlük dağın yamacında muazzam vede taşların yanından geçen patika yolla buluşuyor, sonra devam ediyor
bozoklu ustam nedense fotorafta tam belirgin değil U harfi ama çıplak gözle tam belirgin işçilik mevcut, işaret parmağım tam oturuyor u nun kanalına, cihazda boşluk modu var ama fasa fiso,
bahsettğim düzlüğün fotosunu atmadım buraya çünkü köyümden birileri buraya üye olması ihtimali var :)
yerimin ifşa olması var işin ucunda,

tr46osman

Aktif Üye
nedense bu yer tanıdık geldi :))) benzetmiş de olabilirim neyse gördüğüm kadarıyla büyük ana kaya var ve yapılan işçilik ve duvar varlığı veya kapama österiyorki burda gizlenmiş oda veya gizlenmiş saklantı var rast gele :D

saftilki

Moderatör
Moderatör
nedense bu yer tanıdık geldi :))) benzetmiş de olabilirim neyse gördüğüm kadarıyla büyük ana kaya var ve yapılan işçilik ve duvar varlığı veya kapama österiyorki burda gizlenmiş oda veya gizlenmiş saklantı var rast gele :D
bu kayayı konu etmiştim daha önce, yoksa şakası bile soğuk :)
bu dağın eteğinde çocukluğumda baca bulmuştum, bu gidişimde yine aradım bulamadım,
u harfini normalde araştırıp öyle konu açtım ama hem teyit hemde tabut gibi görünen kayada başka işaretler var gibi geldi bana

tr46osman

Aktif Üye
reis u değilde kapak için şekil verilmiş taş olmasın o? bana öyle göründü

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Ben doğal diyorum ve çekiliyorum

saftilki

Moderatör
Moderatör
artık bidahaki gidişimde detaylı bir keşif yapacam, çünkü az aşağıdaki düzlük alalade bi düzlük değil,
patikayla buluşan D şeklinde bi düzlük, şu kriz tufanı bitene dek gidemem de, daha sonraki gidişimde netleşir bazı şeyler, dediğim gibi fotorafta böyle doğal gibi duruyor, çıplak gözle ayan beyan u harfi var,

herkese teşekkür ederim,

The Thing

C*
Süper Moderatör
A.s
Mevzuların döndüğü aşikar, kaya simetrik fakat amaç belli değil.
giriş aranacaksa aşağıdan bakılacak,

saftilki

Moderatör
Moderatör
A.s
Mevzuların döndüğü aşikar, kaya simetrik fakat amaç belli değil.
giriş aranacaksa aşağıdan bakılacak,
aşağıdan giriş aramak artık neredeyse mümkün değil, heryer kapanmış bitki örtüsüyle girilmiyor,
bahsettiğim D şeklindeki düzlüğün bir bekleme dinlenme yeri olduğunu düşünüyorum, ben hiç bir yerde ne tv de belgeselde ne reelde sarp bir dağın yamacında böyle bir düzlük görmedim,
bulup kaybettiğim havalandırma bacası 80 mt kadar aşağıda,
benim kafamda kurduğum senaryo,
ya bu dağın içinde yüzlerce kişinin barınabileceği büyük bir mahzen, yada çok uzun bir mağara var,
o bacada sirkülasyon olsaydı kışın sıcak yazın soğuk hava çıkardı, bende hiç düşünmez termal kamera alır bulurdum tekrar,

benim izleyeceğim tek yol, lidar teknolojisini kullanabilen birinden yardım alıp bitki örtüsünden arındırmakla
kaybolan patikaları bulmak, çünkü o düzlüğe çok yakın olmalı giriş

The Thing

C*
Süper Moderatör
aşağıdan giriş aramak artık neredeyse mümkün değil, heryer kapanmış bitki örtüsüyle girilmiyor,
bahsettiğim D şeklindeki düzlüğün bir bekleme dinlenme yeri olduğunu düşünüyorum, ben hiç bir yerde ne tv de belgeselde ne reelde sarp bir dağın yamacında böyle bir düzlük görmedim,
bulup kaybettiğim havalandırma bacası 80 mt kadar aşağıda,
benim kafamda kurduğum senaryo,
ya bu dağın içinde yüzlerce kişinin barınabileceği büyük bir mahzen, yada çok uzun bir mağara var,
o bacada sirkülasyon olsaydı kışın sıcak yazın soğuk hava çıkardı, bende hiç düşünmez termal kamera alır bulurdum tekrar,

benim izleyeceğim tek yol, lidar teknolojisini kullanabilen birinden yardım alıp bitki örtüsünden arındırmakla
kaybolan patikaları bulmak, çünkü o düzlüğe çok yakın olmalı giriş
Şüphe duyduğum yön bu taraf,
Bahsetmiş olduğun teknolojiyi götürebilirsen zaten önün açık.